Serie A i Serie B

03.02.2010., srijeda

U upravo završenoj prvoj polufinalnoj utakmici kupa Italije : Inter - Fiorentina 1 : 0

Prije nekoliko minuta završena je prva polufinalna utakmica kupa Italije između Intera i Fiorentine. Domaći sastav iz Milana je stekao minimalnu prednost, ali bez primljenog gola pred uzvratni susret u Firenzi.
Inter - Fiorentina 1 : 0 ( Na večeras polupraznom stadionu "Giuseppe Meazza" u Milanu Inter je stekao 1 gol prednosti pred revanš utakmicu u Firenzi, koja se igra 14.4. Strijelac odlučujeg pogotka bio je Argentinac Diego Milito u 24. minutu nakon nesebične asistencije Maria Balotellija. Obje ekipe su u nastavku susreta propustili po nekoliko solidnih šansi za postizanje gola. Kod Intera su neprecizni bili Balotelli, Maicon i Sneijder, a kod Fiorentine šanse su propustili Santana, Vargas i Jovetić. Mala mrlja u redovima Intera može se nazvati svađa između Jose' Mourinha i Maria Balotellija prilikom njegove zamjene. Ekipe su nastupile u slijedećim sastavima : INTER (4-3-1-2): Toldo; Maicon, Lucio, Materazzi, Santon; Zanetti, Cambiasso, Muntari ( od 46. Pandev ); Sneijder ( od 91. Mariga ); Milito, Balotelli ( od 68. Thiago Motta ). Na raspolaganju su bili : Orlandoni, Cordoba, Quaresma, Thiago Motta, Krhin, Mariga, Pandev. Trener : Jose' Mourinho.
FIORENTINA (4-3-2-1): Frey; Comotto, Gamberini, Natali, Pasqual ( od 83. Ljajić ); Montolivo, Bolatti, Gobbi ( od 53. Jovetić ); Santana ( od 74. Marchionni ), Vargas; Gilardino. Na raspolaganju su bili : Avramov, Jovetić, Felipe, Babacar, Ljajić, De Silvestri, Marchionni. Trener : Cesare Prandelli. )

Druga polufinalna utakmica između Rome i Udinesea igra se sutra s početkom od 20.45.

Roma - Udinese 2 : 0 ( Strijelci : 1-0 Mirko Vučinić u 12. min. nakon sjajnog pasa Danielea De Rossija. 2-0 Philippe Mexes u 40. min. nakon centaršuta iz slobodnog udarca Davida Pizarra. Sastavi ekipa bili su slijedeći : ROMA (4-2-3-1): Doni, Cassetti, Mexes (od 79. Juan), Burdisso, Riise, De Rossi, Pizarro, Taddei, Perrotta, Vučinić (od 63. Baptista), Totti. (1 Lobont; 13 Motta, 33 Brighi 24 Cerci, 94 Menez). Trener : Claudio Ranieri.
UDINESE (4-3-3): Handanovič, Isla, Zapata, Coda, Luković, Asamoah, D'Agostino, Inler (od 76. Sammarco), Sanchez (od 74. Pepe), Di Natale, Floro Flores (od 71. Geijo). (6 Belardi,4 Cuadrado, 26 Pasquale, 84 Lodi). Trener : Gianni De Biasi.

- 22:36 - Komentari (0) - Isprintaj - #