11.kolo: Cetingrad - DOBRA

Nogometni klub DOBRA / Novigrad na Dobri

27.04.2009., ponedjeljak

16. kolo LIGE VETERANA NSKŽ sezona proljeće 2009.

Danas je u Novigradu odigrana utakmica 16. kola Lige veterana NS KŽ. U goste nam je došla vodeća momčad lige N.K. "Zrinski" iz Ozlja. Očekivano dobra predstava gostiju i zaslužena pobjeda.

N.K. "DOBRA" n/d - veterani - N.K. "ZRINSKI" Ozalj - veterani ..... 1 : 5 ( 0:3 )

Za N.K. "Dobru" nastupili su: Babić, Bursić, Špečić, Tuškan, Brodarić, Furdek, Volović, Banoža, Mejaški D., Lenuzzi, Srakočić, (još su igrali: Mejački Z., Milovčić i Brbović )

Počasni zdoditak za nas dao je Marijan Milovčić

- 21:51 - Komentari (8) - Isprintaj - #

26.04.2009., nedjelja

19. kolo 2. ŽNL NSKŽ sezona proljeće 2009. god.

Odigrano. 26. 04. 2009. godine
N.K. "E. KVATERNIK" - N.K. "DOBRA" n/d ....... 1 : 3 .. ( 1 : 3 )

Stadion E.Kvaternika u Rakovici
Gledatelja oko 50, Teren polu travnat, dosta neravan za igru, vrijeme: poluoblačno

Suci: glavni-Bojan Blažević, pomoćnici: Darko Hrastovčak i Stjepan Golik
Delegat: Bruno Furač
Strijelci: 1:0 Došenović (8.min), 1:1 Poturica (16.min) 1:2 Mržljak ( 20 min.) 1:3 Grčić (37.min)

Sastavi momčadi:
N.K. „E. KVATERNIK“: Šimić, Blažević, Sabljak M., Cindrić. Mesić, Palijan, Vuković, Turkalj, Došenović, Jakovljević, Sabljak D. (još su igrali: Kurelac, Vidoš, Marić i Čorak )
N.K. „DOBRA“: Klarić, Luke T., Martišković ( od 84. Sukanec), Ivšić-cap, Baršić, Škarjak, Mejaški M., ( od 65. Furač M.), Mržljak, Luke D. (od 72. Vranešić ), Grčić, Poturica.

Još jedna u nizu sjajnih predstava, pobjeda i nova tri boda. Dinamična utakmica puna tempa i lijepih prigoda tijekom cijele utakmice. Iako početak nije izgledao dobro jer smo jednim neopreznim pokrivanjem igrača iz brzo izvedenog auta, primili gol. U šesnaes metara je ostao sam domaći igrač Došenović i preziznim lob udarcem pogađa suprotni kut vratara Klarića. Taj pogodak kao da je razljutio naše igrače koji su naproto dobili krila i već u nekoliko sljedećim minuta dali smo do znanja domaćinu da se nismo ovdje došli braniti nego igrati napadački nogomet u cilju osvajanja nova tri boda. Iz jedne takve akcije Ture poravnava rezultat na 1:1 u 16.minuti. Nekoliko minuta kasnije dugu ispucanu loptu od strane Klarića vješto prima Ture gradi se te dodaje samom Mržljaku koji preziznim i odmjerenim udarcem pogađa za 2:1 u našu korist. U nekoliko sljedećih napada stvaramo niz šansi no da je bilo samo malo prisebnosti najprije Ture a onda i Mrzli mogli su i povisiti rezultat. Ono što nije njima uspjelo, kasnije je u 37. minuti uspjelo Grčiću koji je majstorskim eurogolom direktno iz kornera povisio naše vodstvo na 3:1 s kojim se rezultatom otišlo i na odmor. U drugom dijelu pametna i prije svega disciplinirana igra u kojoj opet dolazimo u nekoliko lijepih prigoda, no manjkalo je malo prisebnosti za onaj završni realizatorski dio. Domaći u nekoliko navrata dolaze pred naš gol ali to naša obrana na čelu sa golmanom Klarićem riješava bez problema i ostavlja našu mrežu netaknutom. Zaslužena pobjeda i nova tri boda i pomak na tablici prema vrhu.

19.04.2009., nedjelja

18. kolo 2. ŽNL NSKŽ sezona proljeće 2009. god.

Odigrano. 19. 04. 2009. godine
N.K. "DOBRA" - N.K "KRNJAK" ....... 2 : 0 (0 : 0 )

Stadion u Novigradu
Gledatelja oko 50, Teren travnat, mokar ali dobar za igru, vrijeme: oblačno, povremeno kiša

Suci: glavni-Zlatko Dubić, pomoćnici: Tihomir Stipetić i Mario Matošević
Delegat: Ivica Grgić
Strijelci: 1:0 Škarjak (74.min), 2:0 Grčić (84.min)

N.K. „DOBRA“: Klarić, Luke T.( od 70. Martišković) , Babić, (od 87. Sukanec), Ivšić-cap, Baršić, Kolenc ( od 61. Mejašli M) Škarjak, Mržljak, Luke D. (od 76 Furač M ) Grčić, Poturica.
N.K. „KRNJAK“: Rogić, Gagula, Kolak, Đolić, Blažević, Brkić, Pavlović, Radulović (od 72 Itrić ), Ribić, Majdak-cap, Pejić.

Teška, tvrda utakmica, sa puno prelijepih poteza i šansi, unatoč mokrom terenu koji je loptu činio brzom i klizavom. Bolje u takvim uvjetima snašli su se naši igrači i stvorili niz prigoda, no onaj zadnji pas ili potez više bio je poneki puta ipak previše tako je u prvom poluvremenu izostala ralizacija te se na odmor otišlo rezulattom 0:0. U drugom poluvremenu, a poglavito ulaskom svježijih igrača dobilo se jos vise na ritmu, tako da su se stvarale i prigode i iz jedne takve u 74. minuti u kaznenom prostoru gostiju najbolje se snašao Škarjak i poslao loptu u mrežu gostiju za naše vodstvo od 1:0. Taj pogodak kao da je dao krila našim igračima pa su se tako izmjenjivali napadi i s lijeve i desne strane. Jedan takav sa lijeve strane urodio je i plodom deset minuta kasnije kad je gotovo iz mrtvog kuta sa samog kornera, Grčić ubacio loptu pred gol, no lopta je vrhunskim felšom odsjela u suprotnim rašljama gostujućeg vratara za naše i konačno vodstvo i pobjedu od 2:0. I gosti su stvorili nekoliko brzih kontaranapada ali naša obrana je ipak danas bila koncentrirana i spremna, na čelu sa vratarem Klarićem koji je zaista danas vrhunskim paradama ostavio svoju mrežu netaknutom. Rezultat realan i zaslužen u našu korist.

U ostalim susretima 18. kola Druge županijske nogometne lige koje za sada znam neslužbeno, postignuti su sljedeći rezultati:

ZA VIKEND DVOSTRUKI PROGRAM NA STADIONU U NOVIGRADU

Naredni vikend na stadionu u Novigradu imamo dvostruki prvenstveni ogled naših klubova koji se natječu u 2. ŽNL NSKŽ. Naime započinje proljetni dio prvenstva u kategoriji juniora, i na rasporedu je utakmica 8. kola:

N.K. "DOBRA" - N.K. "VOŠK" Belavići ...... 9 : 1 igrano (subota) 18.04.09. s početkom u 17,00 sati

Seniori nastavljaju prvenstvo utakmicom 18.kola:

N.K."DOBRA" - N.K. "KRNJAK" iz Krnjaka ...... 2 : 0 igrano ( nedjelja) 19.04.09. s početkom u 17,00 sati

- 12:39 - Komentari (0) - Isprintaj - #

1. KOLO HRVATSKOG NOGOMETNOG KUPA ZA PODRUČJE NSKŽ - JUNIORI

N.K. "FRANKOPAN" - N.K. "DOBRA" ..... 2 : 3

Jučer je u Brežanima odigrana utakmica 1. kola Hrvatskog nogometnog kupa za područje Nogometnog saveza Karlovačke Županije u kategoriji juniora. Naši juniori su pružili zaista sjajnu partiju i pomalo iako na gostujućem terenu iznenadili i zasluženo savladali domaćina rezultatom 2:3 i plasirali se u 2. kolo.

Golove za N.K. Dobru postigli su: Matija Furač, Karlo Sudac i Marko Jovković.

Čestitamo .

- 12:32 - Komentari (0) - Isprintaj - #

13.04.2009., ponedjeljak

17. kolo 2. ŽNL NSKŽ sezona proljeće 2009. god.

Odigrano. 13. 04. 2009. godine
N.K. "Plaški" - N.K "Dobra" N/D ....... 3 : 3 (3 : 2 )

Stadion HNK Plaški
Gledatelja oko 30, Teren travnat,neravan, jako težak za igru, vrijeme: oblačno, povremeno kiša

Suci: glavni-Darko Hrastovčak, pomoćnici: Miroslav Fudurić i Zlatko Dubić
Delegat: Oliver Perković
Strijelci: 1.0 Šušnjar (9.min), 1:1 Poturica (14.min) 2:1 Frketić - ag (20. min), 2:2 Mržljak (23.min) 3:2 Lukenda ( 42.min) i 3:3 Poturica (55. min.)

N.K. „PLAŠKI“: Dragomir, Šušnjar B., Matošević-cap, Šušnjar P., Ivaščanin, Golić, Gagula, Vijačkić, Lukenda I., Radmanović, Buretić, (još je igrao: Kuljanac)
N.K. „DOBRA“: Klarić - cap, Luke T., Frketić, (od 68. Martišković), Vranešić, Baršić, Mejašli I, Babić, Mržljak, Luke D. Škarjak I., Poturica.

Teška, tvrda utakmica, bez nekih prelijepih kombinacija, što nije niti bilo previše izvedivo zbog neravnog i grbavog terena a ujedno i nepokošenog tako da se na mjestima skoro nije vidjela niti lopta iz visoke trave. No to ne umanjuje nikako našu lošiju partiju koju smo danas prikazali. Osjetio se itekako nedostatak niza "prvotimaca". Što se tiče rezultata, mozda je na kraju i najpravedniji, na našu sreću osvojen bod u gostima veliki je kapital s jedne strane, no s druge, protiv predposljednje ekipe na prvenstvenoj ljestvici moralo se pokazati puno puno više. Ne umanjujuć trud domaćina i pokazanu volju i želju za pobjedom, jer su ipak stvorili niz dobrih napada, prvenstveno našim greškama i da je bilo malo više preciznosti mogli su nam "uvaliti" i još koji gol. Sa druge strane, mi smo isto tako iz povremeno lijepih akcija dolazili u prigode, a realizacija je i ovaj puta manjkala pogotovu pred kraj utakmice kad smo promašili nekoliko sto postotnih zicera. Ukupno gledajuć, rezultat na kraju realan i idemo doma sa bodom iako smo i jedni i drugi mogli sa sobom ponijeti i sva tri.

U susretima 17. kola Druge županijske nogometne lige postignuti su sljedeći rezultati:

'Radnik' - 'VOŠK' 2:2,.... odigrano 11.04. ( utakmica je registrirana naknadno za zelenim stolom 0:3 za goste, tj. ekipu NK. VOŠKA zbog nastupa igrača NK Radnika koji je imao tri žuta kartona ).

SRETAN I BLAGOSLOVLJEN BLAGDAN USKRSA

Svim igračima i njihovim obiteljima, Upravi , prijateljima, sponzorima i simpatizerima N.K.DOBRA iz Novigrada na Dobri, te svim katolicima, želim sretan i blagoslovljen blagdan Uskrsa !!!

- 12:13 - Komentari (10) - Isprintaj - #

07.04.2009., utorak

O B A V I J E S T VETERANIMA

Zaostala utakmica 13. kola Lige veterana NSKŽ koja se trebala igrati u ponedjeljak a odgođena je bila radi loših uvjeta na terenu u Mekušju uzrokovane dugotrajnom kišom, na rasporedu je u četvrtak 09. travnja 2009. godine s početkom u 17,30 sati u Mekušju, stadion Vatrogasca.

N.K. KIM veterani - N.K. DOBRA veterani
četvrtak 09.04.2009. god u 17,30 sati

- 22:59 - Komentari (2) - Isprintaj - #

06.04.2009., ponedjeljak

16. kolo 2. ŽNL NSKŽ sezona proljeće 2009.

Odigrano. 05. 04. 2009. godine
N.K. „Dobra“ N/D - N.K. "Šišljavić" ....... 2 : 4 (1 : 2 )

Stadion NK Šišljavića
Gledatelja oko 60, Teren travnat, mokar, blatnjav, težak za igru, vrijeme: sunčano

Suci: glavni-Anto Klasan, pomoćnici: Tihomir Babić i Ante Fabijanić
Delegat: Stjepan Štefanac
Strijelci: 1.0 Vranešić (21.min), 1:1 Škarjak S. (27.min) 1:2 Škarjak S.(33. min), 2:2 Luke D. (54.min) 2:3 Lukić M. (82.min) i 2:4 Škarjak S. (90.min-11 m )

N.K. „DOBRA“: Klarić, Luke T., Frketić, Ivšić-cap, Baršić, Grčić, Vranešić, (od 46.Mejašli I) Mržljak, Luke D. Škarjak I., Poturica (od 66. Martišković).
N.K. Šišljavić: Živković, Harambašić, Korać, Kirinčić, Lukić Mihael-cap., Tomović, Lukić Mario, Jurčević, Mesić, Škarjak S., Kukić, (još su igrali: Rakocija p.v., Tomašković, Požgaj, Lucijanić, Čujko)

Zbog poplave na igralištu u Novigradu, današnja utakmica odigrana je u gostima kod ekipe NK Šišljavića, no naš klub na istoj je bio u ulozi domaćina. Utakmica, puna ritma, dobrih i lijepih akcija, tvrda agresivna na momente no ipak u fer i korektnom ozračju. Poveli smo u 21. minuti zapravo udarcem na gol sa lijeve strane no lopta se dokotrljala na desnu stranu gdje je bio slobodan Vranešić koji rutinski pogađa suprotni kut gola vratara Živkovića. Slavlje nije dugo trajalo, svega osam minuta nakon našeg vodstva Šišljavci dolaze do poravnanja prekrasnim zgoditkom najboljeg pojedinca današnje utakmice Slavena Škarjaka. U 33. minuti sporna situacija, nakon zaleđa od nekoliko metara sa desne strane prema golu se probija Lukić, dodaje do Škarjaka i rezultat je 1:2 za Šišljavce s kojim se odlazi na poluvrijeme. Početkom drugoga dijela u više navrata kontroliramo igru i koristimo pad koncentracije šišljavaca te poravnavamo rezultat krasnim prodorom Davora Lukea koji vara nekoliko svojih čuvara i pogađa za 2:2. Nakon toga imamo igru i stvaramo prigode no nažalost ovaj puta izostala je realizacija. Nakon pola sata nastavka, dolazi do pada koncentracije i snage našim igračima uzrokovano teškim i raskvašenim terenom, što "gosti" koriste i najprije u 82. minuti Lukić Mihael koristi jednu nesmotrenost naših igrača nakon kornera i prikucava loptu u našu mrežu za 2:3 a potom i iz opravdano dosuđenog jedanaesterca u zadnjoj minuti najbolji pojedinac današnje utakmice Slaven Škarjak pogađa za konačnih 2:4. Utakmica se lomila dobrim dijelom drugog poluvremena tako da je sličan rezultat mogao biti i u našu korist samo da je bilo malo više koncentracije u realizaciji prije svega zicera Davora Lukea, Poturice, Škarjaka, koji nažalost danas nije bio raspoložen kao njegov prezimenjak u redovima Šišljavića. No idemo dalje, igra je dopadljiva i ima smisla, stvaraju se prigode za pogodak i nadamo se da će se popravit i realizacija jer broje se golovi a ne šanse. Sudac utakmice za svaku pohvalu, dok drugi pomoćni nažlost treba još puno učiti, gledati igrače a ne utakmicu.
I na kraju, zahvaljujemo predsjedniku i Upravi N.K. Šišljavić šta su nam izašli ususret i omogućili da se odigra ova utakmica na njihovom terenu, također na srdačnom gostoprimstvu iako smo mi bili domaćin.

Jučer su odigrane i ostale utakmice ali nekompletnog 16. kola Druge županijske nogometne lige. Naime, zbog poplavljenih terena odgođena je utakmica 'Frankopan' - 'Josipdol' (igra se 11.04.09.) i a postignuti su sljedeći rezultati:

'Korana' - 'VOŠK' 1:4,
'Dobra' Novigrad - 'Šišljavić' 2:4,
'Petrova gora' - 'Plaški' 5:1,
'Rakovac' - 'Krnjak' 0:4,
'Mladost' Rečica - 'Eugen Kvaternik' 5:3.
'Vatrogasac' - 'Radnik' 3 : 0 ...... igrano 08.04.
Zaostala utakmica 14. kola: E. Kvaternik-Krnjak.... 2:1 .... odigrano 10.04.09.
i zaostala utakmica 16. kola: Frankopan-Josipdol .... 4:2 ..... odigrano 11.04.09.

PROMJENA MJESTA ODIGRAVANJA UTAKMICE

Zbog izlijevanja rijeke Dobre poplavljeno je kompletno igralište te je stoga zbog nemogućih uvjeta za igru naš klub domaćin utakmice 16. kola 2. ŽNL NS KŽ umjesto u Novigradu, na igralištu u Šišljaviću.

Utakmica 16. kola 2. ŽNL NSKŽ između N.K.DOBRA" i N.K. "ŠIŠLJAVIĆ" je na rasporedu u nedjelju 05.04. 2009. godine s početkom u 16,30 sati na stadionu N.K. "Šišljavića" u Šišljaviću.

U nastavku pogledajte samo jedan mali dio danas snimljenih, mislim povijesnih slika sa našeg igrališta. Više to nije kao pred neki dan vodo-travnjak nego igralište za vaterpolo i slične vodene spotrove. E da tu je i onaj sporni kanal iz priče od neki dan.

- 18:40 - Komentari (0) - Isprintaj - #

02.04.2009., četvrtak

ČUDNOG LI VREMENA I JOŠ VEĆEG NEMARA

Da ožujak i travanj mogu biti zaista nepredvidivi i čudni, šta se tiče vremena, pokazala je to upravo ova kalendarska godina. Kiša nemilice pada i pada a naše igralište tradicionalno u takvim okolnostima biva teren koji liči više na vaterpolo igralište nego na nogometni stadion. To pokazuje i nedavno snimljena slika našeg igrališta uz rijeku Dobru. Iz razloga kao šta je vidljivo na slici, primorani smo bili u ponedjeljak odgoditi prvu domaću utakmicu proljetnog dijela nastavka sezone u Ligi veterana NSKŽ. Ista sudbina izgleda nas čeka i u nedjelju 05. travnja 2009. godine kada trebamo igrati domaću utakmicu 16. kola proljetnog dijela prvenstva u 2. ŽNL NS KŽ sa ekipom N.K. Šišljavić.
Shodno najavama meteorologa vrijeme u našoj okolici ne namjerava se popraviti sve do baš te ključne nedjelje, no šta vrijedi nedjelja sunčana i sa prognoziranim temperaturama čak i do 19 stupnjeva kad je igralište nemoguće osušiti i osposobiti za utakmicu. Iz tog razloga, obavljeni su i neki predrazgovori i dogovori sa predsjednikom N.K. Šišljavić i moguće je da se ta utakmica odigra u gostima, gdje bi naš klub bio u svojstvu domaćina utakmice, no pod uvjetom i pretpostavkom da će i njihov teren izdržati silne padaline. Za sada opcija je otvorena a konačan iskod znat će se nadam se već sutra (petak) kada je i zadnji rok za prijavu utakmice. O daljem tijeku i ishodu, šta naravno ne ovisi o nama, već o vremenu, znat ću više reći tijekom sutrašnjeg dana, o čemu ću vas pravovremneo informirati. Do tada športski pozdrav sa vodo-travnjaka u Novigradu.
NADOPUNA: I kad me jutros nazvao Predsjednik s kojim sam i jučer zajedno obišao igralište, i rekao mi da se i sa ceste slijeva potok ravno na igralište, poludio sam, Svim onim beskičmenjacima i neljudima koji su davnih dana operirani od sporta i zdravog razuma i koji su iskopali kanal ispod ceste i usmjerili ga ravno na stadion, tako da sva bujica nošena sa obronaka starog grada ide na naš prag, poručujem, dao bog da i vama sto puta više poplavilo vaš prag i vaš dom. Taj čin pokazuje vaš zdrav razum i profesionalnost posla kojim se bavite i jadan ovaj narod hrvatski koji vas plaća. U zdravom društvu "padaju glave" za ovakav nemar i neprofesionalnost, a vi iz dana u dan bez imalo stida i srama ne razmišljajuć o posljedicama, a konkretno u našem slučaju onemogućavate tim mladim ljudima da se bave zdravom kulturom življenja baveći se sportom. Neka vas je sram i stid u ime svih nas ljubitelja sporta.

- 16:15 - Komentari (1) - Isprintaj - #

Ovaj blog je ustupljen pod Creative Commons licencom Imenovanje-Bez prerada.