Serie A i Serie B

29.09.2009., utorak

Zanimljivosti nakon odigranog 6. kola Serie A

U ovom kolu postignuto je svega 17 golova. Od toga 9 golova postigli su domaće ekipe, a 8 gostujuće. Samo jedna utakmica završena je bez golova 0 : 0, i to ona između Milana i Barija. Samo jedan igrač u ovome kolu je postigao dva gola, a učinio je Marek Hamsik, Slovački reprezentativac koji igra za Napoli. Dosuđena su i dva jedanaesterca; Hamsik nije uspio realizirati najstrožu kaznu, dok je Stevan Jovetić pogodio za pobjedu Fiorentine u Livornu.
U 6. kolu sudije su pokazale i dva crvena kartona. Zaradili su ih Gennaro Delvecchio ( Catania ), te Dario Dainelli ( Fiorentina ).
Sampdoria je ostvarila 3. uzastopnu pobjedu na Marassiju, a u nedjelju je savladala Inter, kojeg do ove utakmice nije pobijedila već zadnjih 10 godina u prvenstvu. Inter u Genovi nije uspio postići gol, mada je u zadnjih 10 utakmica u prvenstvu to redovito činio.
Prvi remi na svome terenu u prvenstvu ostvario je i Juventus. Juventus je postigao barem 1 gol na posljednjih 31 utakmicu. Del Piero je ušao u 2. poluvremenu, te je ubilježio svoj 400 nastup u Serie A. Bologna je postigla gol nakon 367 minuta apstinencije. Papadopulo, trener Bologne je osvojio 1. bod protiv Juventusa u zadnjih 8 nastupa protiv torinskih "crno-bijelih".
Cesare Prandelli je u subotu protiv Livorna po 100-ti put vodio s klupe Fiorentinu. Livorno ove sezone nije postigao niti jedan gol na svome terenu, a za pobjedu ne zna već 18 utakmica.
3. uzastopna pobjeda za Udinese, te 10 osvojenih bodova u zadnje 4 utakmice. Genoa nije postigla gol u ovome kolu, nakon što je to redovno činila 10 kola uzastopno. Osvojila je 1 bod u zadnje 3 utakmice, i to protiv Juventusa prošlog četvrtka.
Parma poražena po 1. put u Parmi. Cagliari nije pobijedio Parmu u Parmi od 1963. godine, a i taj put je slavio u Kupu Italije. Za ekipu sa Sardinije ovo je bila 2. pobjeda u gostima u svega 4 dana, i to bez primljenog gola.
U redovima Chieva briljira Sergio Pellissier. U nedjelju protiv Atalante ubilježio je svoj 200-ti nastup u Serie A, uz postignuta 54 gola. Atalanti je ovo bio 2. remi zaredom. U odnosu na prošlu sezonu ima 10 bodova manje nakon odigranih 6 kola.
Napoli se vratio pobjedi. Trener Roberto Donadoni ostvario 4. pobjedu iz 17 utakmica na klupi Napolija. Siena ima upola manje bodova u odnosu na prošlu sezonu, nakon odigranog 6. kola.
Milan bez postignutog gola već 4. put u šest odigranih kola. Za Bari ovo je bio 4. remi, a u gostima nije slavio već 20 utakmica zaredom.
1. remi za Lazio na Olimpicu, dok je Palermo osvojio 1. bod na strani. Ranieri, trener Rome, još nije izgubio utakmicu sa svojom ekipom otkako je došao na klupu "giallorossa". Osvojio je 8 bodova u 4 odigrane utakmice. Što se tiče Catanie, ona ima krizu u 2. poluvremenu. Od početka prvenstva u 2. poluvremenu uzgubila je već 9 bodova.

- 13:32 - Komentari (1) - Isprintaj - #