Serie A i Serie B

24.10.2009., subota

Rezultati upravo završenih utakmica 11. kola Serie B

Prije nekoliko minuta završene su utakmice 11. kola Serie B. Treba istaknuti podatak da je vodeća ekipa na tablici Frosinone poražen u Anconi. To nije uspjela iskoristiti Cesena koja nije uspjela na svome terenu pobijediti Grosseto, te samim time nije preuzela vodstvo na tablici. Evo kompletnih rezultata, i osvrta na odigrane utakmice :

Ancona - Frosinone 3 : 1 ( Pred 6 000 gledatelja na stadionu "Del Conero" u Anconi viđena je izuzetno zanimljiva i otvorena utakmica sa obje strane. Iako je dva puta gubio vodeći sastav na tablici Serie B nije odustajao od osvajanja barem jednog boda. Strijelci : 1-0 Juan Surraco, igrač iz Urugvaja u 6. min. 1-1 Fabio Mazzeo u 33. min. 2-1 Matias Martin Miramontes u 37. min. 3-1 Andrea De Falco u 91. min iz kontranapada u jeku totalne ofanzive Frosinonea. )

Brescia - Albinoleffe 4 : 1 ( Najzaslužniji igrač za uvjerljivu pobjedu "Bresciana" danas je bio centarfor Andrea Caracciolo koji je postigao 3 pogotka, iako je ušao u igru tek u drugom poluvremenu umjesto Flachija. Strijelci na stadionu "Mario Rigamonti" su bili : 0-1 Francesco Ruopolo u 26. min. 1-1 Davide Baiocco u 32. min. 2-1 Andrea Caracciolo u 64. min. 3-1 Andrea Caracciolo 66. min. 4-1 Andrea Caracciolo u 87. min. )

Cesena - Grosseto 2 : 2 ( "Romagnoli", odnosno Cesena nije uspjela u namjeri da savlada Grosseto iako je s tribina imala pomoć od 11 000 navijača, te je time propustila priliku da zasjedne na 1. mjesto na tablici Serie B. Sve zanimljivo što se danas dogodilo na stadionu "Dino Manuzzi" viđeno je u uvodnim minutama prvog i drugog poluvremena. Strijelci : 1-0 Guilherme Raymundo Do Prado u 1. min. 1-1 Filippo Carobbio u 8. min. 2-1 Ezequiel Schelotto u 46. min. 2-2 Marco D'Alessando u 49. min. )

Empoli - Ascoli 4 : 2 ( Domaći sastav je na stadionu "Carlo Castellani" ostvario pobjedu puno lakše nego što se to očekivalo. Ascoli danas nije istina imao ni sreće, jer su njegovi napadači, prije svih Bernacci i Antenucci pri rezultatu 2 : 0 imali nekoliko sjajnih šansi za postizanje golova. Treba naglasiti da je u ovom susretu dosuđeno čak 4 penala, te da jedan od njih nije bio realiziran od strane napadača Ascolija Marca Bernaccija u 32. min. Strijelci : 1-0 Ighli Vannucchi u 26. min. 2-0 Brazilac Eder u 36. min iz penala. 2-1 Marco Bernacci u 54. min. 3-1 Eder u 59. min iz penala. 3-2 Mirco Antenucci u 72. min iz penala. 4-2 Angelo Antonazzo u 92. min. )

Gallipoli - Lecce 0 : 3 ( U velikom derbiju za stanovnike regije Salento na jugu Italije uvjerljiva pobjeda Leccea na stadionu "Via del Mare". Gallipoli se koliko - toliko dobro držao u prvom poluvremenu, dok je u drugom ipak razlika u kvaliteti presudila ovu utakmicu. Strijelci : 0-1 Daniele Corvia u 47. min. koji je nakon postignutog gola imao još 3 izvrsne šanse da postigne još koji gol. 0-2 Guido Marilungo u 82. min. 0-3 Guido Marilungo u 88. min. Lecce je uspio promašiti i penal u 83. min. kada je golman Gallipolija Garravano obranio udarac francuskom internacionalcu Alainu Bacletu. )

Padova - Triestina 0 : 0 ( Pred 8 000 gledatelja na stadionu "Euganeo" u Padovi utakmica bez pretjerano puno emocija, gdje su dvije ekipe prije svega mislile kako da ne prime gol. U 47. minuti Padova je istina postigla gol preko Andree Soncina, no taj gol je poništen zbog faula napadača Padove u šesnaestercu gostiju. )

Piacenza - Modena 2 : 3 ( Kiša golova na stadionu "Galleana" u Piacenzi, te zaslužena pobjeda gostiju iz pokrajine Emilia. Strijelci : 1-0 Luigi Anaclerio u 16. min. 1-1 Michele Troiano u 31. min. 1-2 Roberto Cortellini u 41. min. 1-3 Michele Troiano u 58. min. iz penala. 2-3 Davide Moscardelli u 72. min. iz penala. )

Salernitana - Crotone 4 : 1 ( Konačno je proradila te zabilježila prvu pobjedu u ovom prvenstvu i ekipa Salernitane, mada su se stvari mogle odvijati u potpuno drugom smjeru da je u 4. min. dosuđen očigledan penal za Crotone. Na stadionu "Arecchi" u Salernu strijelci su bili : 1-0 Guillermo Stendardo u 6. min. 2-0 Francesco Cozza u 22. min. 3-0 Francesco Cozza u 57. min. 4-0 Manuele Pestrin u 85. min. 4-1 Antonio Zito u 89. min. Crveni karton u redovima Salernitane već u 7. min. dobio grčki internacionalac Georgios Kyriazis, koji je isključen i prije dva kola kada je Salernitana igrala na svome stadionu, da bi u 11. minuti još jedan crveni karton bio pokazan napadaču Crotonea Antoninu Bonvissutu. )

Sassuolo - Cittadella 1 : 0 ( Pobjedonosni pogodak za "zeleno-crne" na stadionu "Alberto Braglia" u Modeni postigao Luigi Riccio na samom isteku prvog poluvremena u 45. min. )

Torino - Reggina 2 : 0 - odigrano jučer, te je danas otkaz dobio trener Walter Alfredo Novellino. Novi trener Reggine je Ivo Iaconi.