Image Hosted by ImageShack.us


IVE UKUPNO DOBILA ZAGRLJAJA:





*GRLI GRLI GRLI GRLI!*

Wonderful Tonight
by Eric Clapton

It's late in the evening; she's wondering what clothes to wear.
She puts on her make-up and brushes her long blonde hair.
And then she asks me, "Do I look all right?"
And I say, "Yes, you look wonderful tonight."
We go to a party and everyone turns to see
This beautiful lady that's walking around with me.
And then she asks me, "Do you feel all right?"
And I say, "Yes, I feel wonderful tonight."
I feel wonderful because I see
The love light in your eyes.
And the wonder of it all
Is that you just don't realize how much I love you.
It's time to go home now and I've got an aching head,
So I give her the car keys and she helps me to bed.
And then I tell her, as I turn out the light,
I say, "My darling, you were wonderful tonight.
Oh my darling, you were wonderful tonight."



One Day I'll Fly Away
Moulin Rouge, soundtrack


I follow the night
Can't stand the light
When will I begin to live again

One day I'll fly away
Leave all this to yesterday
What more could your love do for me
When will love be through with me
Why live life from dream to dream
And dread the day when dreaming ends

One day I'll fly away
Leave all this to yesterday
Why live life from dream to dream
And dread the day when dreaming ends

One day I'll fly away
Fly fly away...

nepušačica

22.03.2006., srijeda

Bolesni umjetnik

Novi umjetnik među vama... Sada je zvanično: moj nos, moj ponos odbija svaki zahtjev da obavlja svoje, od prirode zadane, zadatke. Ne dišem već danima, a sada više ne osjećam ni mirise. (Idealan dan za obavljanje "prljavih" poslova.) Dobra je vijest da, uslijed toga, nemam nikakvu želju za pušenjem.thumbup Prvi put otkad sam prestala, pomisao na to stvara odbojnost (i mučninu). Valjda sam jako bolesna.
No imam sada važnijih dilema, npr. razmišljam o tome da iz svog pisanog izričaja izbacim poštapalice jer, kad već ne znam govoriti, mogu se barem potruditi tečno pisati. Dakle, ozbiljno se počinjem baviti svojim stilom.
Malo sam čitala vijesti po Iskonu, ne bih li našla štogod za komentirati (kao npr. Lana Pavić, najseksipilnija Hrvatica, alooooo?), pa naletjeh na zgodan člančić o buđenju umjetnika u sebi. Prema njemu, dva osnovna momenta u buđenju kreativnosti su jutarnje stranice i umjetnički spoj:

Ispisivanje jutarnjih stranica znači ispisivanje triju stranica toka svijesti. To ne zahtijeva posebno umijeće – ne pišete sastavak za školu ili esej, nego jednostavno zapisujete što vam prvo padne na um, dok ne ispunite tri lista bilježnice.

Zapravo, to je svojevrsni aktivni oblik meditacije za Zapadnjake. Ispisujući rečenice, izjavljujemo svijetu i sebi – što volimo, što nam se ne sviđa, što želimo, čemu se nadamo i što planiramo.

Ne postoji način da to radite krivo. Zapišite baš ono što vam toga trenutka padne na um, a ako vam je glava prazna, pišite "Ne znam što da pišem" dok vam se ne pojave drugačije misli.

Isto tako, nemoguće je pisati dulje vremena, a da ne dođete u dodir s neočekivanom unutarnjom snagom. Jutarnje stranice bude kreativni, holistički um koji iscrtava plan unutarnjeg bića.

Umjetnički spoj je odvajanje dva sata tjedno za njegovanje umjetnika u vama. To je izlet koji brižno planirate i branite ga od svih mogućih uljeza. Nikoga ne vodite na spoj, osim sebe i svojeg plahog unutarnjeg genijalca. Znači, bez ljubavnika, prijatelja, partnera i djece.

Trebate izvesti svog internog pritajenog umjetnika, ugađati mu i slušati ga. Za izbjegavanje ove obaveze možete pronaći milijun razloga. "Nemam vremena" ili "Nemam novaca" su omiljeni izgovori, iako nigdje ne piše da ovaj spoj uključuje troškove ili cjelodnevni angažman.

Spoj može biti duga šetnja prirodom, odlazak na plažu u svitanje ili lutanje buvljakom. A možda vaš kreativac voli kuglanje ili vožnju ringišpilom?


Kada ovo pročitate jasno vam je da sam odlučila postati umjetnik (otud i pričanje o stilu pisanja). Sada samo razmišljam o tome da li da i vas počastim svojim jutarnjim stranicama. Cenzuriranim, naravno, jer ću sigurno i ja biti zaprepaštena onime što mislim. Moram još razmisliti o svemu.

Ovdje inače ništa novo. Danas sam napisala i poslala poštom još dvije zamolbe za posao (valjda neka navala poslova za Uskrs?? Možda zeko bude dobar ove godine...). Razaslat ću i slike s vjenčanja. Gosti su mi već i zaboravili da su bili u svatovima.
(-Ko se udava? Ona mala iz fine kuće s onin berekinon?
-Je, je.
-Šta ti je slike poslala?
- Je, je.
- Kakve slike? Biće diteta?...)

headbangPoštara će sigurno pratiti ovakvi razgovori kad dostavi slike. Morala bih i Maji poslati Đoleta...
Kada sve poslove obavim, razmislit ću o tome što voli moj kreativac.
Znam da ringišpil definitivno ispada iz igre (mučno mi je i na ljuljačci). Možda buvljak... Mislim da bih definitivno trebala jednom tjedno otići na Arizonu. Da, to je to. Umjetnik u meni je probuđen... ili barem želja za shopingom.
O umjetniku ću još razmisliti da ne biste pomislili da je ovaj moj plitak...

Edit:
Skužila sam nevjerojatnu stvar o sebi: Ja volim mjuzikle!!!! Ne poznajem nikog takvog! Mislim, tko još voli mjuzikle?! O ne... moja mama... dakle, potvrđeno je i genetski...

- 11:33 -Image Hosted by ImageShack.us Komentari (8) - Isprintaj - #

<< Arhiva >>

  ožujak, 2006 >
P U S Č P S N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


Dnevnik.hr
Gol.hr
Zadovoljna.hr
Novaplus.hr
NovaTV.hr
DomaTV.hr
Mojamini.tv

Opis bloga
O tome kako prestati pušiti i zatim ne porazbijati sve stakleno u kući.
Malo o muškarcima i malo više o ženama.
Malo o životu, koji me uvijek zaskoči iza ugla...

UPOZORENJE:
Uvredljive komentare koji se ne tiču napisanog, s guštom ću izbrisati i prijaviti. Svoje frustracije, molim, liječite negdje drugdje. Hvala.




The WeatherPixie