Serie A i Serie B

21.08.2009., petak

Rezultati večeras odigranih utakmica 1. kola Serie B

Večeras su odigrane utakmice 1. kola talijanske Serie B. Evo postignutih rezultata :

Albinoleffe - Vicenza 2 : 2 ( Strijelci : 0-1 Riccardo Sgrigna 22. min. - penal, 1-1 Christian Cellini 26. min - penal, 2-1 Domenico Cristiano 55. min, 2-2 Daniele Martinelli u 76. min. )

Ascoli - Gallipoli 1 : 1 ( Na stadionu "Del Duca" 6 000 gledatelja. Gallipoli koji još stvara ekipu za ovo prvenstvo iznenađujuće uzeo bod Ascoliju. Strijelci : 0-1 Di Gennaro 27. min, 1-1 Romeo 57. min. )

Brescia - Cittadella 1 : 0 ( Pred malobrojnom publikom na stadionu "Mario Rigamonti" pobjedonosni gol za ekipu iz Lombardije postigao Bega u 36. min. )

Empoli - Piacenza 2 : 0 ( U uvodnim minutama utakmice poništen gol Tulliju iz Piacenze. Strijelci : Francesco Lodi u 42. min iz penala, te Brazilac Eder u 84. min. )

Grosseto - Torino 0 : 3 ( Na stadionu "Zecchini" u Grossetu pred odlično ispunjenim trbinama gdje se natisnulo 9 000 gledatelja, odličan uvod u sezonu za "granatu". Tvorci pobjede bili ubojiti dvojac u napadu Di Michele - Bianchi. Strijelci za Torino su bili David Di Michele u 43. min, te Rolando Bianchi u 62. i 73. minuti. )

Lecce - Ancona 3 : 0 ( Strijelac sve tri pogotka za Leccese je bio francuski igrač Alain Baclet, i to u 13. , 43., i 82. minuti. Kod Ancone odlične šanse još u prvom poluvremenu propustio dvojac u napadu Colacone - Mastronunzio. Utakmica igrana po velikoj vrućini, u Lecceu večeras izmjereno 33 stupnja. )

Mantova - Triestina 0 : 0 ( Pred 6 000 gledatelja na stadionu "Danillo Martelli" pravedna podjela bodova. Obrambeni igrač Triestine Neff pogodio stativu u 44. minuti. Salve zvižduka pri svakom dodiru s loptom za centarfora Triestine Denisa Godeasa, koji je prethodne dvije sezone igrao upravo u Mantovi. )

Padova - Modena ( Više od 6 000 gledatelja na stadionu "Euganeo" svjedočilo povratku Padove u Serie B poslije 11 godina. Pobjedonosni gol postigao Di Nardo u 73. min. )

Salernitana - Frosinone 1 : 2 ( Iznenađujuća pobjeda ekipe iz pokrajine Lazio. Strijelci su bili : 0-1 Santoruvo u 38. min., 0-2 Baša u 45. min, dok je počasni gol za Salernitanu postigao Caputo u 81. min. )

Sassuolo - Crotone 2 : 0 ( Odličan start ekipe iz pokrajine Emilia u novoj sezoni. Utakmica je igrana u Modeni, jer stadion Sassuola nije bio u zadovoljavajućem stanju za odigravanje utakmice. Pobjedu "zeleno-crnima" donijeli Riccio u 27. min, te Rossini u 81. min. )

U ponedjeljak od 20.45 igraju Cesena - Reggina.