Serie A i Serie B

12.12.2009., subota

U prvoj utakmici 16. kola Serie A nevjerojatan remi ( 3 : 3 ) Cagliarija i Napolija. Od 20.45 na stadionu "San Nicola" u Bariju pred 56 000 gledatelja Bari - Juventus

Prije nekoliko minuta završena je prva utakmica 16. kola Serie A. U Cagliariju na stadionu "Sant'Elia" pred 18 000 gledatelja nevjerojatnu utakmicu punu preokreta odigrali su Cagliari i Napoli.
Cagliari - Napoli 3 : 3 ( Gosti iz Napulja su zasigurno u 89. minuti bili u šoku nakon što je Cagliari najprije sustigao njihovo vodstvo od 0 : 2 , te u navedenom minutu postigao i treći gol, no ipak su teren napustili neporaženi, pošto su uspjeli u zadnjim sekundama utakmice izjednačiti i osvojiti 1 bod. Strijelci : 0-1 Ivan Ezequiel Lavezzi u 22. min. 0-2 Michele Pazienza u 65. min. 1-2 Joaquin Larrivey u 75. min. 2-2 Alessandro Matri u 82. min. 3-2 Jeda u 89. min. 3-3 Mariano Bogliacino u 95. min. U nervoznom finišu utakmice isključen je bio argentinski napadač Napolija Lavezzi. Ekipe su nastupile u slijedećim sastavima : CAGLIARI (4-3-1-2): 22 Marchetti; 14 Pisano, 6 Lopez, 21 Canini, 31 Agostini; 8 Biondini, 18 Parola, 10 Lazzari; 7 Cossu; 32 Matri, 9 Nene'. Trener : M. Allegri.
NAPOLI (3-4-3) 26 De Sanctis; 2 Grava, 28 Cannavaro, 6 Aronica; 11 Maggio, 23 Gargano, 5 Pazienza, 16 Zuniga; 17 Hamsik, 7 Lavezzi, 27 Quagliarella. Trener : W. Mazzarri. )

Za otprilike pola sata svoju utakmicu na stadionu "San Nicola" gdje se očekuje svih 56 000 gledatelja igraju Bari - Juventus. Evo službeno najavljenih sastava ekipa : BARI (4-4-2): Gillet; A.Masiello, Diamoutene, Bonucci, Stellini; Alvarez, Donati, Almiron, Rivas; Barreto, Meggiorini. Na raspolaganju su : Padelli, Allegretti, Gazzi, Langella, De Vezze, Koman, Sforzini, Kamata. Trener : G. Ventura.
JUVENTUS (4-3-1-2): Buffon; Caceres, Cannavaro, Legrottaglie, Molinaro; Tiago, Poulsen, Marchisio; Diego; Amauri, Trezeguet. Na raspolaganju su : Manninger, Grygera, Grosso, Salihamidžić, Camoranesi, Giovinco, Del Piero. Trener : C. Ferrara.

Bari - Juventus 3 : 1 ( U Italiji svakom navijaču "bianconera" sada je jasno : Juve ima sindrom zvani "faktor B". Poslije poraza od Bordeauxa i Bayerna, sinoć je po svoje došao i Bari. Ovakva serija negativnih rezultata nije svojstvena Juventusu, te se čekaju odluke, odnosno reakcija uprave kluba. Strijelci : 1-0 Riccardo Meggiorini u 7. min. 1-1 David Trezeguet u 24. min. 2-1 Paulo Vitor Barreto u 45. min iz penala nakon prekršaja Fabia Cannavara nad istim igračem. 3-1 Sergio Almiron u 82. min. Penal za Juventus nije uspio pretvoriti u gol Diego u 68. min. pri rezultatu 2 : 1 za Bari pucavši visoko preko gola. Prethodno je udarac sa 11 metara izborio Fabio Grosso. )
- 20:02 - Komentari (0) - Isprintaj - #