Serie A i Serie B

31.10.2009., subota

Rezultati upravo završenih utakmica 12. kola Serie B

Prije nekoliko minuta završene su utakmice 12. kola talijanske Serie B. U derbiju kola Ancona i Cesena odigrali su bez golova 0 : 0, dok je donedavni lider prvenstva Serie B Frosinone potpuno neočekivano i uvjerljivo poražen na svome terenu od Sassuola s 0 : 3 . Novi lider od danas na tablici je Lecce , mada istina u društvu Ancone, koji je danas na svome "Via del Mare" stadionu savladao Empoli s 1 : 0 . Evo kompletnih rezultata te obzora na sve odigrane utakmice :

Albinoleffe - Gallipoli 2 : 0 ( Goste iz pokrajine Puglia je nakon pobjede u gostima protiv Brescie prošlog utorka je dijelilo vrlo malo u ostvarenju namjere da i ovaj put na gostovanju ostanu neporaženi. Sastav Giuseppea Gianninija je imao i solidne prilike da možda odnese iz Bergama i čitav plijen, no napadači na čelu sa Ginestrom i Eliakwuom nisu bili prisebni u kaznenom prostoru Albinoleffea. Domaći sastav je utakmicu prelomio u završnih 10 minuta te tako osvojio nova 3 boda za spokojan nastavak prvenstva. Strijelci : 1-0 Luigi Sala u 80. min. 2-0 Valerio Foglio u 90. min. )

Ancona - Cesena 0 : 0 ( U derbiju ovoga kola na stadionu "Del Conero" u Anconi viđena je taktička i oprezna igra sa obje strane. Kod domaćih dobre prilike za postizanje gola propustili su De Falco, Mastronunzio i Colacone, a kod gostiju Đurić i Do Prado. Ovim osvojenim bodom sigurno će biti zadovoljniji gosti koji su još uvijek neporaženi na gostujućem terenu u ovom prvenstvu. )

Crotone - Piacenza 1 : 0 ( Domaći sastav iz južne talijanske pokrajine Calabria je ostvario vrlo važnu pobjedu u borbi protiv direktnog suparnika za opstanak u Serie B. Utakmicu je odlučio pogodak Archimedea Morlea u 50. min. Domaći sastav nije iskoristio penal u 30. minuti kada je Aniello Cutolo pogodio stativu. )

Frosinone - Sassuolo 0 : 3 ( Za najveće iznenađenje kola pobrinuo se Sassuolo uvjerljivim nastupom i velikom pobjedom protiv donedavnog lidera Serie B. Utakmica je odlučena već u 1. poluvremenu kada su gosti iz Sassuola postigli sva tri gola. "Ciociari" odnosno Frosinone čini se pomalo gubi dah, te je danas na svome stadionu "Matusa" pred 7 000 gledatelja doživio 2. uzastopni poraz u prvenstvu. Treba reći da su domaći igrali s igračem manje nešto više od sat vremena zbog isključenja Nicholasa Guidija. Strijelci : 0-1 Riccardo Zampagna u 10. min. 0-2 Emiliano Salvetti u 23. min iz penala, nakon prekršaja za isključenje Nicholasa Guidija nad Fusaniem. 0-3 Daniele Martinetti u 43. min. )

Grosseto - Ascoli 2 : 1 ( U vrlo izjednačenoj utakmici na stadionu "Carlo Zecchini" u Grossetu trijumfirao je domaći sastav te se tako pridružio ekipama koje zauzimaju primarna mjesta na tablici u Serie B. Strijelci : 0-1 Marco Bernacci u 7. min. 1-1 Leandro Vitiello u 41. min. 2-1 Mauricio Pinilla u 48. min. Odlične šanse za domaće još u 1. poluvremenu imali su Joelson i D'Alessandro. )

Lecce - Empoli 1 : 0 ( Novi lider prvenstva u Serie B od danas se zove - Lecce, koji je danas zabilježio i 3. pobjedu zaredom savladavši odličnu ekipu Empolija s 1 : 0 . Strijelac : 1-0 Giuseppe Vives u 6. min. Ostatak vremena u ovoj utakmici Lecce je rutinskom igrom kontrolirao rezultat za osvajanje nova 3 boda. Najbolju šansu za goste propustio je Luca Saudatti u 45. min. )

Modena - Vicenza 1 : 0 ( Pred 5 000 gledatelja na stadionu "Alberto Braglia" u Modeni viđena je možda i najuzbudljivija utakmica ovoga kola. Strijelac : 1-0 Youri Tamburini u 29. min. Odlične šanse za domaće imali su Cortellini i Bruno, a kod gostiju najizledniju šansu za izjednačenje je imao napadač Massimo Margiotta. U redovima "Vicentina" koji su utakmicu okončali sa 9 igrača na terenu najprije je bio isključen Valerio Di Cesare u 62. min, a zatim i Michele Ferri u 84. min. )

Reggina - Salernitana 3 : 1 ( U utakmici ekipa sa juga Italije vrlo važnu pobjedu je ostvario domaći sastav Reggine. To je ujedno i prva pobjeda novog trenera ekipe iz Reggio Calabrije Ive Iaconija. Gosti iz Salerna i nakon ovog poraza uvjerljivo čuvaju posljednje mjesto na tablici. Strijelci : 1-0 Antonio Busce' u 32. min. 2-0 Emmanuel Cascione' u 56. min. 3-0 Simone Missiroli u 90. min. 3-1 Felipe Machado u 93. min. )

Triestina - Torino 2 : 0 ( U Trstu na stadionu "Nereo Rocco" pred 7 000 gledatelja Torino je danas pružio blijedu partiju te sasvim zasluženo izgubio od odlične Triestine. Sve akcije ekipe "granate" išle su na Rolanda Bianchija, kojeg su obrambeni igrači Triestina s lakoćom danas čuvali. Golove za "alabardate" su postigli : 1-0 Emanuele Testini u 7. min. 2-0 Jaroslav Sedivec u 80. min. )