Serie A i Serie B

03.10.2009., subota

Rezultati upravo završenih utakmica 8. kola Serie B

Prije nekoliko minuta završene su utakmice 8. kola talijanske Serie B. Evo rezultata i osvrta na odigrane utakmice :

Brescia - Vicenza 0 : 1 ( Vrijedna pobjeda gostiju iz Vicenze. Brescia propustila veliku šansu da iz penala barem ostane neporažena u ovom susretu. Strijelac : 0-1 Alessandro Sgrigna u 51. min. iz klasičnog kontranapada. U 76. min napadač Brescie Andrea Caracciolo nije realizirao penal, kojeg mu je golman Vicenze Fortin obranio. )

Cittadella - Lecce 3 : 0 ( Težak poraz Leccea, koji nastavlja sa igrama "toplo-hladno". Ipak, mora se reći da su "Salentini" oštećeni za nedosuđen penal pri rezultatu 1 : 0 za Cittadellu. Pred 3 500 gledatelja strijelci su bili : 1-0 Oliveira u 23. min, 2-0 Baclet u 63. min - AG, 3-0 Pettinari u 90. min. )

Cesena - Salernitana 3 : 0 ( Gosti iz Salerna tonu sve dublje na tablici. Očigledno je da promjena trenera nije puno pomogla ekipi Salernitane, koja se nakon dva uzastopna remija vratila porazima. Potpuno druga slika u taboru Cesene, koja nastavlja sa odličnim igrama i skupljanjem bodova. Pred 10 500 gledatelja na stadionu "Dino Manuzzi" strijelci su bili : 1-0 Ezequiel Schelotto u 6. min, 2-0 Ezequiel Schelotto u 56. min, 3-0 Matute u 90. min. )

Crotone - Padova 2 : 1 ( Erupcija oduševljenja na stadionu "Ezio Scida" poslije posljednjeg sučevog zvižduka. Crotone je napravio preokret, i tako ostvario prvu pobjedu u prvenstvu. Pred 4 000 gledatelja strijelci su bili : 0-1 Antonio Di Nardo u 9. min, 1-1 Antonio Bonvissuto u 19. min, 2-1 Antonio Bonvissuto u 94. min. )

Gallipoli - Empoli 0 : 0 ( U nezanimljivoj utakmici pred 1 000 gledatelja zaslužena pobjeda bodova na stadionu "Via del Mare" u Lecceu, gdje nijedan klub nije htio učiniti ništa nažao svome suparniku. Treneru Gallipolija Giuseppe Gianniniju ovo je bila 100-ta utakmica sa klupe domaćina. Treba istaći da Gallipoli nije primio gol već 279 minuta. )

Mantova - Grosseto 2 : 0 ( Strijelci : 1-0 Gaetano Caridi u 50. min, 2-0 Maurizio Nassi u 64. min. za zasluženu pobjedu ekipe iz pokrajine Lombardia. )

Modena - Reggina 1 : 0 ( Još jedan negativan rezultat Reggine koja nikako da napravi kontinuitet u igri i rezultatima koji se od nje očekuju. Strijelac pobjedonosnog pogotka za Modeneze je bio napadač Salvatore Bruno u 96. minuti utakmice. Modena osim toga pogodila i dva puta stativu, preko Ricklera i Pagana. )

Piacenza - Frosinone 0 : 2 ( Frosinone nastavlja s pobjedama da ruši sve svoje suparnike, te da učvršćuje svoju lidersku poziciju na tablici. Strijelci na stadionu "Galleana" pred 3 000 gledatelja su bili : 0-1 Caetano Calil, Brazilac u redovima "žutih" u 52. min, 0-2 Fabio Mazzeo u 72. min iz penala. )

Triestina - Albinoleffe 2 : 3 ( Još jedan poraz Triestine, ovaj put na svome terenu. Gotovo sigurno da je ovo bila posljednja utakmica na mjestu trenera Triestine za Lucu Gottija, kojemu slijedi otkaz. S druge strane, debi na klupi Albinoleffea za Emiliana Mondonica završio pobjedom. Strijelci : 1-0 Luigi Sala u12. min - AG, 1-1 Luigi Sala u 23. min., 1-2 Simone Laner u 35. min, 2-2 Denis Godeas u 52. min, 2-3 Massimo Cellini u 53. min. U redovima Triestine isključen zbog dva žuta kartona Testini u 83. minuti utakmice. )