HNS
UEFA

Svojom bogatom prošlošću i dugom tradicijom NK BILO predstavlja okosnicu promicanja i bavljenja sportom u općini, usmjerenu prema svim skupinama skupinama, osobito prema djeci i mladeži sa područja općine Velika Pisanica.

NK BILO je jedan od najstarijih klubova na ovom području, osnovan 1930. godine na inicijativu Josipa Štumpfa, Imbre Dittmajera i Jove Marčete, koji su u Veliku Pisanicu donijeli prvu nogometnu loptu i novosnovanom klubu dali ime “BILO” po obližnjim obroncima Bilogore.

Trenutno su aktivna četiri selekcijska pogona u nogometnom klubu, od kojih se seniori, juniori i pioniri U15 natječu u službenim nogometnim ligama ŽNL BBŽ-a, dok selekcija limača još nema natjecateljski karakter.

U posljednjih nekoliko godina kod muške seniorske ekipe zabilježeni su sljedeći uspjesi:
- osvajanje drugog mjesta u II. županijskoj ligi u sezoni 2007/08 čime se je osigurao ulazak u I. županijsku ligu.

- osvajanje nogometnog turnira u Brezovcu 2009. godine.

- kontinuirano podizanje kvalitete rada kluba koja je vidljiva u konačnim rezultatima seniorske ekipe u posljednjih nekoliko godina.

Osim toga mlađe kategorije su napravile veliki pomak, što je rezultiralo trostrukim osvajanjem prvog mjesta u I. županijskoj juniorskoj ligi BBŽ-a u sezoni 2010/11, 2011/12, 2012/2013.

NK BILO Velika Pisanica

24.08.2015., ponedjeljak

Pobjede u prvom i drugom kolu Kup-a

Kao posljedica slabijih rezultata i slabog koeficijenta u Kupu proteklih godina, momčad NK Bila ove je sezone morala u natjecanje krenuti već od 1. kola, kao jedina ekipa iz 1. ŽNL, pa je već 16.8. odigrana prva službena utakmica. Dečki su iz toga razloga ove sezone posebno motivirani otići što je dalje moguće kako se takve situacije više ne bi ponavljale.

Ždrijeb nas je spojio sa ekipom Hrvatskog Sokola koja se natječe u 3. ŽNL Sjever. U Podgorce smo otputovali svjesni da smo veliki favoriti u toj utakmici i da ništa osim pobjede ne dolazi u obzir.

Tako smo se i postavili, od prve minute uzeli smo loptu u svoj posjed i strpljivo stvarali prigode, sve dok nakon odlične akcije po lijevoj strani u 24. minuti Ilija Jurić ubacuje prizemnu loptu koju domaćini sami skreću u gol. Ubrzo nakon toga Stjepan Jurić lijepim pogotkom povisuje na 2:0, a za 3:0 strijelac je Kruno Pećar.

Tim rezultatom otišlo se i na poluvrijeme, dok su u drugom poluvremenu postignuta još tri pogotka sa naše strane, a strijelci su bili opet Stjepan Jurić, Matija Kolar te novopečeni kapetan Hrvoje Kastlinger. Utakmica je prekinuta u 72. minuti zbog jake grmljavine i pljuskova, konačan rezultat 6:0.

U 2. kolu ždrijeb nam je donio utakmicu sa susjednom ekipom Gordowe. U Veliki Grđevac došli smo dosta oslabljeni, bez ponajboljih igrača Andrije Pavlovića, Pećara, Ravlića, Kakše te Ilije Jurića, što se vidjelo i na samoj igri.

Ekipa je u utakmicu ušla dosta nezainteresirano i tromo, domaćini koriste jednu našu grešku i zarađuju penal koji su uspješno i realizirali te poveli 1:0, rezultatom kojim se otišlo na odmor.

Na poluvremenu su dogovorene neke stvari, te smo u nastavak utakmice ušli fenomenalno i na brzinu zabili dva pogotka koja su djelo Stjepana Jurića i Nikole Vučinića. Ipak, gosti uspijevaju poravnati na 2:2 nakon velike pogreške našeg mladog vratara Tara.

Kako ne bi došlo do iznenađenja potrudio se Veg koji je iskoristio povratnu loptu Vučinića i zabio za konačnih 3:2 te za prolazak u sljedeću fazu natjecanja.

U nedjelju 30.8. kreće prvenstvo, u goste nam dolazi ekipa BŠK-a, dođite i podržite naše igrače da na najbolji mogući način započnu novu sezonu.

- 15:09 - Komentari (0) - Isprintaj - #

04.08.2015., utorak

Prozivka, prvi trening i prva pripremna utakmica

Idemo redom...

Prošla sezona završena je na solidnom 6. mjestu, iako smo dojma da smo mogli i bolje. No, ono što posebno veseli je da je čitava ekipa ostala na okupu te da nitko nije zatražio istupnicu. Kako smo u završetku prošle sezone imali dosta problema sa ekipiranjem i malim fondom igrača, uprava i naš sportski direktor Mario Šimić dali su si posla te doveli nekoliko pojačanja.

U staro jato vratio se Ilija Jurić koji je prošlu polusezonu odradio u NK Bjelovaru i o kojem ne treba previše trošiti riječi. Zatim je sve dogovoreno sa Markom Lovašićem, univerzalcem koji je pristupio iz hercegovačkog Hajduka, domaćim dečkom Sebastianom Rajnovićem koji je došao iz NK Bedenika, a kao posljednji u vidu pojačanja doveden je i Danijel Tatarović, visoki napadač koji je nastupao za nekoliko klubova iz županije, a zadnji klub u kojem je nastupao bio je Bilogorac. Uz ove dolaske valja napomenuti da su momčadi priključena braća Kočiš te vratar Tar iz juniorske selekcije koji će također dobiti svoju priliku.

Prozivka i prvi trening održani su 30.7., a pojavilo se 14 igrača. Uvodnu riječ po običaju održali su predsjednik Fredi Pali te trener Saša Kranjčević koji momčadi nisu zadali neki poseban cilj, ali su zatražili maksimalnu ozbiljnost i zalaganje kako bi NK Bilo što bolje kotirao u nadolazećem prvenstvu.

Nakon dva odrađena treninga u nedjelju je odigrana i prva pripremna utakmica protiv Gordowe u Velikom Grđevcu. Utakmica je završena rezultatom 7:0 u našu korist, a nastupili su sljedeći igrači: Pavlović A., Vučinić, Kastlinger R., Kastlinger H., Bulić, Lovašić, Halapa, Tatarović, Kočiš V., Pećar i Kakša, dok su još nastupili Rajnović i Stjepan Jurić. U listu strijelaca upisali su se Pećar i Stjepan Jurić po dva puta, Halapa, Kakša i Kočiš, a dodatno veseli i to što smo utakmicu završili netaknute mreže.

Sada ulazimo u drugi tjedan priprema, a već u srijedu nastupamo na memorijalnom turniru u Narti na kojem će uz nas i domaćine još nastupiti i Dinamo iz Predavca te Tomislav iz Bereka. Parovi polufinala su već izvučeni, a nas je zapala ekipa Tomislava. Turnir počinje u 14:30 sati te ako ste u mogućnosti svakako navratite jer dobar nogomet je zagarantiran.

- 11:44 - Komentari (0) - Isprintaj - #

Ovaj blog je ustupljen pod Creative Commons licencom Imenovanje-Bez prerada.