Serie A i Serie B

19.12.2009., subota

Rezultati upravo završenih utakmica 19. kola Serie B

Prije nekoliko minuta završene su utakmice 19. kola Serie B igrane ovog popodneva. Treba reći da su 4 utakmice zbog vremenskih nepogoda odložene, kao i podatak da su sve ekipe iz vrha tablice danas poražene. Evo rezultata i obzora na sve odigrane utakmice :

Sassuolo - Salernitana odgođeno zbog snijega ( Inače, pred samu utakmicu temperatura u Modeni je bila - 3 C, uz obilan snijeg koji je neprestano padao protekle noći, koji se na samom travnjaku pretvorio u led. )

Brescia - Modena 1 : 0 ( Ovaj susret na stadionu "Mario Rigamonti" pred 3 000 gledatelja igran je također po vrlo hladnom vremenu uz temperaturu od - 2 C. Brescia do ove utakmice više od mjesec dana nije okusila slast pobjede. Utakmica protiv Modene je bila od vitalnog značaja za trenera "bresciana" Giuseppea Iachinija, kojemu je samo pobjeda garantirala ostanak na klupi. Strijelac : 1-0 Francesco Flachi u 88. min prekrasnim golom. Inače, Flachi je ušao u igru u 2. poluvremenu umjesto kapetana Brescie, danas indisponiranog Davide Possanzinija. Nedugo prije pobjedonosnog gola Brescie, Modena je imala odličnu šansu za postizanje gola, no centarfor "kanarinaca" Salvatore Bruno je pogodio stativu. )

Cittadella - Ancona odgođeno zbog snijega

Gallipoli - Reggina 2 : 1 ( U malom južnom derbiju više volje za ostvarenjem 3 boda prikazali su nominalno domaći sastav, s obzirom da Gallipoli sve svoje domaće utakmice igra u Lecceu. Strijelci : 0-1 Emiliano Bonazzoli u 29. min. iz klasičnog kontranapada. 1-1 Manuel Mancini u 53. min nakon odlične asistencije Samuela Di Carminea. 2-1 Massimiliano Scaglia u 61. min. U posljednjim sekundama utakmice golman Gallipolija Carlo Sciarone je spasio pobjedu svojoj ekipi intervenirajući ispred napadača Reggine koji su se našli u odličnoj poziciji za postizanje gola. )

Vicenza - Torino 1 : 0 ( "Vicentini" su danas po vrlo hladnom vremenu i pred 6 000 gledatelja više pokazali, te su zasluženo odnijeli pobjedu nad Torinom. Najbolje šanse za "granatu", odnosno za goste propustili su David Di Michele i Daniele Vantaggiato u samom finišu susreta. Strijelac pobjedonosnog pogotka za Vicenzu je bio Riccardo Sgrigna u 79. min. )

Triestina - Piacenza odgođeno zbog snijega

Mantova - Crotone odgođeno zbog snijega

Grosseto - Frosinone 2 : 1 ( "Ciociari", odnosno ekipa u žutim dresovima iz Frosinonea nije uspjela svojim zadnjim pobjedama u prethodnim kolima dati kontunuitet, te sa gostovanja u pokrajini Toscana vraćaju se poraženi. Strijelci : 1-0 Čileanac Maurizio Pinilla u 10. min iz penala nakon prekršaja nad Luigiem Consonniem. 2-0 Carl Valeri, australski internacionalac u 28. min. U finišu 1. poluvremena zbog tuče koja je izbila na terenu između nekoliko igrača iz obje ekipe Frosinone je ostao s 9 igrača, zbog isključenja defanzivaca Lorenza Del Pretea i Domenica Maiette. 2-1 Fabio Mazzeo u 61. min. Do kraja utakmice gosti su s 2 igrača manje pokušavali doći do izjednačenja, no bez uspjeha. )

Albinoleffe - Empoli 2 : 0 ( Neočekivano indisponiranu utakmicu odigrao je danas Empoli. Na temperaturi od - 3 C i pred 2 500 gledatelja Albinoleffe je sasvim zasluženo došao do pobjede. Zanimljivo da su oba pogotka za Albinoleffe postigli obrambeni igrači. U uvodnim minutama odlične šanse za "seriane", odnosno za domaći sastav nisu iskoristili Marco Cellini i Francesco Ruopolo. Strijelci : 1-0 Gabriele Perico u 29. min. 2-0 Luigi Sala u 60. min. )

Ascoli - Padova 1 : 0 - odigrano sinoć

Cesena - Lecce 3 : 1 - odigrano sinoć