11.kolo: Cetingrad - DOBRA

Nogometni klub DOBRA / Novigrad na Dobri

30.03.2009., ponedjeljak

DANAS STARTA LIGA VETERANA NS KŽ

Danas počinje proljetni dio prvenstva u Ligi veterana Nogometnog saveza Karlovačke županije.

'Mladost' iz Rečice odustala je od daljnjeg natjecanja, pa će u proljetnom dijelu prvenstva nastupiti 11 momčadi. Svi susreti počinju u 17 sati a u 12. kolu sastaju se:

27.03.2009., petak

15. kolo 2. ŽNL NSKŽ sezona proljeće 2009. god.

Odigrano. 29. 03. 2009. godine
N.K. "Josipdol" - N.K. „Dobra“ N/D 2 : 2 ( 2:2 )

Stadion "Luka" u Josipdolu
Gledatelja oko 30, Teren travnat, mokar, blatnjav, jako težak za igru, vrijeme: kiša

Suci: glavni-Zoran Vučinić, pomoćnici: Franjo Fabina i Josip Fabina
Delegat: Miljenko Vukojević
Strijelci: 0:1 Ivšić (9.min), 1:1 Keser (15.min-11metara) 1:2 Mržljak (16.min), 2:2 G. Luketić (23.min)

Sastavi momčadi:
N.K.“JOSIPDOL“ :Kirasić, Pavlović, Mihaljević, G. Luketić, Keser, Ogrizović, Belančić, Mesić, Francetić, Ševrović, Bulić ( još su igrali: D. Luketić, Bokulić D., Poljak, Bokulić I., Glad )
N.K. „DOBRA“: Klarić, Luke T., Frketić, Ivšić-cap, Babić, (od 46. Baršić ), Grčić, Mejašli M. (od 71. Mejaški I.)Mržljak, Luke D. ( od 74. Kolenc) Škarjak, Poturica.

Dobar početak utakmice unatoč na momente jakoj kiši koja je teren učinila užasno mokrim i blatnjavim. U 9. minuti nakon prekršaja na rubu kaznenog prostora s lijeve strane. tj skraćeni korner,Grčić prekrasnim centaršutom na drugoj stativi pronalazi kapetana Ivšića koji zakucava loptu u mrežu čime postižemo vodeći pogodak. 15. minuta klizav teren koriste domaći igrači i u jednom bezazlenom napadu dolazi do kontakta u našem šesnaestercu, domaći igrač pada a sudac Vučinić pokazuje na jedanaest metara. Domaći igrač Keser preciznim udarcem pogađa lijevi kut naše mreže i izjednačuje rezultat na 1:1. Samo što se krenulo sa centa već u 16. minuti lijepo dodavanje prema Mržljaku, koji prelazi i vara trojicu obrambenih igrača i ra ruba kaznenog prostora pogađa sami lijevi gornji kut domaćih i eurogolom postavlja rezultat na 1:2 u našu korist. Što je igra odmicala teren je postajao sve teži za igru tako da je lopta često zastajala u vodi ili blatu a igrači obiju momčadi teško je kontrolirali. Iz jednog kornera u 23. minuti u našem kaznenom prostoru najviše je skočio i najbolje se snašao domaći igrač G. Luketić i poravnava rezultat na konačnih 2:2. Do kraja utakmice moglo je doći i do povoljnijeg rezultata i u korist domaćih a i nas gostiju, no mreže su ostale netaknute pogotovu sjajnim obranama oba vratara. Kraj pripada gostima koji u nekoliko navrata ugrožavaju domaći gol no mreža je ostala netaknuta. Domaćin zaista motiviran i napaljen za ovaj susret, a krajnji rezultat i podjela bodova ipak mislim zaslužena u korist obje ekipe. Nešto više zaista se nije moglo pokazati obzirom na nemoguće uvjete za igru na terenu. Unatoč tome, bilježimo pomak na tablici te trenutno zauzimamo treće mjesto.

Rezultati 15. kola Druge županijske nogometne lige, u subotu od 15 sati i 30 minuta sastali su se:

23.03.2009., ponedjeljak

VETERANI N.K. DOBRE ZAPOČELI S PRIPREMAMA ZA NASTAVAK PROLJETNOG DIJELA PRVENSTVA

Danas su nogometaši N.K. DOBRE - VETERANI prijateljskom pripremnom utakmicom sa veteranima N.K. KARLOVCA, započeli pripreme za nastavak proljetnog dijela prvenstva u Ligi veterana Nogometnog saveza Karlovačke Županije. Domaćin iako oslabljen, no ipak predvođen bivšim iskusnim prvotimcima poput, Ivana Furača, Ede Miloševića, Mire Mamića, i dr. nije danas ništa posebno prikazao naspram rastrčanoj i motiviranoj ekipi našeg kluba. Utakmica se igrala na pomoćnom igralištu sa umjetnom travom, sportskog kompleksa stadiona Branko Čavlović - Čavlek. Prilika je to bila da se stekne uvid u trenutno stanje igračkog kadra a i da se dade prigoda pojačanjima (Josip Banoža, Elvir Brbović, Peter Špečić i Marijan Milovčić ), koji su ovog zimskog prijelaznog roka došli u redove našega kluba. Zbog ozljeda, zauzetosti zbog popodnevnog rada ili privatnih obaveza nedostajala nam je još nekolicina igrača.

N.K. KARLOVAC- veterani - N.K. DOBRA - veterani 1: 2 ( 1:1)

Danas su boje N.K. Dobra- veterani branili sljedeći igrači: Dražen Babić, Marijan Milovčić, Damir Bursić, Nedjeljko Furač, Stevica Furdek, Dražen Mejaški, Josip Banoža, Davor Lesić, Dražen Tuškan, Ivica Srakočić, Alen Lenuzzi (još su igrali: Elvir Brbović i Petar Špečić).
Strijelci za našu momčad bili su: Dražen Mejaški i Alen Lenuzzi.

Nastavak proljetnog dijela prvensta je u ponedjeljak 30. ožujka 2009. godine, domaćom utakmicom protiv N.K. CETINGRAD-veterani s početkom u 17,00 sati.

- 21:17 - Komentari (1) - Isprintaj - #

22.03.2009., nedjelja

14. KOLO 2. ŽNL NS KŽ sezona proljeće 2009.

Odigrano. 22. 03. 2009. godine
N.K. „Dobra“ N/D – N.K. „Radnik - Karlovac 4 : 2 ( 4:1 )

Stadion u Novigradu
Gledatelja oko 80, Teren travnat, vrlo dobar za igru, vrijeme: sunčano

Suci: glavni-Krešimir Matovina, pomoćnici: Franjo Fabina i Josip Fabina
Delegat: Antun Gojšić
Strijelci: 1:0 Mržljak (6.min), 2:0 Škarjak (20.min), 3:0 Poturica (23.min), 4:0 Mržljak (26.min 11 metara), 4:1 Pekić ( 40.min 11 metara) 4:2 Klarić (86.min)

N.K. „Dobra“: Klarić, Luke T. (od 65. Frketić) , Pogačić, Ivšić-cap, Babić, (od 65. Baršić ), Kolenc (od 57. Mejaški I.), Mejašli M. (od 79. Palajsa) Mržljak, Luke D. ( od 65. Vranešić ) Škarjak, Poturica.
N.K.“RADNIK“: Božić, Ferenčak, Grba, Bekan, Zulumović, Čupor, Krmpotić, Severinski, Stilinović- cap, Pekić, Smolčić, (još su igrali - Šarić, Turkalj, Vrban, Ravbar. Klarić ).

Vrlo dobra predstava na otvorenju nogometne sezone u Novigradu i ujedno nastavku proljetnog dijela prvenstva u 2. ŽNL NS KŽ. Od samog početka domaći igrači nisu dali gostima prostora za nadigravanje i već u 6. minuti sjajnim pogotkom Mržljaka , inače najboljeg strijelca kluba u jesenskom dijelu prvenstva, dolazimo u vodstvo. U daljem tijeku prvog poluvremena, nižemo nekoliko zaista brzih kontri ili dodavanja te već do 26. minute postižemo još tri sjajna pogotka i povisujemo rezultat na nedostižnih 4:0. Na odmor odlazimo sa vodstvom od 4:1 nakon dosuđenog čudnog jedanaesterca za goste koji isti pretvaraju u pogodak. Do kraja utakmice, ponovno demonstracija suvremenog nogometa od strane naših igrača, no zbog previše petljanja, nesportske sreće, promašaja, traljavih udaraca prema golu suparnika, nismo uspjeli postići još koji pogodak. Nakon pada koncentracije i agresivnosti, te jedne nesmotreno odbijene lopte u sredinu, gosti isto koriste i smanjuju na konačnih 4:2 u 86. minuti. Do kraja rutinski privodimo utakmicu kraju i mogu reći više nego zasluženo dolazimo do nova 3 boda na startu proljetnog dijela prvenstva. Nakon ovog kola bilježimo i napredak na tablici te se trenutno nalazimo na 4. mjestu prvenstvene ljestvice.

GODIŠNJA SKUPŠTINA KLUBA

Jučer je u Restoranu "Dobra" vlasnice Biserke Lorković u Novigradu s početkom u 17,00 sati održana redovita Godišnja skupština kluba.

Na skupštini je bilo ukupno oko 40-ak članova i gostiju a Predsjednik kluba Nedjeljko Furač prezentirao je dnevni red na kojem su podnesena Izvješća i Plan Rada za tekuću kalendarsku godinu prema sljedećem: