Serie A i Serie B

12.12.2009., subota

Rezultati upravo završenih utakmica 18. kola Serie B

Prije nekoliko minuta završene su utakmice 18. kola talijanske Serie B igrane ovog popodneva. Za najveće iznenađenje kola pobrinuo se Sassuolo, koji je savladao Torino na njegovom terenu, pokvarivši debi na klupi treneru Mariu Beretti, te je tako učvrstio svoj vrlo visoki plasman na tablici Serie B. Evo kompletnih rezultata, kao i obzora na sve odigrane utakmice :

Torino - Sassuolo 0 : 1 ( Po oblačnom vremenu pred 15 000 gledatelja na stadionu "Olimpico di Torino" Sassuolo je uspio napraviti još jedan podvig savladavši favorizirani Torino, kojeg je po prvi put pred svojim navijačima s klupe predvodio trener Mario Beretta. Gostujući sastav se na ovoj utakmici opredjelio na brze kontranapade, te je iz jednog takvog uspio postići pobjedonosni gol. Strijelac : 0-1 Alessandro Noselli u 79. min. Najveće šanse za "granatu" odnosno za Torino na ovom susretu propustili su napadački dvojac David Di Michele - Rolando Bianchi. S druge strane solidne prilike za "nero-verde", odnosno "zeleno-crne" iz Sassuola propustili su Gaetano Masucci i Alessandro Noselli. )

Empoli - Vicenza 1 : 0 ( Po vjetrovitom i sunčanom vremenu na stadionu "Carlo Castellani" pred 3 500 gledatelja domaći sastav je tek u samom finišu utakmice uspio slomiti otpor danas solidne Vicenze. Empoli je imao više od igre, pogotovo u 1. poluvremenu, no nije uspio iskoristiti brojne prilike pred golom Vicentina. Najzapaženiji igrač u redovima Empolija danas je bio Brazilac Eder koji je uz postignuti gol koji je odlučio susret promašio i 2-3 odlične šanse. Najbolju priliku za goste propustio je Alessio Sestu u 50. min. utakmice. Strijelac : 1-0 Martins Eder u 84. min iz penala. Ovom pobjedom Empoli je preskočio do ovoga kola trećeplasiranu Cesenu, koja je sinoć izgubila od Padove s 1 : 0 . )

Frosinone - Cittadella 2 : 1 ( Pred 4 000 gledatelja na stadionu "Matusa" Frosinone je uspio zabilježiti 2. uzastopnu pobjedu u samo 4 dana na svome terenu, te se polako vraća u sami vrh na tablici Serie B. Strijelci : 1-0 Simone Basso u 60. min iz penala. 1-1 Antimo Iunco u 62. min. 2-1 Vincenzo Santoruvo u 93. min. Najbolju šansu za vrijeme današnje utakmice ipak je propustila Cittadella preko svog ponajboljeg napadača Mattea Ardemagnija, i to u 1. minuti utakmice. )

Lecce - Ascoli 0 : 0 ( Lider na tablici Serie B danas je u indisponiranoj igri potpuno razočarao svoje navijače. Ascoli je u više navrata bio blizu postizanja pogotka, no Leccesi su izdržali sve nalete gostujućeg sastava. Takvom razvoju situacije na terenu pogodovalo je isključenje ponajboljeg igrača "Salentina" odnosno Leccea Giuseppe Vivesa, još u 41. min utakmice zbog drugog žutog kartona. Početkom 2. poluvremena isključenje je zaradio i trener Leccea Luigi De Canio zbog učestalih protesta ka sucu ove utakmice. Najbolju priliku Ascoli je imao preko Mirka Antenuccija. )

Ancona - Brescia 2 : 0 ( Vrlo važnu pobjedu na svome stadionu "Del Conero" ostvarila je ekipa Ancone, približivši se vodećem na tablici Lecceu na samo 1 bod. Brescia je bila opasniji suparnik u 1. poluvremenu kada je centarfor "bresciana" Andrea Caracciolo promašio idealnu šansu pogodivši prečku, a nedugo nakon toga u strijelce se mogao upisati i Davide Possanzini, partner u napadu Caracciola. Strijelci : Mathias Martin Miramontes u 55. min. 2-0 Andrea De Falco u 68. min. )

Crotone - Gallipoli 4 : 2 ( U "mini-južnom" derbiju na stadionu Ezio Scida u Crotoneu domaći sastav neočekivano lako je došao do pobjede nad ljutim rivalom. Strijelci : 1-0 Gabbioneta u 2. min iz penala. 1-1 Ciro Ginestra u 15. min udarcem glavom. 2-1 Nicola Beati u 27. min. 3-1 Elia Legati u 37. min. 4-1 Archimede Morleo u 54. min iz penala. 4-2 Francesco Di Gennaro u 78. min. Crotone je od 76. min igrao s igračem manje zbog isključenja Fabia Galleota. )

Modena - Mantova 1 : 1 ( Gostujuća ekipa iz pokrajine Lombardia nije željela pognutih glava napustiti stadion "Alberto Braglia" na kojem se danas okupilo oko 7 000 gledatelja, te se u završnici izborila za osvajanje barem jednog boda. Strijelci : 1-0 Andrea Catellani u 42. min. iz klasičnog kontranapada na asistenciju Alexa Pinardija. Modena je u završnici 1. poluvremena protestirala zbog nedosuđenog penala zbog prekršaja nad Mauriziom Nassijem. 1-1 Simone Malatesta u 74. min, nedugo nakon što je ušao u igru sa klupe. )

Piacenza - Grosseto 0 : 1 ( Po hladnom vremenu pred malobrojnom publikom na stadionu "Galleana" vrijednu i zasluženu pobjedu odnio je gostujući sastav iz Grosseta. Strijelac : 0-1 Mauricio Pinilla u 80. min na ubačaj iz kornera. Nedugo prije postignutog gola Piacenza je promašila priliku utakmicu preko Davide Moscardellija koji je pogodio stativu. Odličnu šansu u tom periodu imao je i Grosseto, no austrijski internacionalac Thomas Pichlmann nije bio priseban pred golom Piacenze. )

Salernitana - Albinoleffe 1 : 1 ( Strijelci : 0-1 Gabriele Perico u 41. min. 1-1 Mariano Stendardo u 45. min. )

Padova - Cesena 1 : 0 - odigrano sinoć