Komentari

zgmazoretkinje.blog.hr

Dodaj komentar (21)

Marketing


 • Solo/duo

  Zasto ne ako smijemo znati

  avatar

  04.12.2017. (09:12)    -   -   -   -  

 • Zagrebačke mažoretkinje

  Više je razloga zašto smo odlučili ne natjecati se u neformacijama:

  1. Cure su uvijek trenirale svoj solo ili duo neposredno prije formacija, jel je to bio jedini način da se skupe, svakako nije lako naći se popodne ako je trening ujutro, do je bar sat i pol dodanih za dolazak. Zbog toga bi nakon 2-3 sata neformacijskog treninga bile premorene i ne bi dale niti 30% od sebe na formacijskom treningu.

  2. Zbog 5-6 sati treninga dnevno (3 za formaciju + 2-3 za neformaciju) količina povreda koljena, ligamenata i tetiva se vrtoglavo povečala. Jednostavno to je puno previše.

  3. Neformacije bi se uvijek doživljavale "usput" jer je rad na formaciji imao prioritet. Više-manje su ga cure radile same (treneri nemaju vremena, ni volje, ni kreativnosti za neformacije), a treneri bi samo malo korigirali napravljeno (posebno kod seniorki). Zato je neformacijski program bio bitno slabiji, ispod nivoa Zagrebačkih mažoretkinja.

  4. Zbog neformacija tim je morao dolaziti dan ranije, ranije se buditi da odlazi na navijanje za neformacije, to je stvaralo i bitne financijske izdatke, ali još bitnije stvaralo je premorenost, nije se mogao dobro pripremiti dan (prehrana, odmor, trening na prvenstvu)

  5. Sam odlazak (sat i pol prije), navijanje i povratak stvarao je dodatni umor kod natjecateljica, ali i kod formacije.

  6. Same neformacije imale su bitno lošije rezultate (radi svih gornjih razloga) i skidale su rejting Zagrebačkih mažoretkinja.

  7. Taj isti program nije dovoljno atraktivan (najčešće) da ga se prikaže kasnije na koncertu ili nastupima.

  8. Na koncu, stvarao se antagonizam unutar tima na one koje su plesale neformaciju i one koje tu priliku nisu dobile. Nepotrebni sukobi i ljubomora.

  9. Neformacije nisu u duhu mažoret plesa, pa se daje iskrivljena slika što su to mažoretkinje.

  Neformacije nisu donjele baš ništa dobro timu, ali su donijele masu negativnih stvari. U prvom redu premorenost tima, daleko veći broj povreda, velik financijski izdatak (dodani treninzi i honorari, dodatni dan dolaska na prvenstvo što košta više tisuća EUR, startnine...), negativnosti i antagonizam, loš rejting za tim...

  avatar

  04.12.2017. (09:31)    -   -   -   -  

 • :)

  Bas je bilo zabavno u ljetnom kampu. Jedva cekam da idemo opet.

  avatar

  04.12.2017. (09:55)    -   -   -   -  

 • Zagrebačke mažoretkinje

  I ja!

  avatar

  04.12.2017. (10:36)    -   -   -   -  

 • soloduo

  mozda sada bude drugacije ali ako vi tako mislite u redu

  avatar

  04.12.2017. (13:26)    -   -   -   -  

 • Zagrebačke mažoretkinje

  Što od navedenog može biti drugačije?

  avatar

  04.12.2017. (18:59)    -   -   -   -  

 • Best

  Bravo Lana!!!!

  avatar

  04.12.2017. (21:11)    -   -   -   -  

 • Zagrebačke mažoretkinje

  :-)

  avatar

  04.12.2017. (23:15)    -   -   -   -  

 • H.H.

  Zar niste vi odustali od natjecanja? Ili samo neće više ići na europska natjecanja?

  avatar

  05.12.2017. (09:13)    -   -   -   -  

 • Zagrebačke mažoretkinje

  Ne, nismo odustali od natjecanja.

  avatar

  05.12.2017. (10:23)    -   -   -   -  

 • Moral

  Vi našoj djeci nudite posao čišćenja ureda? Može Vas sram bit platite si neku agenciju ili ljude s burze za takve stvari , a ne djecu koja su i tako previše pod obavezama čiste taj Vaš ured. Sramota nadam se da nikad više takvo što neću čuti imate radnice u uredu imate ženu i djete nek se brinu .

  avatar

  05.12.2017. (14:43)    -   -   -   -  

 • Zagrebačke mažoretkinje

  O bože mili, stvarno ste ovo napisali? Ovo je vrh!!!

  Da, mi nudimo našim članovima poslove u uredu. Taj puta smo ponudili sređivanje skladišta i arhive u kojima je poprilično kaotično stanje jel se svašta nešto nakupilo kroz godine. Trebalo je sredit zastave, dodatnu opremu, stare uniforme, kataloge, kostime za koncerte, izbacit tonu prastarih papira iz arhive...

  Uvijek prvo to ponudimo curama, da mogu zaradit novac ako to žele. I da, odazvala se jedna od studentica, kao i uvijek. Što je tu problem?

  Tko to ne želi ili ne može, ne javi se. Niti smo ikoga tjerali, niti smo rekli da se mora. Studentice rade razno-razne poslove da zarade novac za studij. Ovaj je mila majka, što naše cure rade u svoje slobodno vrijeme (neke od bivših cura za studij zarađuj čak i fizičkim radom u tiskari tijekom noći, dvije rade u McDonald'su gdje doslovce čiste i peru, jedna slaže odjeću u jednom dućanu tijekom noći, nekoliko ih konobari...).

  Niti jedan posao nije sramota, a pogotovo ne sređivanje arhive i skladišta tima.

  Ovakav Vaš stav je više nego omalovažavajuć i krajnje je neprihvatljiv sa odgojnog karaktera. Dajete potpuno krivu poruku djetetu, no to je Vaša stvar.

  U svakom slučaju tim će i dalje poslove prvo nuditi svojim članovima i njihovim roditeljima. To je logično, to je moralno i to je na sve načine prihvatljivo. A Vaše djete i Vi budite slobodni zanemariti takve ponude.

  Kako u tome, da želimo pomoći našim članovima (kojima je to potrebno) može biti išta negativno? Mi i ovako i onako moramo nekoga platiti da odrati takve poslove. Nama svejedno? Kako može biti negativno da to ponudimo članovima? Što je tu loše?????

  avatar

  05.12.2017. (15:34)    -   -   -   -  

 • fata

  Zar se stvarno netko može naći uvrijeđen time što je curama u timu ponuđeno nekoliko sati poštenog honorarnog posla???
  Toliko uvrijeđen da ima potrebu na blogu pisati kako je to grozno?
  Ne želite da vaše dijete nešto radi, ne sviđa vam se to, nalazite da je raditi neki posao za vaše dijete neprihvatljivo, negativno ili uvredljivo? Recite djetetu Ne, nemoj prihvatiti ponudu i gotovo. Čemu po blogu pisati negativno o tome?

  avatar

  05.12.2017. (18:33)    -   -   -   -  

 • Svasta

  Pa kakva je ovo glupost. To sto moje dijete radi znaci da je manje vrijedna? Ja sam ponosna sto ona radi i tako djelomicno financira svoj studij. Tesko nam je, primanja nisu visoka iako posteno radimo svoj posao i suprug i ja, i odgajala sam dijete da odradi svoj dio posla. Dok je bila manja pomagala je oko brata, pa kasnije cistiti, nesto kasnije kuhati i pospremati. Jel i ona je do obitelji, maze oko sebe, jede, koristi stan. I danas radi. Nakon studija ce isto raditi. Nadam se u struci, ali ako ne znam da nece odbiti ni jedan posao jel sam je tako odgajala. Nema sramote u radu. Samo u neradu, zabusavanju i prodavanju zjaka. Svaki posao je castan. Samo propalice nisu.

  avatar

  05.12.2017. (19:36)    -   -   -   -  

 • Thea

  Moral: Kakvi ste vi to snobovi da vam je bilokakav posao ispod casti? Bolje da cure posteno zarade novac nego da se povlace kao kojekakve sponzoruse, ili trose mamin i tatin novac i nikad ne nauce vrijednost istog. Kao studentica sam radila hrpu poslova, cak i u tiskari (zamislite curu od 50kg kako premece snopove of 50 novina cijelu noc), i cistila urede, i bila blagajnica, i nije mi to bilo ispod casti, ali sam naucila kakvi te ljudi gledaju svisoka kad si cistacica. Danas sam manager u jednoj stranoj tvrtci, imam tim od 50 ljudi i ti poslovi su mi najvrijednije iskustvo u vodenju tima.
  Tako da bravo za Zg. mazoretkinje i ponudu svojim clanicama da zarade nesto postenim radom, a ovo moraliziranje nekoga tko je valjda roden na direktorskom mjestu sa srebrnom zlicom u ustima ostavite za svoj stol.

  avatar

  05.12.2017. (20:16)    -   -   -   -  

 • SSS

  Skroz podrzavam Alena moja cura dobiva od mazuretkinja svoj honorar sto doslovno i meni olaksava budzet i nije bilo receno da moraju cistit nego neko ko hoce da si zaradi ne vidim nista u tome lose bilo kakav posao i dodatni deparac svakome dobro dode pogotovo u ovo danasnje doba pa Boze kakva sramota ako bi netko i pocistio to je dano njima na volju ko hoce .Svasta jedino ako se neko srami ciscenja sto je posteni posao

  avatar

  05.12.2017. (20:42)    -   -   -   -  

 • za Moral

  Pitanje za "Moral". A vaše dijete doma ne pomaže u kućanskim poslovima. Ono vam ne pomaže čistit, peglat, prati? Jel to vi za nju radite ili imate kućnu pomoćnicu? Bravo, samo tako učite dijete, pa će vam do 40 ostati doma, nesposobna za život.

  avatar

  05.12.2017. (22:31)    -   -   -   -  

 • Zagrebačke mažoretkinje

  Potpuno se slažem sa svima.

  Samo sam upozoren na jednu stvar iz dopisa Morala koju sam previdio jer je stil pisanja vrlo nerazumljiv.

  Poštovana Moral,

  i Goga i Martina i ja, uvijek, ali baš uvijek prvi čistimo, nosimo, istovarujemo autobuse, peremo, peglamo, radimo najteže fizičke poslove. Iako sam direktor Zagrebačkih mažoretkinja, ravnatelj ceremonijala i protokola najvećih manifestacija u Zagrebu, predsjednik nekoliko velikih nacionalnih i internacionalnih institucija... nikada nisam curama rekao "naprijed" nego uvijek "zamnom". Ja prvi navučem šljakerske rukavice, ja radim naprljavije poslove, a nikada djevojke. I to svi u timu znaju. Svi vide tko utovaruje kofere, tko nosi ograde, tko istovaruje kamone, tko prvi uzme metlu, lopatu za snijeg, tko je fizikalio u Zagorju, razbacivao šodar... Da stignem, ja bih sredio sam ta skladišta. Iako i sada teške stvari ja odnesem jer to cure ne mogu, a i pomogao sam curama sa sređivanjem tih skladišta. Usprkos mom 17-satnom radnom danu i 7-dnevnom radnom tjednu. Jednako tako sam odgojio i svoje djete i ona je prva koja će na koncertu ili bilo koji dan u tjednu, a posebno pod praznicima, primiti se bilo kojeg posla u uredu, pa i peglanja, čiščenja i pranja.

  avatar

  05.12.2017. (23:08)    -   -   -   -  

 • HaHa

  Alene sad si lagao i to opako

  avatar

  05.12.2017. (23:20)    -   -   -   -  

 • Zagrebačke mažoretkinje

  E pa svatko tko me zna, tko je bio na bilo kojem putovanju i gledao me kako utovarujem kofere, tko je bio u Zagoruju ili na bilo kojoj aktivnosti tima dobro zna da nisam lagao ni malo, upravo suprotno.

  Pa nemoram se ja dokazivati. Imaju ljudi oči.

  avatar

  06.12.2017. (00:44)    -   -   -   -  

 • s1a

  E pa ja sam svjedokinja da je Šef u Zagorju lopatom razbacivao šodar, montirao garažu, nosio madrace, šerafao krevete, pilio drvene ploče, spremao roštilj, pilio grane, nosio krupni otpad na vatru, cjepao namještaj i da nije sjedio nego fizički radio cijele dane.

  avatar

  06.12.2017. (01:28)    -   -   -   -  

 • Zagrebačke mažoretkinje

  Ovaj post je zatvoren jel je otvoren novi.

  avatar

  06.12.2017. (08:58)    -   -   -   -  

 •  
učitavam...