Kazetu s prvim albumom Haustora dobio sam sredinom devedesetih za rođendan od svoje poznanice Brankice. Osim što sam sa njihovog prvijenca već imao singlove "Moja prva ljubav" i Pogled u BB", sa ovog albuma bih izdvojio pjesme "Radio", "Zima" i "Lice" dok su njihovu poznatu pjesmu "Duhovi" morali skratiti radi dužine, pa ona na albumu zvuči aranžerski prilično nedorečeno, a sve zbog lošije produkcije Huseina Hanefendića - Husa. Grupa je "Duhove" kao cjelinu izvodila na koncertima.
Aranžerski album je spoj ska Popa i alternative. Haustor se naime referirao na stvaralaštvo engleske grupe Madness sa istaknutim puhaćima. Za takav njihov glazbeni pristup zaslužan je njihov basist, tekstopisac i vođa grupe u prvom razdoblju njihovog rada Srđan Sacher, koji je autor i većine pjesama na albumu. Osim njegovih tekstova prvi album su u manjoj mjeri obilježili tekstovi pjevača grupe Darka Rundeka. Njega su više obilježile dobre pjevačke interpretacije onoga što je Sacher zamislio. Njegovo autorsko vrijeme tek će obilježiti zadnja razdoblje grupe kada je Saher otišao iz grupe.
Popis Pjesama:
A1 Radio
Music By – S. Sacher*
Lyrics By – D. Rundek*
A2 Mijenjam Se
A3 Tko Je To
Music By – S. Sacher*
Lyrics By – D. Rundek*
A4 '60 - '65
Arranged By [Brass] – Jura Novoselić*
Trumpet – Denis Konir
A5 Moja Prva Ljubav
Saxophone [Solo], Arranged By [Brass] – Jura Novoselić*
Drums – Boris Leiner
B1 Noć U Gradu
B2 Crni Žbir
Backing Vocals – Đurđa Otržan
Written-By – Darko Rundek
B3 Duhovi
Music By – O. Štiglić*, S. Sacher*
Music By, Lyrics By – D. Rundek*
Lyrics By – G. Labus*
B4 Lice
Music By – D. Prica*
Music By, Lyrics By – D. Rundek*
Promocija albuma Zorana Predina i Matije Dedića - "Tragovi u sjeti", Dramsko Kazalište "Gavella", Zagreb 20. prosinca 2011. godine
Preksinočnjim koncertom u zagrebačkom dramskom kazalištu "Gavella" Zoran Predin i Matija Dedić promovirali su svoj novi album "Tragovi u sjeti". Suradna dvojice vrsnih glazbenika urodila je obradama Pop - Rock standarda u Etno - Jazz aranžmanu. Te pjesme je Zoran Predin volio, pa su se našle na spomenutom albumu.
Koncert je Predin započeo obradom pjesme Vlastimira Đuze Stoiljkovića " Još jedan prođe dan" iz kultne dramske serije "Pozorište u kući". Kroz cijeli koncert bilo je vidljivo da je klavirska pratnja vrsnog Jazz pianista Matije Dedića biti važan činbenik ovog koncerta.On je svojim vrsnim gotovo Chick Coreavskim izvedbama doprinio da koncert bude vrhunski glazbeni doživljaj.
Zoran Predin je koncert otpjevao dobro, i profesionalno. Međutim problem je bio što je pjesme iz svoje samostalne karijere poput " Pridi k meni" ili Vse je tvoje" otpjevao u svojim hrvatskim inačicama, što je narušilo kompletnu atmosferu koncerta. Publika u prvim redovima to je primila prilično hladno, za razliku od publike u predzadnjim i zadnjim redovima otpjevala s pjevala s Predinom cijeli koncert. Šteta što je Zoran hit Lačnog Franza "Čakaj me pretvorio u čudan hrvatsko - slovenski hibrid, koji publici baš nije dobro sjeo. Ipak je bi bilo bolje da je svoje slovenske standarde otpjevao na materinjem jeziku, nego je ovako ostavio publiku u nedoumici.
Jedina svjetla točka tog kolopleta hrvatskih i slovenskih pjesama bilo s Lačnim Franzom ili samostalne slovenske karijere, bila je legendarna pjesma Lačnog Franza "Naj ti poljub nariše Usnice" koju je otpjevao u originalu na slovenskom. Tu pjesmu Predin na svojim koncertima rijetko izvodi.
Koncert je on završio pjesmom "A sad adio" iz dramske serije "Vruć Vetar", koju u originalu pjeva Oliver Dragojević. koju je publika otjevala zajedno s njim,
Na kraju možemo reći da je dvosatni koncert Zorana Predina i Matije Dedića bio solidna večernja etno - jazz zabava. Možda je ona početak suradnje dvoje vrhunskih glazbenika. Po meni bi se ta suradnja trebala temeljiti na novim pjesmama na slovenskom jeziku, jer materinji jezik daleko bolje paše Zoranu Predinu, od hrvatskog ili srpskog jezika.
Moj šogor Siniša se mjenjao ovim albumom legendarnih kotrljajućih kamenčića s nekim drugim LP - jem iz svoje kolekcije sa svojim najboljim prijateljem iz srednje škole i vjenćanim kumom Alešom. Ne znam više o kojem albumu se radilo, znam da je bila riječ o razmjeni. Siniša je često prakticirao razmjene LP - ja sa svojim prijateljima.
Ovaj LP The Rolling Stonesa Sadrži pjesme aranžerski važne za rad grupe sedamdesetih godina prošlog stoljeća, Tada grupa više radi na Rock zvuku, napuštajući svoje Blues korijene iz šezdesetih.
Sa ovog albma sam naviše slušao pjesmu "Miss you", koju i danas smatram velikim hitom grupe krajem sedamdesetih godina.
Popis pjesama:
1. "Miss You" – 4:48
2, "When the Whip Comes Down" – 4:20
3. "Just My Imagination (Running Away with Me)" – 4:38
4. "Some Girls" – 4:37
5. "Lies" – 3:12
6. "Far Away Eyes" – 4:24
7, "Respectable" – 3:07
8, "Before They Make Me Run" – 3:25
9. "Beast of Burden" – 4:25
10. "Shattered" – 3:47
Izvođači:
Mick Jagger - pjevač, piano, gitara
Keith Richards - gitara, bas gitara, pjevač
Ron Wood - gitara, bas gitara
Charlie Watts - bubnjevi
Bill Wyman - bas gitara
Davne 1983. mama mi kupila ovaj album Parnog Valjka. Aranžerski on je zadnji Rock album ove grupe, budući se vođa grupe Husein Hasanefendić Hus odlučio na kasnijim njihovim LP- ima usmjeriti zvuk prema Pop obrascu.
U ono vrijeme LP sam ćesto slušao na sestrinom malom plastičnom žutom gramofonu marke" Iskra".
Osim naslovne pjesme albuma najviše sam volio slušati pjesme: "Trebaš mi", "Nataša", i završnu "A ja bih sa vragom sklopio savez" laganu baladu, koju je otpjevao vođa "Parnog Valjka" Husein Hasanefendič Hus, koja je na mene ostavila jak dojam. Danas nakon toliko godina smatram da je ona neoravedno zapostavljena, budući je grupa na koncertima nikad ne izvodi,
Popis pjesama:
Strana A:
A1 Glavnom Ulicom 2:20
A2 Kao Prije 3:50
A3 Hajde Kaži Pošteno 4:02
A4 Trebaš Mi 2:44
A5 Ne Zovi 2:37
A6 Noćas Mi Se Hoće 2:36
Strana B:
B1 Ma 'Ajde (Gledaj Stvari Mojim Očima) 2:52
B2 Ne Ostavljaj Me Samog (Srećko Kukurić) 1:40
B3 Zapleši Sa Mnom Ovu Noć (Rastko Milošev) 4:05
B4 Kaži Mi 2:04
B5 Nataša 3:05
B6 A Ja Bih Sa Vragom.Sklopio Savez 3:32
Backing Vocals – Ivana Filić
Bass – Srećko Kukurić
Design – Mirko Ilić
Drums – Paolo Sfeci
Guitar – Rastko Milošev
Guitar, Producer – Husein Hasanefendić
Keyboards – Rajko Dujmić
Photography – Dražen Kalenić
Recorded By, Co-producer – Hrvoje Hegedušić
Saxophone – Miroslav Sedak*
Vocals, Piano – Aki Rahimovski
Written-By – Husein Hasanefendić (tracks: A1 to B1, B4 to B6)
Prvi LP legendarnih liverpoolskih buba donio je moj šogor Siniša iz svoje kolekcije ploča. Album smo često slušali na mojoj HI - FI liniji marke "Kamacrown". Bilo je to sredinom osamdesetih godina.
LP je aranžarski rađen kao skup Pop pjesmuljaka, koje su karakteristične za prvo razdoblje rada grupe (1963 - 1966).
Sa ovog LP najviše sam volio slušati pjesme: "Love Me Do","PS. I Love You","Do You Want to Know a Secret","Twist and Shout."
Možemo reći da je debitanski album "The Beatlesa" početak Bitlmanije, fenomena koji će promijeniti svijet glazbe i tako utjecati na mnoge mlade naraštataje do dana današnjega.
Popis Pjesama:
Sve skladbe napisali su McCartney i Lennon, osim gdje je drugačije naznačeno.
1."I Saw Her Standing There" 2:55
2. "Misery" 1:50
3."Anna (Go to Him)" (Arthur Alexander) 2:57
4. "Chains" (Gerry Goffin, Carole King) 2:26
5."Boys" (Luther Dixon, Wes Farrell) 2:27
6."Ask Me Why" 2:27
7."Please Please Me" 2:03
8."Love Me Do" 2:22
9."P.S. I Love You" 2:05
10. "Baby It's You" (Mack David, Barney Williams, Burt Bacharach) 2:38
11. "Do You Want to Know a Secret" 1:59
12. "A Taste of Honey" (Bobby Scott, Ric Marlow) 2:05
13. "There's a Place" 1:52
14. "Twist and Shout" (Phil Medley, Bert Russell) 2:33
John Lennon - pjevač, akustična i ritam gitara
Paul McCartney - pjevač, bas gitara
George Harrison - pjevač, akustična i ritam gitara
Ringo Starr - pjevač, bubnjevi, udaraljke