Potpićanci : „Lako ćemo“, Vrgorčani „Nećete nikako“ !

MNK Potpićan 98 – MNK Vrgorac Pivac 3 : 5

Funčić, Didović, Bojkić, Tomljanović, P.Drndić, K.Drndić, Martedić, Radusin, Hoxha, Novoselac, Lalić

Erceg, Vrcan, Rakušić, Ademi, Stanković, Crnalić, Bebić, I.Martinac, Ma. Ramić, Mi. Ramić, Tolić, D.Martinac

Strijelci: Alen Lalić 2', 25', Patrik Drndić 3' (POT), Dragan Stanković 18', Enez Crnalić 21', 34', Zoran Rakušić 32', Duško Martinac 38' (VRG)

Vratari:

MNK Potpićan 98: Roberto Funčić – 8 obrana (3 visoke, 5 niskih)

MNK Vrgorac Pivac: Mario Erceg – 10 obrana (4 visoke, 6 niskih)

Igrač utakmice: Enez Crnalić (MNK Vrgorac Pivac)

Utakmica koja se nije mogla nazvata derbijem počela je u mirnom tonu, reklo bi se, prijateljski. Na tribinama ljudi toliko malo da boli sve simpatizere domaće momčadi, a na terenu već druge minuta iz mrtvila donosi prvi gol. Keven Drndić je izborio akumulirani prekršaj malo iskosa na nekih 9 metara, a to znači samo jedno, lopti prilazi Alen Lalić i zabija za 1:0. Vrgorčani se u tim trenucima grčevito brane, pa tako jedno njihovo loše „čiščenje“ koristi Patrik Drndić i desnicom pogađa za 2:0. Vratar Erceg kod oba gola „ni kriv ni dužan“. Slijedeće tri minute igra se sastoji od konstatnih domaćih napada i grčevite obrane gostiju. Vrijedno spomena jedino je „minijatura“ P. Drndić koji je promiješao gostujuću obranu ali su u zadnji čas oni to rasčistili dok je na drugoj strani, pretežno iz očaja, pucao Stanković s dalekih 12 metara. U igru ulazi Dražen Novoselac i odmah prijeti, puca s desetak metara a lopta prolazi pokraj same spojnice vratara Ercega koji drži goste na „samo“ dva gola zaostatka. A tada, pokazat će se kasnije, za Potpićance kobna 15.minuta. P.Drndić je prošao po strani i ubacio za Bojkića koji promašuje prazna vrata. Dojam je da bi taj gol prelomio utakmicu u potpunosti. S druge strane, Martinac se sjajno oslobodio čuvara, efektno pucao, no Funčić je na mjestu.
Uslijedila je kazna, Dragan Stanković pogađa za 2:1 s kojih se odlazi na odmor…
Gol Stankovića je malo „prodrmao“ domaće pa mnogo griješe u početnim sekundama drugog poluvremena. Utakmicu u egal vraća Enez Crnalić svojim golom za 2:2. Zna se, kada je „gusto“ u labinskoj dvorani, stvar većinom spašava Alen Lalić. Tako je bilo i ovaj put, ponovno vodstvo donosi baš on na asistenciju Fatosa Hoxhe. No, vodstvo je trajalo samo sedam minuta kada Rakušić pogađa za izjednačenje nakon dijagonale Crnalića. Za dvije minute nastaje muk u dvorani, potpićanski „krvnik“ Enez Crnalić skida paučinu s lijevog gornjeg kuta Funčičevih vrata nakon jedne kontre za 3:4. Stvar je dovršio Duško Martinac elegantnim poentiranjem za konačnih 3:5. Zaslužena pobjeda gotovo ratobornih gostiju koji su dali sve od sebe i pokazali puno više htijenja, želje i hrabrosti da ugrabe tri boda.