Serie A i Serie B

04.09.2009., petak

David Trezeguet : "Na kraju sezone odlazim iz Juventusa"!

Francuski internacionalac, David Trezeguet izjavio je jučer da po svršetku ove sezone odlazi iz Juventusa. "Svemu u životu dođe kraj, pa tako i moje igranje za "staru damu". Ovdje u Torinu sam izgradio svoju nogometnu biografiju. Ovu sam odluku donio već odavno. Vraćam se najvjerojatnije u Francusku, kako bih tamo završio svoju karijeru."

Inače, pauzu u prvenstvu zbog igranja reprezentacija za kvalifikacije za SP 2010. u Južnoj Africi mnoge ekipe su iskoristile kako bi dodatno uigrale svoje momčadi, te su odigrane neke prijateljske utakmice. Evo pregleda :

Sampdoria - Rivasamba 12 : 0 ( Protiv amaterske ekipe iz pokrajine Liguria, odakle je inače i Sampdoria u redovima "blucerchiata" debitirao napadač Nicola Pozzi, prošlotjedno pojačanje iz Empolija. Strijelci za doriane u prvom poluvremenu su bili Claudio Bellucci 2, te Daniele Mannini, a u drugom poluvremenu u listu strijelaca su se upisali Antonio Cassano 2, Giampaolo Pazzini 4, Fernando Tissone, te Salvatore Foti 2. )

Udinese - Portogruaro 3 : 0 ( Strijelci za Friulane su bili Bernardo Corradi u 10. min iz penala, Francesco Lodi u 50. min, te Ayres u 90. min. )

Atalanta - Pergocrema 2 : 1 ( Strijelci za "bergamasche", odnosno za Atalantu su bili Cristian Tiboni u 31. min, te Fabio Ceravolo u 54. min. Momentalno izjadnačenje Pergocremi donio Tarallo u 38. min. Na poštedi su za ovu utakmicu bili Cristiano Doni, Tiberio Guarente te Gianpaolo Bellini. Tek u finišu utakmice zaigrali Robert Acquafresca te Valdes. Inače, u prvih 45 minuta igrao i portugalski veznjak Costinha, koji nije igrao pune 2 godine zbog teže povrede. )

Cagliari - Oristanese 8 : 0 ( "Otočani" također odigrali prijateljsku utakmicu sa susjedima sa Sardinije. U mjestu Terralba, pred 1000 gledatelja golove postigli Jeda', Nene', Sedda, Barone, Biondini 2, Larrivey, Conti. )

Genoa - Genoa Primavera 3 : 2 ( Obiteljska utakmica u redovima Genoe. Golove za Genou postigli Giuseppe Sculli, Lucho Figueroa, te Omar Milanetto. Formacija koju je na teren izveo trener Giampiero Gasperini bez nekoliko povrijeđenih igrača, kao i bez reprezentativaca izgledala je ovako : Amelia, Tomović, Biava, Moretti, Rossi, Milanetto, Zapater, Modesto, Palacio, Figueroa, Sculli. )

Sutra svoju prijateljsku utakmicu odigrat će i Livorno. "Amaranto" gostuju kod turskog Adana Demirspor.
- 09:18 - Komentari (0) - Isprintaj - #