Serie A i Serie B

13.12.2009., nedjelja

Rezultati upravo završenih utakmica 16. kola Serie A

Prije nekoliko minuta završene su utakmice 16. kola Serie A. Za iznenađenje kola sinoć se pobrinuo Bari savladavši Juventus, a isto to danas je napravio Palermo koji je na "San Siru" zabilježio pobjedu nad Milanom. Bez pobjede je u Bergamu ostao i Inter protiv Atalante. Evo kompletnih rezultata, kao i obzora na sve odigrane utakmice :

Atalanta - Inter 1 : 1 ( Po vrlo hladnom i oblačnom vremenu u Bergamu "nerazzurri" su utakmicu počeli u izuzetno ofenzivnoj formaciji sa Balotellijem, Eto'om i Militom u vršku napada, uz podršku Sneijdera. Na klupi Intera umjesto kažnjenog Jose' Mourinha koji je meč pratio s tribina, danas je sjedio Giuseppe Baresi, inače brat bivšeg legendarnog štopera gradskog rivala Milana, Franca Baresija. Strijelci : 0-1 Diego Milito u 15. min. 1-1 Simone Tiribocchi u 80. min. Isključenje u redovima Intera zaradio je Wesley Sneijder u 66. minutu zbog drugog žutog kartona. Prije izjednačujućeg pogotka najbolju priliku za "Atalantine" promašio je Ferreira Pinto,dok je u samoj završnici susreta odličnu šansu za Inter promašio Thiago Motta. )

Milan - Palermo 0 : 2 ( "Rosanero", odnosno "rozo-crni" su odigrali perfektan meč na stadionu "San Siro", te su zasluženo savladali Milan. Trener Palermitana Delio Rossi je taktiku u ovom susretu zasnovao na brzim kontranapadima znajući da će Milan igrati sa dosta igrača orijentiranim ka golu Palerma. Strijelci : 0-1 Fabrizio Miccoli u 49. min. 0-2 Mark Bresciano u 61. min nakon asistencije Argentinca Javiera Pastorea. Još na samom početku utakmice, i to konkretno u prvih 5 minuta susreta gosti su imali 3 kolosalne šanse za postizanje vodećeg gola preko Edinsona Cavanija, Mark Bresciana, te Antonia Nocerina. Milan je svoje najizglednije prilike propustio preko Ronaldinha i Marca Borriella. )

Chievo - Fiorentina 2 : 1 ( "Viole" odnosno "ljubičice" iz Firenze su u ovaj susret ušle pomalo umorne od stalnih nastupa i ritma igranja srijeda - nedjelja. Po hladnom i sunčanom vremenu, pred 12 000 gledatelja, od toga 4 000 iz Firenze, strijelci su bili : 0-1 Riccardo Montolivo u 5. min sjajnim udarcem s oko 25 metara. Prethodno je prečku gola Fiorentine pogodio napadač Chieva Sergio Pellissier. 1-1 Giampiero Pinzi u 12. min. 2-1 Gennaro Sardo u 24. min., koji je 10 minuta nakon postignutog gola zbog povrede izašao iz igre. Odlične šanse u ostatku utakmice za Chievo su promašivali Elvis Abbruscato, Sergio Pellissier i Luciano. Na golu Fiorentine danas je umjesto Sebastiena Freya više nego solidno branio srpski internacionalac Vlada Avramov. )

Lazio - Genoa 1 : 0 ( "Biancocelesti" su konačno nakon 3 mjeseca posta danas došli do 3. pobjede u prvenstvu, te su postigli gol nakon 337 minuta apstinencije. Strijelac : 1-0 Aleksandar Kolarov, inače reprezentativac Srbije u 40. min utakmice nakon solo-prodora po lijevoj strani. Kolarov je i u nastavku susreta bio konstantna opasnost po gol Genoe, ponajviše iz slobodnih udaraca. Genoa je najbolju šansu za izjednačenje propustila preko Giuseppea Biave u 65. min., koji je pogodio stativu. Nedugo nakon toga, isključenje kod gostiju je zaradio Salvatore Bocchetti. )

Catania - Livorno 0 : 1 ( Debi na klupi novog trenera Catanije Siniše Mihajlovića na stadionu "Angelo Massimino" pred 10 000 gledatelja završio je porazom po njegovu ekipu. U prilično tvrdoj i nedopadljivoj utakmici pobjedonosni gol za goste postigao je reprezentativac Litve Tomas Danilevicius u 88. minuti. Catania je u 1. poluvremenu bila nešto bolji suparnik propustivši prilike preko Takayuki Morimota i Giuseppea Mascare, dok su gosti priprijetili preko Antonia Candreve. Isključenje u redovima Catanije je zaradio njen ponajbolji igrač Giuseppe Mascara u 80. min. )

Parma - Bologna 2 : 1 ( U derbiju pokrajine Emilia pobjedu su pred 17 000 gledatelja, od toga 3 000 gostujućih iz Bologne na stadionu "Ennio Tardini" po oblačnom vremenu odnijeli "ducali", odnosno vojvode iz Parme. Strijelci : 0-1 Gaby Mudingayi u 43. min. 1-1 Christian Panucci u 57. min. 2-1 Nicola Amoruso u 85. min. Amoruso je u 80. min. promašio realizirati i penal pucavši u stativu. U redovima Bologne crveni karton je dobio Miguel Angel Britos u 78. min. )

Siena - Udinese 2 : 1 ( Pred 10 000 gledatelja na stadionu "Montepashi Arena" po vrlo hladnom i na momente kišovitom vremenu u Sieni pod paskom novog trenera Alberta Malesanija Siena polako skuplja bodove za bijeg iz opasnih zona na tablici. Strijelci : 1-0 Massimo Maccarone u 66. min. 2-0 Abdel Kader Ghezzal u 89. min. 2-1 Gaetano D'Agostino u 93. min. Najbolju šansu za domaći sastav još u 1. poluvremenu imao je Maccarone. Treba reći da je Udinese u ovoj utakmici bio hendikepiran neigranjem nekih ponajboljih igrača, pogotovo u ofenzivnom redu. )

Sampdoria - Roma večeras od 20.45 0 : 0 ( S ovim remijem obje ekipe sada drže 5. poziciju na tablici. Roma je bila odlučnija, pogotovo u 2. poluvremenu da dođe do pobjede, no nekih većih šansi za postizanje gola nije bilo. Sastavi ekipa su izgledali ovako : SAMPDORIA (4-2-3-1) : 1 Castelazzi ; 23 Stankevicius 28 Gastaldello 6 Lucchini 3 Ziegler ; 17 Palombo 16 Poli ( 12 Tissone od 75. min. ) ; 7 Mannini 11 Bellucci ( 5 Accardi od 66. min. ) 99 Cassano ; 10 Pazzini ( 9 Pozzi od 91. min. ). ROMA (4-2-3-1) : 27 Julio Sergio ; 77 Cassetti 29 Burdisso 4 Juan 17 Riise ; 16 De Rossi 33 Brighi ; 11 Taddei ( 21 Guberti od 92. min. ) 20 Perrotta 9 Vučinić ( 19 Baptista od 85. min. ) ; 10 Totti.

Cagliari - Napoli 3 : 3 - odigrano sinoć

Bari - Juventus 3 : 1 - odigrano sinoć