Komentari

dnevnikmladogzupnika.blog.hr

Dodaj komentar (5)

Marketing


  • Eni

    Katolici u Ukrajini su večinom Poljaci, puno ih se u novije vrijeme preselilo u Poljsku. U vrijeme SSSR-a bili su neravnopravni i često progonjeni ali sačuvali su pored svega svoju vjeru. vjerujem da će se povećati broj katolika vjernika upravo takvim djelovanjem koje opisuje ukrajinski biskup.

    avatar

    05.01.2009. (11:08)    -   -   -   -  

  • Kolumne drugog kruga pakla

    Iz puke sam znatiželje došao na ovaj blog, pročitati još pokoju bijesnu misao koja je namijenjena blaćenju mene i meni sličnih, no moram priznati da mi se tekst ipak svidio - približuje neke udaljene stvari u živote čitatelja :)

    avatar

    05.01.2009. (20:20)    -   -   -   -  

  • opsesija ilegale dixie.

    Ne čitam na puno blogova ovakve teme pa i nisam spraksirana za komentare takve prirode. (=DDD)
    Svjejedno, chestitam na prom krshtenjuu! ( :

    avatar

    05.01.2009. (22:03)    -   -   -   -  

  • Viktorija2

    Istina je da Katolička crkva ima mnogo razvijeniju katehezu i sudjelovanje laika u liturgiji nego pravoslavna crkva , No pravoslavna crkva više koristi darove DUha Svetoga za pomoć vjernicima . U njihovoj crkvi se poimence moli za vrijeme liturgije za duhovne i tjelesne potrebe vjernika koje se imenom spominje. Liječi se pomoću blagoslova odjeće , što se spominje i u apostolskmi poslanicama. Liječi se uz pomoć molitve i svete vode koja ima mnogo veće značenje nego blagoslovljena voda kod katolika. Za pomoć vjernicima koristi se i proročki dar kojim svećenici nakon molitve pomažu vjernicima. Pričest je uvijek pod obje prilike , i za pričest je potrebna temeljitija priprema duše i tijela nego kod nas , pravoslavni vjernici moraju prije pričesti više dana postiti. U pravoslavnoj crkvi u Rijeci djeca imaju vjeronauk. Gospodin je nad velikim dijelom svijeta povjerio dominaciju pravoslavne duhovnosti. MOnasi GRčko pravoslavne crkve čuvaju jedno od najsvetijih mjesta na svijetu. To je Samostan Svete Katarine na Sinaju , mjesto gdje je Bog iz gorućeg grma objavio Mojsiju svoje sveto ime . To je sveto mjesto za sve tri monoteističke religije, i u njemu pravoslavni monasi čuvaju neprocjenjivo blago kšćanstva ,Sinajski Kodex i druge veoma vrijedne relikvije. U tome pišem u svom blogu http://www.triglav.mojblog.hr/ 2. 10. 2008.
    Možda se nećete složiti sa svime ovime što pišem ipak bila mi je čast komentirati post jednog svećenika.

    avatar

    10.01.2009. (02:05)    -   -   -   -  

  • don branko

    pozdrav iz os

    avatar

    10.01.2009. (21:46)    -   -   -   -  

  •  
učitavam...