Serie A i Serie B

18.10.2009., nedjelja

Rezultati odigranih utakmica 8. kola Serie A

Prije sat vremena završene su utakmice 8. kola Serie A. Sampdoria nije uspjela pobijediti na Olimpicu u Rimu, te je Inter od danas sam na liderskoj poziciji na tablici. Prve pobjede u prvenstvu upisali su Atalanta i Catania, dok je novi trener Napolija Walter Mazzarri pobjedom ostvarenoj u 91. minuti debitirao na klupi "azzurra". Evo kompletnih rezultata i osvrta na odigrane utakmice :

Catania - Cagliari 2 : 1 ( U duelu "otočkih" ekipa više sreće imala je Catania, te je u samom finišu utakmice zabilježila prvu pobjedu u ovom prvenstvu. Ova utakmica bi vjerojatno otišla u potpuno drugom smjeru da je na početku utakmice 100 % - tnu šansu za goste iskoristio Alessandro Matri. Strijelci : 1-0 Adrian Ricchiuti, argentinski internacionalac u 37. min. 1-1 Daniele Dessena u 44. min. 2-1 Jorge Martinez u 88. min. )

Chievo - Bari 1 : 2 ( Ekipa Barija je i ovoga puta pokazala da puno bolje partije pruža na gostovanjima, zbog toga što domaće ekipe ostavljaju dosta prostora za njihove brojne i ubojite kontranapade. Strijelci : 0-1 Sergio Almiron, brazillski internacionalac u 3. min. 0-2 Andrea Ranocchia u 68. min. 1-2 Erjon Bogdani, reprezentativac Albanije u 82. min. Do kraja utakmice odlične šanse su imali kako domaći preko Pellissiera, tako i gostujući sastav preko Alvareza. )

Lazio - Sampdoria 1 : 1 ( Pred 32 000 gledatelja po hladnom vremenu i sa dosta gostujućih navijača iz Genove podjela bodova u otvorenoj utakmici do samoga kraja. Sampdoria je bila opasnija u prvom poluvremenu kada su šanse propuštali Mannini i Pazzini. Kod "biancocelesta" najzapaženiji je bio Mauro Zarate'. Strijelci : 0-1 Giampaolo Pazzini u 40. min. 1-1 Francelino Matuzalem, brazilski internacionalac u 42. min. Lazio je od 54. minuta imao igrača više na terenu zbog isključenja defanzivnog igrača Sampdorie Marca Padalina, no samo do 72. minuta kada je zbog drugog žutog kartona isključen vezni igrač Lazia Roberto Baronio. )

Livorno - Palermo 1 : 2 ( Trener Palerma Walter Zenga je konačno uspio ispuniti želju svome predsjedniku Mauriziju Zampariniju, a to je da donese pobjedu u Palermo sa gostovanja. S druge strane, Livorno se već sada nalazi u dramatičnoj situaciji, te će predsjednik Aldo Spinelli vrlo vjerojatno posegnuti za promjenom trenera. Strijelci : 1-0 Thomas Danilevicius, reprezentativac Litve u 53. min. 1-1 Fabrizio Miccoli u 55. min. 1-2 Federico Balzaretti u 82. min. )

Napoli - Bologna 2 : 1 ( Pred samo 25 000 gledatelja što zbog hladnog vremena što zbog loše pozicije domaćeg sastava na tablici na stadionu San Paolo u Napulju na klupi Napolija debitirao je novi trener Walter Mazzarri - i odmah upisao pobjedu. Mazzarri je od samog početka utakmica u sastav uvrstio Lavezzija, reprezentativca Argentine koji se zbog reprezentativnih obaveza tek jučer vratio u Napulj. Strijelci : 0-1 Martin Adailton u 17. min. izravno iz slobodnog udarca. 1-1 Fabio Quagliarella u 72. min. 2-1 Christian Maggio u 91. min. nakon ubačaja Waltera Danubia Gargana iz slobodnog udarca u kazneni prostor te asistencije Ivana Ezequiela Lavezzija pred gol Viviana, golmana Bologne. Prethodno, u 85. min sa klupe je isključen Giuseppe Papadopulo, trener Bologne. )

Parma - Siena 1 : 0 ( Pred oko 17 000 gledatelja na stadionu "Ennio Tardini" u Parmi viđeno je najslabije izdanje Siene u ovom prvenstvu. Parma je trebala pobjediti sa puno uvjerljivijim rezultatom, a što nije - krivica je samo njenih napadača. Strijelac : Valerij Božinov u 7. minuti utakmice. Parma je još u prvom poluvremenu propustila 3 - 4 odlične šanse za postizanje golova. Trener Siene Marco Giampaolo je isključen s klupe u 79. minuti, te mu sada prijeti i otkaz od predsjednika Stronatija. Još u prvom poluvremenu Siena je ostala s desetoricom igrača na terenu. U 34. minuti crveni karton je dobio Michele Fini. )

Udinese - Atalanta 1 : 3 ( "Bergamaschi" su ostvarili prvu pobjedu u ovom prvenstvu. Otkada ih je od prije četiri kola na klupi preuzeo novi trener Antonio Conte u igri Atalante vidljivi su noviteti i što je najvažnije uspjesi u rezultatima. Udinese je platio danak povredi svog najboljeg igrača Antonia Di Natalea, koji je istina ušao u drugom poluvremenu u igru, kada je već sve bilo kasno, te odsustvu još jednog ubojitog napadača Antonia Floro Floresa. Strijelci : 0-1 Simone Tiribocchi u 4. min. 1-1 Francesco Lodi u 8. min. 1-2 Jaime Valdes, čileanski reprezentativac u 69. min. 1-3 Diego De Ascentis u 72. min. )

Juventus - Fiorentina 1 : 1 - odigrano jučer

Genoa - Inter 0 : 5 - odigrano jučer