Serie A i Serie B

06.02.2010., subota

Rezultati upravo završenih utakmica 24. kola Serie B

Prije nekoliko minuta završene su utakmice igrane ovog popodneva 24. kola Serie B. Dvije vodeće ekipe na tablici, Sassuolo i Lecce su ostvarili pobjede u gostima, dok se do ovoga kola trećeplasiranoj Ceseni pridružila Ancona pobjedivši na svome terenu Albinoleffe. Evo kompletnih rezultata, kao i obzora na odigrane utakmice :

Frosinone - Lecce 0 : 4 ( Pred 5 000 gledatelja na stadionu "Matusa" u Frosinoneu "giallorossi", odnosno žuto-crveni iz Leccea su maestralnom igrom nanijeli uvjerljiv poraz domaćem Frosinoneu. Najzapaženiji igrač na utakmici bio je napadač Guido Marilungo, postigavši 2 gola. Strijelci : 0-1 Gianni Munari u 13. min. 0-2 Guido Marilungo u 50. min. 0-3 Guido Marilungo u 59. min. 0-4 novo pojačanje iz Torina David Di Michele u 75. min. S ovim teškim porazom Frosinone se polako udaljava od mjesta koja vode u Play - Off, dok Lecce nastavlja, u društvu Sassuola, svoj put ka direktnom plasmanu u Serie A. )

Triestina - Sassuolo 0 : 1 ( Pred 6 000 gledatelja na stadionu "Nereo Rocco" u Trstu ekipa iz pokrajine Emilia, odnosno Sassuolo je pomalo s(p)retno došao do nove pobjede. Triestina je u većem dijelu susreta bila bolji suparnik, te je promašila nekoliko odličnih prilika za postizanje gola. Neprecizni pred i danas odličnim golmanom Sassuola Waltera Bressana bili su Cristian Pasquato, Alain Neff, Giuseppe Scurto, te Denis Godeas. Solidnu šansu u 1. poluvremenu za Sassuolo imao je Daniele Martinetti. Za Triestinu je ovo bio 7. poraz u posljednjih 9 kola u prvenstvu. Strijelac : 0-1 Daniele Quadrini u 37. min. )

Cittadella - Cesena 1 : 1 ( Na stadionu "Pier Cesare Tombolato" pred 1 500 gledatelja domaći sastav iz pokrajine Veneto je uspio izbjeći poraz, koji bi bio nezaslužen da se i dogodio. Najbolja obrana u ligi, ona iz Cesene, je kapitulirala tek u posljednjih 15-ak minuta, iako Cittadella u ovoj utakmici nije imala pretjerano dobre šanse za matiranje golmana Cesene Francesca Antoniolia. Strijelci : 0-1 novo pojačanje iz Barija Giuseppe Greco u 5. min. 1-1 Antimo Iunco u 78. min. )

Ancona - Albinoleffe 2 : 1 ( Pred 6 000 gledatelja na stadionu "Del Conero" u Anconi domaći sastav nastavlja sa demonstriranjem da je njihov domaći teren teško osvojiva tvrđava za bilo koju ekipu u prvenstvu Serie B. Iako su skoro čitavo drugo poluvrijeme odigrali sa igračem manje, Anconitani su uspjeli nadvisiti goste iz okolice Bergama, te su se zahvaljujući remiju Cesene protiv Cittadelle uspjela pridružiti na 3. mjestu na tablici. S druge strane, Albinoleffeu je ovo bio prvi poraz u posljednjih 6 kola prvenstva. Strijelci : 0-1 Francesco Ruopolo u 1. min. 1-1 Federico Gerardi u 11. min. 2-1 Matias Martin Miramontes u 66. min. nakon sjajne asistencije Salvatore Mastronunzia. U 47. minuti isključenje u redovima Ancone zaradio je Luciano Zavagno. )

Crotone - Empoli 2 : 1 ( Na stadionu "Ezio Scida" pred 7 000 gledatelja Crotone je uspio prekinuti niz od 4 uzastopna poraza,te je sasvim zasluženo slavio protiv renomiranog rivala koji cilja na mjesto u Play - Offu po završetku regularnog dijela prvenstva. Strijelci : 1-0 nedavno pojačanje iz Gallipolija Ciro Ginestra u 55. min. iz penala nakon prekršaja nad Brazilcem Denilsonom Gabionetom. 2-0 Denilson Gabioneta u 81. min. 2-1 Brazilac Martins Eder u 92. min. )

Modena - Salernitana 1 : 0 ( Pred 3 000 gledatelja na stadionu "Alberto Braglia" u Modeni treba reći da su gosti iz Salerna, koji čvrsto drže posljednju poziciju na tablici Serie B, potpuno nezasluženo izgubili utakmicu protiv "kanarinaca" iz Modene. Salernitana je imala najmanje 4 odlične šanse za postizanje gola, no redom su bili neprecizni Federico Dionisi, Alessandro Bastrini, Francesco Caputo, te Dino Fava. Strijelac : 1-0 Alex Pinardi u 71. min iz penala nakon prekršaja Roberta Merina nad Abderazakom Jadidom. )

Vicenza - Reggina 3 : 1 ( Gosti iz južnog talijanskog grada Reggio Calabrie nastavljaju sa razočaravajućim izdanjima i rezultatima, te im po svemu sudeći predstoji grčevita borba za opstanak u Serie B, iako su pred početak ovogodišnjeg prvenstva slovili za jednog od najvećih favorita za ulazak, odnosno za povratak u Serie A. Strijelci : 1-0 Valerio Di Cesare u 30. min. 2-0 Gianluca Litteri u 32. min. 2-1 Franco Brienza u 64. min. 3-1 Alessandro Sgrigna u 68. min. Utakmica bi otišla sasvim sigurno u drugom smjer da je Reggina u 10. minutu realizirala penal. Castilla je promašio, odnosno golman Vicenze Marco Fortin je obranio mlak šut napadača Reggine. )

Piacenza - Padova 1 : 0 ( U derbiju začelja na stadionu "Leonardo Garilli" u Piacenzi pobjeda je otišla na stranu domaćina. U nervoznoj i borbenoj utakmici strijelac jedinog i pobjedonosnog pogotka za Piacentine bio je napadač Davide Moscardelli u 74. min. Najbolje šanse na utakmici ipak su propustili gosti iz Padove, no napadači Edgar Cani, Antonio Di Nardo i Daniele Vantaggiato su bili neprecizni. )

Mantova - Ascoli 0 : 0 ( Na stadionu "Danilo Martelli" u Mantova u sudaru dviju ekipa koje se nalaze možda u najboljoj formi u prvenstvu Serie B viđen je pravedan remi. Oba sastava igrala su na pobjedu, te su propustili po nekoliko dobrih prilika za postizanje golova. U redovima Mantovana najzapaženiji je bio Thomas Locatelli, dok je kod gostiju isti takav dojam ostavio Mirko Antenucci. )

Gallipoli - Grosseto ponedjeljak od 20.45

Torino - Brescia 1 : 1 - odigrano sinoć ( Strijelci : 0-1 Andrea Caracciolo u 20. min. 1-1 Rolando Bianchi u 46. min. Treba reći da je Torino od 27. minuta ostatak utakmice odigrao s igračem manje zbog isključenja Claudia Rivalte, te da ih je od novog poraza spasio s nekoliko bravuroznih obrana golman Matteo Sereni. )