Serie A i Serie B

29.11.2009., nedjelja

Rezultati upravo završenih utakmica 14. kola Serie A

Prije nekoliko minuta završene su popodnevne utakmice 14. kola Serie A, kao i jedna utakmica 16. kola Serie B, između Reggine i Brescie, o kojoj je pisano u prethodnom postu za Serie B. U derbiju kola Inter je savladao Fiorentinu minimalnim rezultatom i stekao prednost od +8 nad Juventusom, koji je neočekivano pretrpio uvjerljiv poraz u Cagliariju. Evo svih rezultata i obzora na odigrane utakmice :

Atalanta - Roma 1 : 2 ( Roma iz utakmice u utakmicu podiže formu, te je iz Bergama odnijela vrlo važnu pobjedu. Strijelci : 1-0 Fabio Ceravolo u 13. min. 1-1 Mirko Vučinić u 44. min. 1-2 Simone Perrotta u 64. min. I pored postignutog gola, Vučinić je propustio još dvije izgledne šanse za postizanje gola, dok je zapažen bio i Francesco Totti, koji je bio pred postizanjem gola u 23. minuti, no golman Atalante Andrea Consigli je zaustavio njegov šut. Pred sam kraj utakmice sporna situacija u kaznenom prostoru Rome gdje je oboren napadač Atalante Simone Tiribocchi, no sudac nije svirao ništa. )

Bari - Siena 2 : 1 ( Poslije katastrofalnog debija i ispadanja od trećeligaša Novare u kupu Italije prethodne srijede, debi i u prvenstvu za novog trenera Siene Alberta Malesanija nije prošao puno bolje. "Pugliesi" odnosno Bari nastavlja sa vrlo dobrim igrama i pobjedama. Ovaj put preokret za pobjedu je izvukao u finalnim minutama, pošto je Siena veći dio utakmice provela u vodstvu. Strijelci : 0-1 Simone Vergassola u 2. min nakon sjajne asistencije Abdelkader Ghezala. 1-1 Andrea Masiello u 78. min udarcem sa oko 20 metara. 2-1 Giuseppe Greco u 93. min. Napadaču Barija Riccardu Meggioriniju je u 65. min poništen gol zbog ofsajda. Odlične šanse za Bari imao je i portugalski napadač Vitor Barreto. )

Chievo - Palermo 1 : 0 ( Vrlo važnu pobjedu izborili su "Mussi Volanti", odnosno "leteći magarci" iz kvarta "Chievo" u Veroni, mada je Palermo zaslužio barem bod u ovom susretu. Tako je debi Delia Rossija na klupi Palerma završio porazom njegove ekipe. Strijelac : 1-0 Elvis Abbruscato u 54. min. Sjajne šanse za Palermo imali su Fabrizio Miccoli, Edinson Cavani, kao i Mark Bresciano. Odličnu šansu za Chievo u 1. poluvremenu propustio je Giampiero Pinzi, kada je u dva navrata situaciju spašavao golman Palerma Salvatore Sirigu. Palermo je utakmicu okončao s 10 igrača, pošto je u 90. minuti isključen Fabio Liverani. )

Cagliari - Juventus 2 : 0 ( Na stadionu "Sant'Elia u Cagliariju pred oko 22 000 gledatelja viđena je zaslužena pobjeda ekipe sa Sardinije. Juventus je nakon poraza u Ligi Prvaka od Bordeauxa još jednom razočarao igrom i rezultatom svoje mnogobrojne navijače širom Italije. Strijelci : 1-0 Nene' u 30. min. 2-0 Alessandro Matri u 89. min. Juventusu nije pomogao ni ulazak u 2. poluvremenu Alessandra Del Piera, koji je zamijenio vrlo zapaženog danas Claudia Marchisia. Carvalho Amauri je uspio postići gol u 58. min, no on je poništen zbog zaleđa. Domaći sastav imao je iz kontranapada još nekoliko prilika, prije svih preko Cossua i Matrija. Sudbina Cira Ferrare na klupi Juventusa sada umnogome zavisi od ishoda naredne dvije utakmice koje Juve igra protiv Intera u narednom kolu prvenstva, te Bayerna u posljednjem kolu grupne faze u Ligi Prvaka. )

Lazio - Bologna 0 : 0 ( "Biancocelesti" nikako ne mogu pronaći put do pobjede. Po završetku utakmice s Bolognom salve zvižduka sa sjeverne tribine, gdje su smješteni najvatreniji navijači Lazia bili su upućeni na račun igrača, trenera ali i predsjednika Claudia Lotita. Danas pred 30 000 gledatelja domaći sastav je promašio nekoliko odličnih šansi preko Rocchija, Zarate'a, Kolarova te Brocchija. Epitet najboljeg igrača utakmice pripao je golmanu Bologne Emilianu Vivianu. )

Parma - Napoli 1 : 1 ( Pred 20 000 gledatelja na stadionu "Ennio Tardini" u Parmi gostujuća ekipa iz Napulja je ispustila pobjedu, pošto je bila gospodar na terenu sve do 80. minute utakmice. Odlične šanse propuštali su Hamsik, Maggio, Denis i Quagliarella. Parma se probudila u posljednjih 10-ak minuta utakmice, poslije dosuđenog penala i isključenja defanzivca Napolija Mattea Continija. Jedinu priliku propustila je preko Makedonca sa švicarskom putovnicom Blerima Džemailija. Strijelci : 0-1 Gustavo German Denis u 32. min na asistenciju Christiana Maggia. 1-1 Nicola Amoruso u 85. min iz penala, kojeg je izborio Davide Lanzafame. )

Inter - Fiorentina 1 : 0 ( Pred 65 000 gledatelja po kišnom vremenu na stadionu "Giuseppe Meazza" Inter je teškom mukom došao do pobjede protiv vrlo dobre Fiorentine. Velike šanse za "nerazzurre" propuštali su Diego Milito, i ti u tri navrata, te Sulley Muntari, i Ricardo Quaresma. Kod Fiorentine najzapaženiji je bio Juan Manuel Vargas, dok je najbolju šansu propustio Alberto Gilardino pogodivši stativu gola Intera. Walteru Samuelu je u 50. min poništen gol nakon ubačaja iz kornera. Ipak, odlučujući detalj na utakmici desio se u 85. min kada je Milito oboren u kaznenom prostoru Fiorentine, te je sudac neumoljivo pokazao na bijelu točku. Sam Milito je realizirao izboreni penal. Strijelac : 1-0 Diego Milito u 85. min. iz penala. )

Catania - Milan večeras od 20.45 0 : 2 ( "Rossoneri" nisu pružili skoro ništa u regularnih 90 minuta utakmice. Leonardo je pred sam kraj ubacio sve raspoložive napadače u igru, te zaigrao u formaciji 4-1-4-1. To mu je donijelo i ploda, pošto je utakmicu u finalnim minutama odlučio Nizozemac Huntelaar, postigavši 2 pogotka. Strijelci : 0-1 Jan Klaas Huntelaar u 92. min. 0-2 Jan Klaas Huntelaar u 94. min. Ekipe su nastupile u slijedećim sastavima : CATANIA : 21 Andujar ; 14 Bellusci 6 Silvestre 3 Spolli ; 22 Alvarez 27 Biagianti 5 Carboni 16 Llama (13 Izco od 61. min. ) ; 25 Martinez ; 7 Mascara (2 Potenza od 86. min. ) 15 Morimoto (19 Ricchiutti od 78. min. ). MILAN : 1 Dida ; 20 Abate 13 Nesta 33 Thiago Silva 15 Zambrotta ( 77 Antonini od 66. min. ) ; 16 Flamini (11 Huntelaar od 84. min. ) 23 Ambrosini ; 7 Pato 10 Seedorf 80 Ronaldinho ; 22 Borriello (9 Inzaghi od 74. min. ).

Udinese - Livorno 2 : 0 - odigrano sinoć

Genoa - Sampdoria 3 : 0 - odigrano sinoć