MNK POTPIĆAN 98´ - AKTUALNI PRVAK HRVATSKE

Splićani iskoristili ponuđeno

MNK Potpićan 98 – MNK Inero 3 : 4
Strijelci : Sanel Bojkić 15', Alen Lalić 19', Dražen Novoselac 34' (POT)
Ivica Huljev 7', Edo Radmilo 24', Denis Mijatović 31', 32' (INE)

Ispred 300-tinjak gledatelja odigrala se odlična utakmica s čak dva preokreta no na kraju su ipak slavili gosti koji su pokazali malo više vještine u situacijama kada u pitanje dolazi realizacija. Naime, Potpićanci su zaista previše promašili da bi se pobijedilo momčad kao što je Inero.
Prvih pet minuta donosi opreznu igru s obje strane i bez „jurnjave“ ka protivničkom golu. Prvi prijete domaćini preko Patrika Drndića koji koristi jednu sjajnu asistenciju Alena Lalića i puca jačom nogom, no Talijančić je na pravom mjestu, rezultat se ne mijenja. Goste u vodstvo dovodi Ivica Huljev nakon jedne kontre i odmjerenog udarca lijevom nogom u sedmoj minuti. 0:1. Trinaesta minuta donosi Novoselčev udarac iz trka „špicom“ koji jedva otklanja iznenađeni Talijančić. Dvije minute kasnije Sanel Bojkić sjajno „posprema“ jednu sjajno ubačenu loptu Patrika Drndića nakon nevjerojatnog prodora po desnoj strani. 1:1. Da zadovoljni odu na odmor, pobrinuo se najbolji Potpićanac ove godine, Alen Lalić, „bombom“ iz lijevog mrtvog kuta a lopta je odsjela – u donjem desnom kutu vrata Talijančića. 2:1.
U nastavku ponovno obje momčadi kreću oprezno, i opet Inero prvi postiže gol. Autor pogotka je Edo Radmilo koji je „pospremio“ jedan odbijanac s 3-4 metra. 2:2. Sljedeća minuta donosi dvojbenu situaciju u kojoj je Keven Drndić iščupao jednu loptu Radmilu, prošao ga „jedan na jedan“ i uputio se prema vrataru, a tada ga Inerova devetka „diže u zrak“. Publika naravno, ustaje i protestira a sudac Jurić se ipak odlučuje za žuti karton. Protesti Potpićanaca se nastavljaju, no bez rezultata. Nakon još pet minuta igre na sredini na scenu stupa mladi Denis Mijatović koji golovima u 31. i 32. minuti susreta rješava pitanje pobjednika te postavlja 2:4. Do kraja susreta domaći su uspjeli samo smanjiti prekrasnim pogotkom Dražena Novoselca koji je „zarolao“ čuvara te lagano prebacio vratara Talijančića za konačnih 3:4.

Gledatelja : 300
Suci : Irenko JURIĆ (Pazin), Marin VIDULIN (Kanfanar), Sendi SOLDATIĆ (Potpićan)