Serie A i Serie B

22.11.2009., nedjelja

Rezultati upravo završenih utakmica 13. kola Serie A

Prije nekoliko minuta završene su utakmice 13. kola Serie A. Treba izdvojiti maestralnu igru Romine ikone i kapetana Francesca Tottija, koji je nakon poduže pauze svoj povratak na teren obilježio sa 3 postignuta pogotka protiv Barija, te uzbudljivu pobjedu Milana za trenutno 2. poziciju na tablici nad vrlo dobrim Cagliarijem. Evo postignutih rezultata :

Milan - Cagliari 4 : 3 ( U rezultatski najuzbudljivoj utakmici ovoga kola "rossoneri" su uspjeli svojom brazilsko-napadačkom igrom nadvisiti danas vrlo opasne goste sa Sardinije, te u iščekivanju večerašnje utakmice Juventusa sada drže 2. poziciju na tablici. Strijelci : 1-0 Clarence Seedorf u 5. min. 1-1 Alessandro Matri u 9. min. 1-2 Andrea Lazzarri u 29. min. 2-2 Marco Borriello u 38. min. 3-2 Alexandre Pato u 39. min. 4-2 Asis Ronaldinho u 63. min iz penala. 4-3 Nene' u 69. min. Cagliari je do kraja susreta pokušavao izjednačiti, no neprecizni pred golom Dide bili su Biondini i Nene'. )

Napoli - Lazio 0 : 0 ( Pred 55 000 gledatelja na stadionu San Paolo u Napulju Lazio je uspio u namjeri da danas ne izgubi utakmicu na vrlo vrućem terenu podno Vezuva, te samim time da spasi trenera Davide Ballardinija od dobivanja otkaza. Najbolje šanse Napoli je imao preko Christiana Maggia te Ivana Ezequiela Lavezzija, dok je u redovima "biancocelesta" najzapaženiji bio Mauro Zarate', kao i Aleksandar Kolarov u prekidima, odnosno pri izvođenju slobodnih udaraca. )

Livorno - Genoa 2 : 1 ( Na stadionu "Armando Picchi" još jedna odlična predstava ekipe Serse Cosmija, koja je u samom finišu susreta uspjela na predaju prinuditi Genou, koja je imala danas podršku od oko 2 000 navijača pristiglih iz Genove. Utakmicu je sa tribina promatrao i izbornik talijanske reprezentacije Marcello Lippi. Strijelci : 1-0 Cristiano Lucarelli u 21. min. 1-1 Domenico Criscito u 61. min. 2-1 Nico Pulzetti u 92. min. Na samom početku utakmice vrlo dobre šanse za Genou nisu iskoristili Rodrigo Palacio i Hernan Crespo. U nekoliko navrata istakao se i golman Genoe Marco Amelia. )

Palermo - Catania 1 : 1 ( Sicilijanski derbi na stadionu "Renzo Barbera" u Palermu pratilo je oko 30 000 gledatelja, koji su žestokim zvižducima ispratili s terena domaće igrače po završetku utakmice. Gosti iz Catanije su odigrali vrlo dobro ovu utakmicu, te su bili bliže pobjedi. Osim toga, u 86. minuti poništen im je sudeći prema izvješćima iz Italije regularan gol Jorge Martineza. Vrijedan pomena je i detalj iz 1. poluvremena kada je Fabrizio Miccoli pogodio prečku gola Catanije. Strijelci : 1-0 Giulio Migliaccio u 4. min. 1-1 Jorge Martinez u 55. min. )

Roma - Bari 3 : 1 ( Pred 40 000 gledatelja, a od toga na tribinama Olimpica u Rimu bilo je 10 000 pristiglih navijača Barija viđen je show Rominog kapetana Francesca Tottija, koji je nakon poduže pauze zbog povrede danas eksplodirao u igračkom smislu postignuvši sva tri pogotka za "giallorosse". Odmah iza Tottija najbolji igrač susreta je bio golman Rome Julio Sergio koji je obranio nekoliko teških šuteva igrača Barija, pogotovo u 2. poluvremenu, koji su preko Barreta pogodili i prečku. Strijelci : 1-0 Francesco Totti u 6. min. iz penala nakon prekršaja nad Mirkom Vučinićem. 2-0 Francesco Totti u 14. min eurogolom sa preko 20 metara od gola Barija. 3-0 Francesco Totti u 28. min. 3-1 Andrea Rannocchia u 69. min. )

Sampdoria - Chievo 2 : 1 ( Pred oko 20 000 gledatelja na stadionu "Luigi Ferraris" Sampdoria je nakon mjesec dana posta konačno uspjela pobijediti danas vrlo nezgodnu ekipu Chieva. Strijelci : 1-0 Marco Rossi u 18. min. 2-0 Giampaolo Pazzini u 65. min nakon maestralne asistencije Antonia Cassana. 2-1 Andrea Mantovani u 80. min. Treba reći da je Chievo od 44. minuta igrao s igračem manje zbog isključenja Luciana, kao i da je oštećen za poništeni gol Sergia Pellissiera u 46. minuti koji je bio regularan. )

Siena - Atalanta 0 : 2 ( Po završetku utakmice viđeni su veliki protesti i neredi oko stadiona u Sieni od strane navijača domaće ekipe, a sve zbog još jedne blijede partije "crno-bijelih" te doživljenog poraza od danas solidne i organizirane Atalante. Strijelci : 0-1 Simone Tiribocchi u 51. min. 0-2 Robert Aquafresca u 67. min iz penala. Treba reći da je Siena također imala penal, a kojeg je Michele Paolucci promašio, odnosno bolje rečeno njegov udarac golman Atalante Andrea Consigli je obranio. U uvodnim minutama susreta napadač Siene Emanuele Calaio' je imao kolosalnu priliku za postizanje vodećeg gola za svoju ekipu, no pogodio je stativu. )

Juventus - Udinese večeras od 20.45 1 : 0 ( Strijelac : Fabio Grosso u 50. min nakon sjajnog ubačaja sa strane i asistencije Urugvajca u redovima Juventusa Caceresa. )

Bologna - Inter 1 : 3 - odigrano sinoć

Fiorentina - Parma 2 : 3 - odigrano sinoć