Serie A i Serie B

09.01.2010., subota

Rezultati upravo završenih utakmica 21. kola Serie B

Prije nekoliko minuta završene su utakmice 21. kola talijanske Serie B igrane ovog popodneva. U derbiju kola u Modeni nije bilo pobjednika, Sassuolo i lider prvenstva Lecce su bodove podijelili igrajući 1 : 1 , dok je njihov prvi pratitelj Ancona uvjerljivo poražena u Mantovi. Nastavlja se agonija Torina, koji je praktički bez borbe poražen u dvoboju sa Cittadellom. Evo kompletnih rezultata, kao i obzora na odigrane utakmice :

Sassuolo - Lecce 1 : 1 ( U derbiju kola na stadionu "Alberto Braglia" u Modeni obje ekipe mogu zadovoljne konačnim ishodom utakmice. Nešto više inicijative imao je Sassuolo, no Lecce je bio izuzetno opasan iz kontranapada. Najbolje šanse za "nero-verde", odnosno za "zeleno-crne" iz Sassuola imali su Salvetti i Marianelli. Strijelci : 0-1 Djamel Mesbah u 70. min. 1-1 Alessandro Noselli u 75. min. Sa ovim bodom Lecce je povećao vodstvo na tablici, s obzirom da je prvi pratitelj Ancona poražena u Mantovi. )

Cesena - Piacenza 3 : 0 ( "Romagnoli", odnosno Cesena nastavlja da melje svoje protivnike na domaćem terenu u Ceseni. Po sunčanom vremenu na stadionu "Dino Manuzzi" pred 10 000 gledatelja Cesena je u ovu utakmicu ušla bez 11 povrijeđenih igrača, no unatoč tome relativno lako je izašla na kraj sa Piacenzom. Strijelci : 1-0 Brazilac Raymundo Do Prado u 35. min iz penala, nakon prekršaja nad Christianom Bucchiem. 2-0 Marco Parolo u 55. min. 3-0 Marco Parolo u 74. min. Najbolju šansu na utakmici propustio je Christian Bucchi u 2. min utakmice. )

Mantova - Ancona 2 : 0 ( Pred 4 000 gledatelja na stadionu "Danilo Martelli" u Mantovi zaslužena pobjeda "Virgiliana" nad danas indisponiranom Anconom. Odlične šanse u 1. poluvremenu Mantova je propustila preko Notaria i Spinalea. Strijelci : 1-0 Thomas Locatelli u 48. min. 2-0 Maurizio Nassi 73. min. Ubojiti napadački dvojac Ancone Roberto Colacone - Salvatore Mastronunzio je danas bio potpuno odsječen od igre. )

Cittadella - Torino 2 : 0 ( Agonija Torina se nastavlja. Poslije traumatično proživljenih prethodnih dana, "granata" odnosno Torino danas na stadionu "Pier Angelo Tombolato" pred 3 500 gledatelja po kišnom vremenu i na temperaturi od 6 C stupnjeva nije apsolutno ništa prikazao. Strijelci : 1-0 Matteo Ardemagni u 19. min nakon što je dvije minute prije toga poništen gol centarforu Torinu Rolandu Bianchiju. 2-0 Leonardo Pettinari u 31. min. Golman Torina Matteo Sereni je još u par navrata spašavao svoju mrežu od većeg poraza. Najbolju priliku za Torino je propustio Juan Leon sredinom drugog poluvremena. )

Brescia - Padova 3 : 2 ( Najuzbudljivija utakmica ovoga kola viđena je na stadionu "Mario Rigamonti" po kišnom i hladnom vremenu, i pred malobrojnom publikom. S ovom pobjedom Brescia se svi više približava vodećim ekipama na tablici Serie B. Strijelci : 1-0 Simone Dallamano u 19. min. 2-0 Andrea Caracciolo u 51. min. 2-1 Jidayi u 52. min. 3-1 Davide Possanzini u 56. min. 3-2 Matias Claudio Cuffa u 60. min. Najbolje šanse da se upišu u strijelce kod Brescie su imali Simone Dallamano, Adam Vass i Andrea Caracciolo. )

Triestina - Frosinone 0 : 3 ( Na stadionu "Nereo Rocco" u Trstu pred 3 000 gledatelja nakon nekoliko kišnih dana utakmica je odigrana po sunčanom vremenu. "Ciociari", odnosno Frosinone se današnjom uvjerljivom pobjedom iskupio za težak poraz u utorak koji su doživjeli na svome terenu od Ascolija od 1 : 5 . "Alabardati", odnosno igrači Triestine su žestokim negodovanjem i zvižducima od strane svojih navijača ispraćeni s terena. Strijelci : Gennaro Troianiello u 52. min. 0-2 Vincenzo Santoruvo u 55. min. 0-3 Alfredo Cariello u 80. min. S ovom pobjedom Frosinone se vraća u igru za plasman u Play - Off po završetku regularnog dijela sezone. )

Vicenza - Salernitana 0 : 0 ( Po vjetrovitom i hladnom vremenu pred 4 000 gledatelja na stadionu "Romeo Menti" u Vicenzi obje ekipe su imale svoje šanse za postizanje pogotka, te odnošenje cijelog plijena iz ove utakmice. Najbolje prilike na utakmici je imala Vicenza, ali su Saša Bjelanović i Riccardo Sgrigna bili neprecizni pred golom gostiju iz pokrajine Campania. Na drugoj strani jedina opasnost pred golom Vicenze bio je napadač Salernitane Dino Fava. Na samom kraju 1. poluvremena bio je isključen trener Salernitane Ersilio Cerone, dok je pred sam kraj utakmice crveni karton zaradio i defanzivni igrač gostiju Davide Carcuro. )

Albinoleffe - Reggina 2 : 0 ( Ekipa iz Reggio Calabrije još je jednom razočarala svojom igrom, te se i dalje nalazi u opasnim zonama na tablici Serie B, mada je po mnogima na početku prvenstva bila preodređena za borbu oko direktnog ulaska u Serie A. Reggina je u 11. minutu imala zarađen penal, no napadač "amaranta" Daniele Cacia nije ga iskoristio. Točnije rečeno, golman "seriana" odnosno Albinoleffea Ivan Pellizzoli ga je obranio. Strijelci : 1-0 Francesco Ruopolo u 24. min. 2-0 Francesco Ruopolo u 54. min. )

Ascoli - Crotone 3 :1 ( Na stadionu "Del Duca" u Ascoliju strijelci su bili : 1-0 Mirko Antenucci u 47. min. 2-0 Marco Bernacci u 60. min. 3-0 Mirko Antenucci u 72. min. 3-1 Francesco Bonvissuto u 74. min iz penala. )