tipci.blog.hr

Create your own banner at mybannermaker.com!

nedjelja, 08.11.2009.

Terry srušio Vragove

Veliki derbi između Chelsea i Manchester Uniteda je pripao Plavcima koji su se sada izdvojili na vrhu prvenstvene tabele, a sam meč je odlučen golom Johna Terrya u 76. minuti meča.

Mnogo razloga za slavlje večeras imaju svi navijači Chelsea jer je njihov klub u dvoboju protiv velikog rivala Manchester Uniteda uspio da slavi sa minimalnih 1:0 i tako se dodatno izdvoji na samom vrhu prvenstvene tabele. Plavci sada imaju 30 bodova na kontu, po pet više od Manchestera i Arsenala koji ima tu prednost da u odnosu na ova dva rivala ima utakmicu manje.

Navijači Uniteda, a posebno njegov trener Sir Alex Ferguson sigurno neće biti srećni načinom na koji je odlučen ovaj susret. Igrala se 76. minuta kada Frank Lampard izvodi slobodan udarac sa dvadesetak metara, a loptu glavom udara John Terry i ona završava u mreži Vragova. No loptu je možda malo dodirnuo i Nicoals Anelka, a njen smjer je na petercu pokušao promijeniti i Didier Drogba koji se nalazio u ofsajdu.

Iako je malo nedostajalo da ovaj meč završi bez golova on je ipak velikom borbom na terenu i više nego obilježio epitet derbija. Kod Chelsea je uglavnom najviše prijetio Anelka, a i igrači tima sa Old Trafforda su na drugoj strani terena imali svoje prilike. Ipak, predvođeni Waynom Rooneyem, gosti nisu uspjeli zatresti mrežu Petra Cecha tako da su pretrpili drugi prvenstveni poraz.

Pored derbija na Stamford Bridgeu su danas odigrana još tri susreta 12. kola engleske Premier lige, a najzanimljivije je bilo na Upton Parku gdje je Everton golovima Louisa Sahe i Dana Goslinga sa 2:1 savladao West Hama koji ostaje u opasnoj zoni. Pobjedu od 2:1, i to golom Hesselinka u poslednjoj minuti meča, je slavio i Hull nad Stokeom, dok su Wigan i Fulham remizirali rezultatom 1:1.