Prvi informativni sportski blog u Čapljini!

Video kutak

02.02.2008., subota

Eduardov Arsenal bolji od Ćorlukinog Citya

Eduardo da Silva i Emmanuel Adebayor glavni su krivci za prvi poraz Manchester Cityja na Eastlandsu ove sezone. Sjajan nastup našeg reprezentativca i prelijep pogodak škaricama upotpunjen je i još jednom odličnom predstavom Vedrana Ćorluke i asistencijom za jedini pogodak Cityja.Po prvi put ove sezone igrači Manchester Cityja napustili su svoj travnjak pognute glave i nakon 12 susreta upisali prvi domaći poraz. Arsenal je nadigrao svoje protivnike i potpuno zasluženo odnio pobjedu na Eastlandsu, a veliki dvoboj začinjen je i sjajnim nastupima dvojice hrvatskih reprezentativaca koji su odigrali svih 90 minuta ove uzbudljive utakmice.Od samog početka utakmice Arsenal je nametnuo svoju igru kratkih dodavanja i prezentirao veću tehničku zrelost od svog domaćina. Kod Cityja mnogo toga nije štimalo u posljednjem redu, a posebno se to odnosi na lijevu stranu gdje je dosta nereda unosio Bacary Sagna. Upravo je on bio zaslužan za prvi pogodak Topnika već u devetoj minuti. Utrčao je u šesnaesterac i uputio povratnu loptu za Emmanuela Adebayora koji pogađa za 1:0.Polovica Hrvatske skočila je na noge u 26. minuti kada je Arsenal dominaciju naplatio udvostručenjem vodstva i najljepšim Eduardovim pogotkom u dresu Arsenala. Nakon ubačaja s lijeve strane Adebayor šalje povratnu loptu za Eduarda koji sjajno kontrolira loptu prsima, a potom fantastičnim poluškaricama svladava nemoćnog Joea Harta.Situacija je izgledala bezizlazna za lošu i neuvjerljivu momčad Cityja, no samo dvije minute nakon pogotka Eduarda upornost Vedrana Ćorluke udahnula im je novi život. Naš je reprezentativac otpratio Gaela Clichyja sve do linije gol-auta, oduzeo mu loptu i asistirao Gelsonu Fernandesu za 2:1.Drugo poluvrijeme ponudilo je sličnu priču, Arsenal je držao loptu i stvarao prilike, a Manchester City dugim loptama uglavnom bezuspješno pokušavao pronaći svoje odsječene napadače. Činilo se da će nakon nekoliko izglednih prilika utakmica ipak završiti rezultatom iz prvoga dijela, no dvije minute prije kraja točku na "i" potpuno zaslužene pobjede nakon povratne lopte stavlja Adebayor.Uoči prijateljske utakmice s Nizozemskom, igrom hrvatskih reprezentativaca više nego zadovoljan može biti i izbornik Slaven Bilić. Nakon nekoliko utakmica posta Eduardo se ponovno upisao među strijelce, a Ćorluka pokazao kako je u ovom trenutku jedan od najboljih igrača svijeta na svojoj poziciji.