Serie A i Serie B

30.08.2009., nedjelja

Rezultati kompletno odigranog 2. kola Serie A

Kompletirano je 2. kolo talijanske Serie A. Evo rezultata i osvrta na utakmice :

Atalanta - Genoa 0 : 1 ( U Bergamu 15 000 gledatelja na tribinama stadiona "Atletti Azzurri d'Italia". Večeras je u Serie A, i u sastavu Genoe debitirao 21-godišnji Nenad Tomović, ovog ljeta došao iz beogradske C. Zvezde. Strijelac pobjedonosnog gola za Genou Emiliano Moretti u 45. minuti. "Grifoni", odnosno Genovljani u prva dva kola sa maksimalnih 6 bodova. )

Cagliari - Siena 1 : 3 ( Na stadionu "Sant'Elia" 10 000 gledatelja. Utakmicu odlučio napadač "crno-bijelih" iz Siene, inače porijeklom sa Sicilije, Emanuele Calaio' postigavši dva pogotka, i to u 52. i u 72. minutu utakmice. Treći pogodak djelo Brazilca Reginalda u 89. min. Počasni gol za Cagliaritane postigao Jeda' u 76. min iz penala. )

Chievo - Lazio 1 : 2 ( Odličan u večerašnjoj utakmici Julio Ricardo Cruz, koji je imao odličnu suradnju od Maura Zarate'-a. Srpski branič Aleksandar Kolarov pogodio gredu udarcem sa svoje polovice u 1. poluvremenu. Strijelci : 1-0 Sergio Pellissier 15. min, 1-1 Julio Ricardo Cruz u 42. min iz penala, nakon što ga je sam i zaradio, 1-2 Julio Ricardo Cruz u 53. min. Crveni karton kod Lazia zaradio Brazilac Emilson Cribari. )

Fiorentina - Palermo 1 : 0 ( Teren na stadionu "Artemio Franchi" večeras u očajnom stanju. Crnogorski reprezentativac Stevan Jovetić nakon što je postigao gol u srijedu protiv Sportinga za ulazak Fiorentine u Ligu Prvaka i večeras se upisao u strijelce. Najprije je u 4. minutu pogodio stativu, a u 29. minutu postigao i pobjedonosni gol za 4. bod "viola" u ovom prvenstvu. )

Napoli - Livorno 3 : 1 ( 45 000 gledatelja večeras na stadionu San Paolo. Potpuno indisponiran za igru večeras Argentinac Ivan Ezequiel Lavezzi. Zato je u glavnoj ulozi bio talijanski reprezentativac, i pridošlica iz Udinesea Fabio Quagliarella. On je u 4. minutu pogodio prečku udarcem sa centra terena primjetivši da je golman Livorna De Lucia nekoliko metara izašao ispred gola. Strijelci : 1-0 Fabio Quagliarella u 10. min, 2-0 Marek Hamsik u 36. min, 2-1 Cristiano Lucarelli u 47. min., 3-1 Fabio Quagliarella u 85. min. Crveni karton kod Livorna zaradio defanzivni igrač Mirko Pieri u 91. min. )

Parma - Catania 2 : 1 ( 17 000 gledatelja na stadionu "Ennio Tardini" u Parmi. Strijelci : 1-0 Daniele Galloppa u 13. min, 1-1 Marco Biaganti u 14. min, 2-1 Alberto Paloschi u 48. min. Catania još uvijek bez bodova u prvenstvu. )

Sampdoria - Udinese 3 : 1 ( 25 000 gledatelja na "Marassiju" u Genovi. Opet u glavnoj ulozi atomski dvojac u napadu "blucerchiata" Cassano - Šazzini. Strijelci : 1-0 Giampaolo Pazzini u 11. min, 2-0 Daniele Mannini 45. min, 2-1 Antonio Di Natale u 56. min, 3-1 Antonio Cassano u 84. min. Golman Udinesea Samir Handanović, inače reprezentativac Slovenije, obranio penal Antoniu Cassanu u 86. min. )

Danas ranije : Roma - Juventus 1 : 3
Jučer popodne : Bari - Bologna 0 : 0
Sinoć : Milan - Inter 0 : 4