samo blog https://blog.dnevnik.hr/samo

četvrtak, 22.09.2005.

...Crvenkapica...

Prije nekoliko dana sam na blogu ovog krasnog momka pročitala priču o jednoj čudnovatoj Crvenkapici iz Udbine. Crvenkapica je starija žena, siromašna i priprosta, ali velikodušna i draga. Svima je pomalo čudna, ali je ljudi vole.
Sjetila sam se svoje Crvenkapice, valjda je svako naselje/mjesto ima. I svaka Crvenkapica nosi svoju životnu priču, često bolnu i nevjerojatnu, i obično su te kvartovske lude predmet izrugivanja i podsmjeha. Ali nitko nikad ne posumnja u njihovu dobrotu.
Crvenkapica mojeg kvarta nosi ime Anđa. Anđa je Bosanka, doselila u ratu, poznata po tome što nikad nitko nije do kraja razumio što mu hoće reći jer frflja i trese joj se vilica. Kad smo bili mali, Anđa je hodala po kvartu sa slikama svoje obitelji i dijelila nam čokolade nakon što bismo poslušali njezinu priču o malim nećacima/divnom bratu/požrtvovnoj sestri itd... Anđa je uvijek imala slatkiša uz sebe, i rado ih je dijelila.
Onda, kad sam postala malo starija, i pjevala u crkvenom zboru, Anđa je uvijek dolazila poslije misa i koncerata da nas pozdravi, da nam kaže kako smo joj dragi. Pružala mi je ruku i izgovarala neke tople riječi, nekad sam ih razumjela, nekad ne, ali uvijek me obradovala njezina pojava. Ma, znala mi je nekad biti i naporna, ali ju je toliko usrećivala naša komunikacija da sam se trudila poslušati sa smiješkom što mi ima za reći :-)
I tako...Arhangel me baš podsjetio na našu Crvenkapicu...

A da je život puno više od pukih slučajnosti, ovog sam se vikenda uvjerila...
Jučer sam saznala da, u isto vrijeme dok sam ja u petak čitala njegov post i razmišljala o tim Crvenkapicama koje su pravi duh svakog naselja, Anđa se u bolnici borila za život jer ju je udario auto. Nedugo zatim, Anđa je umrla.
Naše Crvenkapice više nema...
I već mi sad fali stisak njezine drhtave ruke i slike njezinih nećaka... Tako to bude valjda u životu... Da sam prije dva tjedna znala da nam je to zadnji susret, možda bih se drugačije ponijela... Možda bih pridala tom susretu veću važnost...uvijek je to tako u životu...
Anđo naša, počivala u miru.

22.09.2005. u 22:02 • 13 KomentaraPrint#^

<< Arhiva >>

Creative Commons License
Ovaj blog je ustupljen pod Creative Commons licencom Imenovanje-Nekomercijalno-Bez prerada.

< rujan, 2005 >
P U S Č P S N
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Opis bloga

Bez ukrasa, bez psovki, bez velikih riječi, bez koncesija, bez prevare, bez mržnje, bez umjetnih aroma, bez PDV-a. S vjerom u Boga, život i ljude. I s morem ljubavi.

Zahvaljujući ovom ovdje odsad me možete kontaktirati na adresi maja.dr@gmail.com

posjetitelja unikatnih komada web statistics


Blogovlje i linkovlje

Arhangel
Marisi
Xiola
Pegy
Dr. Luka
Georg
Pero Panonski
Poliglotna
Jazzie
piskinja


Blog.hr
katolička stranica
brojač posjeta
riječi pjesama
BBC Science and Nature
Scientific American
zdravlje
British Medical Journal
vijesti
darujmo krv
Le Monde
The LA Times
The Daily Telegraph
Medscape

Arhiva

Neki od uradaka koje i danas volim možete pronaći u arhivi mog starog bloga, s desne strane na popisu. Otkad je ovog bloga, bilježim postove koji su bili dragi ili meni ili blogopučanstvu (što zaključujem po interesu za komentiranje):

Početak
o IVF-u
o sportu
o životu
pjesma
bolan post
Turkmenistan
MOJ NAJDRAŽI POST
novogodišnje odluke
ja sam ZA Crkvu
o nekom "liječniku"
o skakavcima, leptirima i siru
o Srebrenici
neka tamo ljubav
o prvom rođendanu
o religiji
o glumljenju mehaničara
o Katrini
oprost
rođendan
ratna uspomena
jutra
neke iz branše
GMO prvi dio
o branjenju svetinja
obiteljsko nasilje
o ratu
o braku

U Ime Oca i Sina i Duha Svetoga. Amen.

Gospodine, Ti si svoju Crkvu kroz vjekove očuvao od raspada, dao si joj čvrste temelje svoje ljubavi da je vrata paklena ne bi nadvladala. Hvala Ti na tome daru.
Pomozi Gospodine da snagom svetih sakramenata i neprekidnom molitvom ponovno procvjetaju kršćanske obitelji, izvori duhovnih zvanja. Pozovi u ovu žetvu novih radnika, koji će iz ljubavi prema Tebi dati svoj život u službu drugih.
Čuvaj Gospodine, po zagovoru Blažene Djevice Marije i sviju svetaca, čistoću srca svojih svećeničkih i redovničkih kandidata - da molitvom, siromaštvom, postom i radom u sebi hrane taj oganj ljubavi koji si Ti zapalio.
Blagoslovljeno budi ime Trojedinog Boga - Oca, Sina i Duha Svetoga.
Blagoslovljeno Ime Djevice Marije, Majke Crkve i Kraljice neba i zemlje. Amen.