Serie A i Serie B

01.11.2009., nedjelja

Rezultati upravo odigranih utakmica 11. kola Serie A

Prije nekoliko minuta završene su utakmice 11. kola Serie A. Vodeći Inter uspio je teže nego što se očekivalo savladati Livorno, te je ovom pobjedom povećao bodovnu razliku u odnosu na prve pratioce na tablici. U možda najzanimljivijoj utakmici ovoga popodneva Sampdoria nije uspjela slomiti otpor Barija, tako da sada dijeli 2. mjesto na tablici s Juventusom. Evo rezultata i obzora na odigrane danas popodne utakmice :

Cagliari - Atalanta 3 : 0 ( Na stadionu "Sant'Elia" pred 10 000 gledatelja u Cagliariju neočekivano laka i uvjerljiva pobjeda domaćeg sastava nad danas indisponiranom Atalantom, koja je ipak igrala u dosta oslabljenom sastavu. Cagliari je danas odigrao 1000.-tu utakmicu u Serie A. Strijelci : 1-0 Portugalac Nene' u 33. min. 2-0 Nene' u 35. min. 3-0 Alessandro Matri u 44. min iz penala. Za Atalantu stativu iz slobodnog udarca u 41. min pogodio Cristiano Doni. )

Chievo - Udinese 1 : 1 ( Pred 10 000 gledatelja na stadionu "Marc'Antonio Bentegodi" u Veroni "Mussi Volanti" ili u prijevodu "leteći magarci" kako je nadimak ekipe Chieva su se uspjeli spasiti od drugog uzastopng poraza na svome terenu. Strijelci : 0-1 Antonio Floro Flores u 27. min. 1-1 Mario Yepes u 70. min. Zanimljivo da su danas oba napadača Udinesea Floro Flores i Erwin Sanchez zbog povreda izašli iz igre još u 1. poluvremenu utakmice. )

Fiorentina - Catania 3 : 1 ( "Viole" su se danas dosta namučile kako bi ostvarile pobjedu nakon što su doživjeli dva uzastopna poraza od Genoe i Napolija, te sada u puno boljem raspoloženju iščekuju nastup u Ligi Prvaka protiv Debrecena u Firenzi. Treba reći da zbog povrede u zadnji čas u redovima Fiorentine nisu igrali Adrian Mutu i Stevan Jovetić. Strijelci : 1-0 Marco Marchionni u 4. min. udarcem s 20-ak metara. 1-1 Giuseppe Mascara također prekrasnim udarcem s 18 metara. 2-1 Marco Marchionni u 69. min. 3-1 Alberto Gilardino u 86. min. Ishod utakmice su ipak obilježila isključenja najprije Daria Dainellia u redovima Fiorentine u 45. min., a zatim i Cire Capuana iz redova Catanije u 58. min. )

Livorno - Inter 0 : 2 ( "Nerazzurri" su se dosta namučili danas na stadionu "Armando Picchi" kako bi ostvarili toliko željenu pobjedu a sve u cilju da povećaju bodovnu razliku nad prvim pratiocima na tablici. Livorno je bio puno bolji rival u 1. poluvremenu. Utakmicu je Inter ipak prelomio u 2. poluvremenu. Strijelci : Diego Milito u 49. min. 0-2 Douglas Maicon u 80. min. )

Roma - Bologna 2 : 1 ( Pred samo 25 000 gledatelja na "Olimpicu" u Rimu "giallorossi" su se vratili na stazu uspjeha, mada ne bi bilo nezasluženo ni da je Bologna odnijela barem 1 bod u ovoj utakmici. Strijelci : 0-1 Martin Adailton u 33. min iz klasičnog kontranapada. 1-1 Mirko Vučinić u 35. min. Zanimljivo da je nakon postizanja pogotka Vučinića publika na stadionu zviždala Crnogorcu zbog loših igara i nevjerojatnih promašaja u prethodnim kolima. 2-1 Simone Perrotta u 50. min. )

Sampdoria - Bari 0 : 0 ( Pred 27 000 gledatelja, a od toga na tribinama stadiona "Luigi Ferraris" u Genovi bilo je 4 000 navijača iz Barija, Bari je igrao kako se inače predstavlja na gostujućim terenima, a to znači sa organiziranom igrom u obrani, te sa brzim i ubitačnim kontranapadima. Sampdoria ne samo da bi današnjom pobjedom nad Barijem prestigla Juventus na tablici, nego ju je sreća spasila i od sigurnog poraza. Naime, Bari je u 91. minutu imao dosuđen penal zbog prekršaja golmana Sampdorie Castelazzija nad napadačem Meggiorinijem. Međutim, Vitor Barreto je promašio pucavši pored gola. )

Siena - Lazio 1 : 1 ( Pred 10 000 gledatelja na "Montepaschi Areni" u Sieni novi trener Siene Marco Baroni je debitirao s osvajanjem prvog boda protiv danas na baš naročito opasnog Lazia. Strijelci : 0-1 Stefano Mauri u 11. min. udarcem glavom. 1-1 Massimo Maccarone u 31. min. Zanimljivo je da je sudac utakmice najprije isključio golmana Lazia Musleru u 40. min. zbog prekšaja nad Maccaroneom u čistoj prilici za postizanje gola, ali je na protest Muslere ka pomoćnom sucu glavni sudac ovu odluku poništio. )

Palermo - Genoa večeras od 20.45 0 : 0 ( Utakmica na stadionu "Renzo Barbera" je igrana u velikom ritmu, te su obje ekipe željele uzeti sva 3 boda. Najbolje šanse su propustili Miccoli, Kjaer i Cavani s jedne strane, a Mesto, Floccari, Crespo i Palladino s druge strane. )

Juventus - Napoli 2 : 3 - odigrano sinoć

Milan - Parma 2 : 0 - odigrano sinoć