za zdravlje, a i više

13.04.2006., četvrtak

Kada se u organizmu nakupe toksini

Kada prirodni detoksikacijski sustav organizma radi dobro, funkcionira u punoj snazi. No, ukoliko jedan dio sustava otkaže, toksini neće biti uništeni i počet će se nakupljati u organizmu. Npr. najjednostavniji (i vjerojatno onaj koji se najčešće osjeti) znak je mamurluk. Ukoliko prekoračite količinu alkohola koju organizam odjednom može preraditi, toksini se počinju nakupljati u organizmu i učinkovito truju organizam, uzrokujući mučnine, glavobolju i želučane probleme. Jednom kada organizmu pružimo mogućnost da eliminira alkohol, nabrojeni simptomi će početi nestajati.



Sada zamislite da se to događa duže vrijeme. Ukoliko se toksini učinkovito ne uklone iz organizma, mogu se nakupiti te uzrokovati stres u našem oraganizmu i stvoriti zdravstvene probleme poput manjka energije, slabog imuniteta, problematične kože, celulita, debljine i čak dovesti do nastanka artritisa.

Sve to detoksikacija pokušava riješiti. Teorija kaže da ukoliko odmah ne dođe do nakupljanja toksina u organizmu, ne može nastupiti unutarnje otrovanje. Ukoliko smanjite izlaganje toksinima, pridonijet ćete smanjenju pritiska s prirodnog detoksikacijskog sustava organizma i dozvoliti mu da se riješi tih nakupljenih toksina. To je dobra ideja, ali problem je taj što većina nas ne radi kako treba.





ZAŠTO TRADICIONALNA DETOKSIKACIJA NE USPJEVA



Kada ste posljednji put provodili detoksikaciju, što ste činili? Ukoliko iz svoje prehrane izbacite svu hranu bogatu toksinima, živeći nekoliko dana samo na voću i povrću ili postite pijući samo sokove - radite protivno načinu na koji vaš organizam prirodno provodi detoksikaciju. Također, ukoliko smo na ovakvom postu, metabolizam (brzina kojom organizam radi) se usporava za najmanje 10% i stalno se smanjuje za vrijeme posta. Potrebno je samo dva dana da se to dogodi i da utječe na svaki proces u organizmu, uključujući uklanjanje otpadaka - ovo je jedan proces za koje ćete željeti da je temeljit i učinkovit kako bi očistili toksine iz organizma.

Zato provodeći uobičajeni detoksikacijski program, mogli bi, u stvari, eliminirati toksine u manjem omjeru nego što je uobičajeno. Ovo usporavanje metabolizma putem takve detoksikacije također će smanjiti temeperaturu vašeg organizma i, kao što se događa, reducirati količinu znoja - te tako odsjeći još jedan od glavnih putova detoksikacije vašeg organizma. Da stvari budu gore, ukoliko se odlučite na dijetu sokovima, vaš organizam neće dobiti potrebna vlakna iz zdravog voća i povrća, budući da ćete ga vi pretvoriti u sok. Ovo je glavni problem, budući da prisutnost vlakana stimulira crijeva na rad; ukoliko nema vlakana, moguće je da će se pojaviti konstipacija.



- 12:29 - Komentari (0) - Isprintaj - #

BIRAJTE HRANU KOJA POTPOMAŽE DETOKSIKACIJU


Koja hrana nosi ovu ulogu? Pa, praktično svako voće i povrće bori se, na neki način, protiv toksina, s time da neko ima jače djelovanje od ostalih vrsta.



Top 10 vrste hrane koja ima detoksikacijski učinak

Ovih 10 vrsta hrane koja ima detoksikacijski učinak osigurava sve najbolje hranjive tvari te će omogućiti da se vaš organizam riješi toksina.



1. JABUKE Ukrajinski znastvenici su koristili stabla jabuke da bi očistili područje oko Černobila nakon nuklearne havarije. Sadrži vitamin C i kvercetin, antioksidant koji smanjuje razinu masnoća i kolesterola.

Pektin je vlakno koje je također pronađeno u agrumima, repi i bobičastom voću - vežu teške metale (kao što su olovo i živa) u crijevu i podupiru izlučivanje. Također pomaže organizmu da izluči aditive, uključujući tartazin čija se pristunost povezuje s hiperaktivnošću, glavoboljama i astmom kod djece.



2. AVOKADO Sadrži glutation, antioksidant koji se bori protiv slobodnih radikala. On se veže sa u masti topivim toksinima, posebno alkoholom, da bi postali topivi u vodi. Sa starenjem razina glutationa pada (zašto što se, kako starimo, pogoršava izmjena tvari): istraživači na University of Michigan u Ann Arbor, USA su pronašli da su stariji ljudi, čija je razina glutationa bila visoka, bili zdraviji. Oni su također manje skloni pojavi artritisa za koji mnogi stručnjaci smatraju da se pogoršava zbog povećane količine toksina u organizmu.



3. ARTIČOKA povećava produkciju žuči. Jedan od zadataka žuči je da nosi toksine u crijeva gdje će biti izlučeni iz organizma; istraživači smatraju da artičoka može povećati protok žuči za 127% 30 minuta nakon konzumiranja hrane.

Sadrži antioksidante. Studije provedene na Univerity of Tuebingen, Njemačka, pokazale su da šteta koju jetri poruzroče slobodni radikali je puno manja ukoliko je prisutan ekstrakt artičoke.



4. REPA se u romanskim civilizacijama već dugo koristi kao tonik za čišćenje krvi. Sastojci koje sadrži mogu također apsorbirati toksične metale. U Leadville, na onečišćenom minskom području u Koloradu, USA, zasijani su usjevi repe i ostalih ratarskih kultura kao npr. mrkve i banane da bi filtrirale 70% onečišćenja iz vode. Sadrži metionin koji pomaže smanjiti razinu kolesterola i čisti prirodne otpadne produkte iz organizma.

Betanin pomaže održati omjer na kojem jetra može uništiti masne kiseline. Taj proces smanjuje pritisak na organe omogućavajući im da se bore s opasnim toksinima.





5. KUPUSNJAČE Kupus, lisnati kelj, prokulice, špinat i cvjetača su sve kupusnjače i vrlo snažni detoksikanti. Studija Cornell University, US pronašla je da prokulica inhibira afla toksin; toksična zemlja povezana je s nastankom raka jetre. Kupusnjače neutraliziraju nitrosamin u dimu cigarete. Sadrže glukosinolat koji potiče jetru da brzo proizvodi životne enzime.



6. ČEŠNJAK Sadrži alicin koji je pristuan kad se češnjak zdrobi. Toksini kao što je živa, određeni aditivi i kemijske verzije hormona estrogena vežu se sa sumporom, omogućavajući organizmu da ih izluči. Pomaže i održanju alkalnosti organizma te tako pomaže smanjenju žudnje za cigaretama.



7. KIWI sadrži vitamin C, snažan antioksidant koji također pomaže da organizam proizvede glutation. Studija objavljena u American Journal of Nutrition je pronašla da kada je ljudima dano 500 mg vitamina C svaki dan, razina glutationa je porasla 50% u samo dva tjedna.



8. SUHE ŠLJIVE - ultimativni antioksidanti te osiguravaju dva puta više antioksidanta od borovice, njihovog najbližeg konkurenta.

Prirodni je laksativ te aktivira crijeva na rad. Njihovim konzumiranjem smanjuje se vrijeme zadržavanja fecesa u organizmu, te time smanjuje i rizik od reapsorbcije toksina.



9. MORKA TRAVA Studije na McGill University u Montrealu, Kanada, pokazuju da se morska trava u organizmu veže s radioaktivnim ostacima. Ovi ostaci mogu ući u organizma hranom koja je rasla gdje su zemlja ili voda bili kontaminirani. Sadrži: minerale (željezo, jod, kalcij i magnezij) u visokim dozama. Alginat: ukoliko se prehranom ne unosi dovoljna količina minerala, organizma će ih pokušati uzeti iz teških metala. Na sreću alginat ima sposobnost vezanja s teškim metalima, što olakšava njihovo izlučivanje.



10. POTOČARKA Povećava detoksikacijske enzime u organizmu i može direktno utjecati na određene toksine. Kada je pušačima dano 170g potočarke na dan, na Norwich Food Research Centre, UK, je utvrđeno da je njihov organizam izlučio puno veće razine poznatih karcinogena u urin nego što je prosječna razina.

Sadrži: klorofil koji pomaže izgradnji zdravih crvenih krvni stanica, stimulira cirkulaciju.





Alfalfa. Sadrži dosta vlakna tzv. plantiks, ima sposobnost povezati toksine uključujući neke droge i aditive. Ovo nije jedina prednost, bogata je mineralima, amino kiselinama i masnim kiselinama koje naš organizam treba za dobro zdravlje i detosikaciju.

Asparagus. Bogat vitaminom C, također sadrži vlakna i antioksidant rutin, a i bogat je izvor glutationa. Istraživanje provedeno na Vegetable Research Unit na Cornel University, USA, pokazalo je da stimulira bubrege i crijeva, smanjujući omjer u kojem toksini ostaju u organizmu.

Banane. Posebno bogate mineralima, banane mogu smanjiti apsorbiranje teških metala. Osiguravaju potasijum koji pomaže u regulaciji tekućine u organizmu i smanjuje zadržavanje tekućine. Što manje tekućine organizam zadržava, više će se toksina izlučiti.

Mekinje. Zdjela mekinja sadrži 15g vlakna - polovinu od preporučene dnevne količine. Odlične su za detoksikaciju, zato što vlakna čiste crijeva i stimuliraju ih, smanjujući vrijeme zadržavanja hrane i tako smanjuju rizik od reapsrobcije toksina. Dokazano je da žitarice od punog zrna također sadrže visoku razinu antioksidanata.

Brazilski oraščići. Antioksidativna hranjiva tvar, selenij je životni detoksikant zato što neutralizira slobodne radikale u organizmu posebno one uzrokovane pušenjem. Prije smo selen dobivali iz povrća, ali je njegova razina u tlu u današnje vrijeme vrlo niska. Brazilski oraščići su zato najbolji izvor. Samo dva sadrže 50 mg dnevno potrebne količine.

Mrkve. Vitalni izvor antioksidanta alfa i beta-karotena, mrkve su, čini se, također sposobne brisati teške metale iz organizma. Također smanjuju razinu kolesterola u krvi, što, za uzvrat, snižava rizik od aterijskog plaka i poboljšava zdravlje srca.

Jaja. Važna su zato što sadrže visoku razinu tvari zvane lecitin koja pomaže u poboljšanju probave masnoća u organizmu (to je dobro za jetru) i također poboljšava funkcioniranje jetre. Jaja također sadrže i detoksikant zvan cistein koji odlično djeluje protiv alkohola.

Tofu. Zdrav je i s malim udjelom masnoća dobar izvor bjelančevina, te je sposoban vezati teške metale. Istraživanje Harvard School of Public Health u Americi je otkrilo da su razine olova bile 11% manje u organizmu ljudi koji su konzumirali 700g tofua tjedno.



VODA



Voda je potrebna da rastjera toksine iz našeg organizma, iako mnogi od nas provedu dan dehidrirani. Vjerojatno ste čuli da je 8 čaša vode dnevno preporučna količina, ali dovoljno je da popijte čašu bilo koje tekućine što češće možete. Sjetite se da nije samo obična voda ono što je dobro - mlijeko je sastavljeno od 84% vode, dekofeinizrana cola je 99% voda. Oni su također dobri. Možete također jesti hranu bogatu vodom kao što je lubenica, celer, krastavci, kruške i grožđe da biste stimulirali opskrbu organizma vodom i osigurali vitamine.


- 09:06 - Komentari (3) - Isprintaj - #

12.04.2006., srijeda

ono što je u našim crijevima


Na početku 21. stoljeća, statistike pokazuju da će jedna od tri osobe dobiti rak. Sve više i više ljudi umire od raka kolona.

U crijevima se može uskladištiti ogromna količina djelomično probavljene, gnjile tvari (kao i droga i ostalih štetnih tvari). Crijeva prosječne osobe uskladište između 2,25 kg i 11,25 kg godinama akumuliranih otpadaka. Crijeva nekih ljudi, kada je bila izvršena autopsija, težila su čak do 18 kg.



Tih 18 kg je bio stvrdnuti sloj sluzi pomiješane s fecesom – zove se "plak od sluzi". Taj "plak" nalikuje tvrdoj crnkasto-zelenoj gumi kamiona (vidi sliku). "Plak od sluzi" može izgledati različito, ovisno o stanju kemikalija u crijevima određene osobe. Može biti težak i krhak; može biti čvrst i tanak; vlažan i gumast; mekan, tanak i sluzast; ili mekan, transparentan i tanak; i s obzirom na boju može biti svijetlosmeđ, crni ili zelenkasto-crni te žuti ili sivi i katkad ima neugodan miris. Na 98 stupnjeva Celzijevih "plak" postaje crven i počinje se raspadati, šaljući toksine i otrove u krvotok i kroz cijelo tijelo. Uzrokuje veliki broj zdravstvenih problema.





Je li moguće da i ja imam "plak od sluzi"?



Ukoliko je Vaš način prehrane uključivao:



životinjsku hranu

kavu ili čaj, šećer, bijelo brašno (uključujući mliječne proizvode)

duboko prženu hidrogeniziranu hranu, masti, hranu pripremljenu u mikrovalnoj pećnici



Ili ste koristili:



droge (kao što su aspirini, toksične teške metale, alkohol..)



Tada je itekako moguće da u se u Vašem kolonu nazali "ukliještena" fesecna tvar.



Liječnici smatraju da mnoge metode čišćenja kolona više ne postižu rezultate. To je zbog toga što u današnjem načinu prehrane prevladava hrana koja je toliko izmijenjena – dodaju se kemikalije, hranjive tvari i vlakna su uklonjeni, proces grijanja mijenja molekularnu strukturu hrane i uništava svaku životnu energiju. Uz to, danas jedva da vježbamo. I tu je stres današnjeg načina života te elektromagnetski stres (od računala, mobilnih telefona, automobila itd.).



Vjerovali ili ne, neki liječnici imali su pacijente koji su CRIJEVA PRAZNILI JEDNOM NA MJESEC. Pa gdje je onda otišla sva hrana? Ti ljudi su trajno "zamrznuli" svoja crijeva. Njihovi drugi organi su bili "zgnječeni" od sveg tog ekstra materijala koji se nakupljao u crijevima.



Divlje životinje nemaju takvih problema. Ti problemi nisi uzrokovani slučajno. Uzrokovao ih je naš način života. Dugujete sebi NAUČITI o tome kako možete spriječiti i čak izliječiti takve bolesti. Najbolje metode uključuju zdravu prehranu i čišćenje.





Što mi je činiti?



Budući da "smrt započinje u kolonu" Vaš nutritivni program trebao bi početi s dobrim programom za čišćenje crijeva. Toksini i ostaci se talože u kolonu baš onako kako se nakupljaju u cijevima Vašeg doma. Oboje zahtjeva pažnju ili će rezultati biti poražavajući!

Vaš kolon je jedan od najvećih mišića u Vašem tijelu i treba biti vježban svakodnevno. Naravno, psihička vježba je također korisna za kolon, ali voda i vlakna su BITNIJI. Vlakna su bitna zbog toga što crijevima daju otpornost koja im je potrebna da bi ostala čvrsta i aktivna. Ukoliko je kolon neaktivan, uskoro će postati slab, baš kao i svaki drugi mišić. Neaktivnost kolona može spriječiti pokretanje otpadnog materijala duž crijeva kako bi bio eliminiran iz organizma.



Pored učinka trovanja koji imaju na naš organizam, uskladišteni otpaci sprečavaju apsorpciju hranjivih tvari koje naš organizam neizmjerno treba. Ukoliko se ne hranimo zdravo i ne vježbamo svakodnevno, naš sustav ne može probaviti hranu onako kako bi trebao. Ukoliko Vaš probavni sustav ne radi pravilno, tada Vam je također teško smršaviti zbog toga što Vaš organizam redovno ne izlučuje svu hranu koju pojedete.



Da bi sustav funkcionirao normalno, trebalo bi 2-3 puta imati stolicu, kratko nakon svakog obroka.





Tijekom čišćenja kolona…



Pijte više vode. Esencijalno je za svakoga da dnevno popije 8 čaša vode. Dehidracija je glavni uzrok konstipacije i bolesti crijeva. Voda je potrebna da bi OČISTILA TOKSINE IZ ORGANIZMA.





Koliko često je potrebno provoditi čišćenje?



Liječnici preporučuju svaka tri mjeseca po 7 dana. To će pomoći da vaš kolon bude čist.

- 15:05 - Komentari (0) - Isprintaj - #

11.04.2006., utorak

Kako tijelo prirodno provodi detoksikaciju


Prva stvar koju morate znati o detoksikaciji je da vaš organizam, u stvari, ima vlasiti cijeloviti detoksikacijski sustav. I mora imati, u suprotnom bi postao zatrovan prirodnim otrovima, kao npr. otpaci iz hrane, mrtve bakterije i debris od milijun novih stanica koje se proizvode svaki dan. Da bi razumijeli kako taj sustav radi, morate razumjeti njegove osnove.



JETRA

Hrana se procesuira u želucu i u malom crijevu. Korisni produkti se apsorbiraju, a ostaci se šalju u detoksikacijski sustav. 75% toga prolazi kroz jetru, gdje štetne toksine, koji nisu topivi u vodi neutraliziraju prirodni enzimi, pa postaju topivi u vodi i šalju se u bubrege ili u crijevo da bi bili izlučeni iz organizma.



MASNE NASLAGE

Ukoliko je jetra zatrpana toksinima, ne može ih procesuirati. Umjesto toga organizam ih gura u masne naslage gdje čine manje štete.



BUBREZI

Bubrezi filtriraju krv otklanjajući suvišnu vodu i u vodi topive toksine koji onda prelaze u urin.



KOŽA

Koža, najveći organ organizma, također ima ulogu u detoksikaciji. Kao i jetra, koža proizvodi enzime koji uništavaju toksine. Šalju se u krvotok i izlučuju se u obliku urina ili znoja. Toksini se iz krvotoka izlučuju i znojenjem.







LIMFNI SUSTAV

Limfni sustav je važan u detoksikaciji zato što iz organizma otklanja štetne ostatke; također je bitan dio imunološkog sustava.



CRIJEVA

Štetni sastojci iz želuca filtiriraju se i šalju u jetru da bi se procesuirali. Glavna uloga crijeva je izlučivanje procesuiranih toksina u obliku fecesa. Ukoliko su crijeva lijena, feces se zadržava i toksini se mogu reabsorbirati u krvotok.




- 13:51 - Komentari (0) - Isprintaj - #

PROGRAM ZA ČIŠĆENJE JETRE




Ovo sam dobila od nekoga. Nisam probala. Previše djeluje invanzivno i vjerujem da organizam burno reagira. Ne podržavam takve "terapije". No ako se netko odluči probati, neka mi javi rezultate.









potrebne namirnice:









1,75 dcl maslinovog ulja




2 grejpa




4 velike žlice gorke soli (kupiti u ljekarni)




7,5 dcl vode




2 jogurta (2x2dcl)




malo dvopeka




malo pekmeza



















PRVI DAN




-jesti lagani doručak i ručak




-odmoriti se i lagano živjeti




-u 14.00 h - treba prestati jesti i piti




-u 18.00 h - 4 žlice gorke soli razmutiti u 7,5 dcl vode




razdjeliti otopinu u 4 jednake čašice i odmah popiti jednu čašicu




ako nam je gorak okus u ustima,možemo isprati usta vodom




-u 20.00 h - popiti drugu čašicu




u 22.00 h - iscjediti 2 grejpa i procjediti kroz gazu




sok uliti u praznu flašicu i na to dodati maslinovo ulje i promućkati




otići do kreveta, složiti si visoko uzglavlje i popiti sok i leći isti čas i pola sata se ne micati









DRUGI DAN




-06.00 h - popiti treću čašicu vode i gorke soli




-08.00 h - popiti četvrtu čašicu




-10.30 h -preporučljivo je pojesti 2 jogurta (jer zaustavlja proljev)




možemo pojesti dvopek sa pekmezom




-14.00 h - možemo početi laganu hranu (na lešo)




možemo biti emocionalno razdražljivi zato bi trebalo i taj dan biti u miru









napomene:




- program za čišćenje jetre preporučljivo je raditi 2 - 3 puta godišnje, a najčešće jednom mjesečno




- razlog je emotivni jer se u jetri skladište emocije bijesa, ljutnje, gorčine...




- u ova dva dana se intenzivno čisti jetra, žuč, a i cijeli organizam od toksina




- OPREZ: program ne smiju raditi osobe sa žučnim kamencima

















- 12:58 - Komentari (0) - Isprintaj - #

Odlučili ste provesti čišćenje organizma.

Koliko vremena možete izdvojiti u Vašem pretrpanom načinu života da bi se fokusirali na program čišćenja tako da provedete cijeli postupak detoksikacije? 24 sata, dva ili tri dana, ili do 10 dana? Faktor vremena je bitan – morat ćete odrediti koliko vremena možete izdvojiti za provođenje programa detoksikacije prije nego što ga počnete provoditi te pripremiti i tijelo i um za nadolazeće iskustvo.



Dobar program detoksikacije ima tri faze – čišćenje, ponovna izgradnja i održavanje.



Tekuća dijeta se tradicionalno zove post. Nije nužno uzimati samo tekućinu, ali nekoliko dana bez krute hrane može biti odlično iskustvo za Vaš organizam. Post sokovima povećava energiju organizma potrebnu za eliminaciju otrova. Svježi sokovi skupljaju mrtve tvari i iznose ih van iz organizma. Postajete svjesniji koja je hrana potrebna Vašem organizmu.



Za vrijeme posta, organizam raščlanjuje i sagorijeva samo one tvari i tkiva koja su oštećena, bolesna ili nepotrebna, kao što su apscei, tumori, prekomjerne zalihe masti i otpaci. Čak i relativno kratak post ubrzava eliminaciju, često uzrokujući dramatične promjene dok se masa akumuliranih nečistoća izbacuje iz organizma.



Znat ćete da se organizam čisti ukoliko će se tijekom detoksikacije pojaviti glavobolje, umor, loš zadah, dijareja ili rane na usnama koji simptomi prate eliminaciju. Probava se, međutim, obično poboljšava odmah kao i funkcije žlijezda i živaca. Čišćenje također pomaže oslobađanju hormona koji stimuliraju imunološki sustav i omogućuju zaštitu od bolesti.



- 10:30 - Komentari (1) - Isprintaj - #

10.04.2006., ponedjeljak

Treba li Vašem tijelu DETOKSIKACIJA?

§ Kada ste posljednji put pretjerali s alkoholom i bili lagano pripiti?

a) Jučer. Dvije čaše bijelog vina za aperitiv! A kako ne jedem kikiriki…

b) Prošlog mjeseca Ivana je priredila tulum pod maskama. A ja sam imala veliki sombrero i pronašla tekilu…

c) Na dočeku Nove godine, 1996. Malo sam se raspustila. Bez problema sam popila dvije čaše vina i jedan daiquiri.



§ Najdraže vam je povrće…?

a) Na tuđem tanjuru. Koje je, po mogućnosti, što dalje od moga… A ako baš moram, neka bude… u hamburgeru.

b) Kuhano na pari, s maslinovim uljem, češnjakom, začinima… I pohanom piletinom.

c) Kuhano u vodi, bez soli, bez umaka… Nekima je to bljutavo, ali ja bih ga mogla jesti dok se ne raspuknem.



§ Vaša tjedna sportska aktivnost svodi se na… ?

a) Ups! Preintimno pitanje…

b) Dvadesetak minuta hoda svakog dana, plus ne vozim se dizalom… Ah, da – obožavam plesati dok se tuširam.

c) Dva sata vježbanja u fitness-klubu. A do kluba idem pješice.



§ Između dva obroka priuštite si…?

a) Svašta, pa tada mi je najdraže jesti!

b) Samo malu užinu… Jednu ujutro i jednu popodne.

c) Između obroka se ne jede. Naučite to već jednom!



§ Kad ste se posljednji put stvarno razbjesnili?

a) Jutros… Bio je zastoj, čekala sam sat vremena u gužvi; padala je kiša; a kad sam došla u ured, u faksu nije bilo papira, a nitko ni da bi se pomaknuo… Urlala sam!

b) Prije petnaest dana. Ostavila sam najdražu vestu na fotelju, a moj je mačak legao na nju. Uspjela sam se suzdržati. Pa, otkud bi on znao…

c) Verbalni ili fizički obračun nije rješenje.



§ Kad se osjećate umorno?

a) Zimi, čim se probudim…

b) Tu i tamo svlada me umor: prije ručka, predvečer, ujutro kad se vratim iz diskokluba…

c) Nakon subote koju provedem tražeći po dućanima tamnosmeđe čarape…



§ Dvadesetog siječnja trebate održati predavanje…

a) Već dugo o tome razmišljam. Pozabavit ću se time devetnaestog navečer…

b) Rokovi me izluđuju… Počet ću puno ranije, dok još nikog nema, pa završiti sat ranije.

c) Sve sam već detaljno isplanirala u Excellu.



§ Što mislite o pet komada sezonskog voće ili povrća na dan?

a) Može li se umjesto toga juha od pet vrsta povrća?

b) Trudim se… Ali nije dobro ni pretjerivati, zar ne?!

c) To je moj cilj. I pridržavam ga se!



§ Znate li kakav je vaš tip kože?

a) Nepopravljiv. Sjaj, prištići, crvenilo… Čisto savršenstvo!

b) Promjenjiv… Ovisno o noći prije.

c) Da pokucam… Mekana i vrlo nježna! Poput mene!



§ Kako spavate?

a) Kad napokon uspijem zaspati, čvrsto spavam… Ali tad se najčešće već moram ustati.

b) Katkad se vrtim po krevetu, ali uglavnom spavam dobro.

c) U spavaćici. I bez buđenja, do jutra. U istoj poziciji, pravilno dišem i lijepo sanjam!







- 15:12 - Komentari (1) - Isprintaj - #

zašto čišćenje?


Začuđujuće je kako ljudi brzo reagiraju na jednostavan i učinkovit program čišćenja. Prvenstveno, nakon čišćenja ljudi imaju više energije. Slijedeće, oslobođenje od negativnih misli i osjećaja. Uobičajeno je da je cjelokupno zdravstveno stanje mnogo bolje, veća je mentalna čistoća, nestaju bolovi i mnogi drugi simptomi bolesti.



Unutrašnji postupak čišćenja organizma je mnogo više nego samo čišćenje kolona; počinje od malog crijeva, preko kolona, do želuca. Tijekom čišćenja eliminiraju se toksini akumulirani u organizmu. To dovodi do detoksikacije čitavog organizma, pa on funkcionira učinkovitije.



Zdrava jetra su jedan od bitnih ključeva za dobro zdravlje i vitalnost. Poznato je preko 500 funkcija jetre, mnoge su esencijalne za život. Gotovo je nemoguće da se pojavi bolest osim ukoliko jetra postane troma i slaba. Jetra igraju esencijalnu ulogu u cjelokupnom zdravlju i sprečavanju tj. nastanku bolesti i da su dva primarna uzroka nefunkcioniranja jetre: opterećenost toksinima iz crijeva i ugušene negativne emocije. Sve dok se crijeva ne očiste, gotovo je nemoguće očistiti i ojačati jetru, i ukoliko jetra nije očišćena i ojačana, svladati bolesti može predstavljati problem.



Dobra vijest je da prosječna osoba relativno lako očisti crijeva. Probavni sustav je prometno središte organizma. Hrani naše žlijezde, organe i svaku pojedinu stanicu. Kada probavni sustav postane trom, prekisel i toksičan, sve je manje i manje učinkovit. Nakon što crijeva postanu neprirodno kisela, pokušavaju se zaštiti izlučivanjem glikoproteina koji se talože duž čitave stjenke crijeva stvarajući tzv. "plak od sluzi". Zaista, takvo stanje se može pojaviti bilo gdje u probavnom traktu gdje postoji prekiselost, uključujući jednjak, želudac, cijelo malo crijevo i kolon. Kada se jednom pojavi, pravilna probava postaje sve više i više disfunkcionalna. A zatim slijedi problem za problemom i crijeva postaju zatrovana. Jednom kada crijeva postanu zatrovana, krv postane zatrovana. Budući da se krvlju prenose nužne hranjive tvari da bi se nahranila srce, pluća, mozak, mišiće itd. sve to odlazi nigdje drugdje nego u jetru. Tada se jetra mora nositi s toksičnom krvi. Nakon godina nesmiljene toksičnosti iz crijeva, jetra postaje sve više i više troma te više ne funkcionira učinkovito i akumulirani toksini odlaze u ostale dijelove organizma, kao što su bubrezi, srce, mozak, koža, limfa itd. Bolest se pojavljuje tamo gdje su toksini. Tamo gdje je toksično okružje, manjak je cirkulacije, manjak kisika i hranjivih tvari.



Samo su četiri uzorka nastanka bolesti: ugušene negativne emocije, manjak hranjivih tvari, toksini i kongestije. Općenito, sva četiri stanja su prisutna kod gotovo svake bolesti i reflektiraju se u kiseloj/alkalnoj ravnoteži probavnog sustava. Organizam velikog broja ljudi je prekiseo i prisutni su slojevi "plaka od sluzi".



Većina ljudi više ne jede svježe i sirovo voće i povrće uzgojeno na zemlji bogatoj hranjivim tvarima, bez dodanih toksičnih kemikalija i fertilizatora. Manjak hranjivih tvari u prehrani je samo jedan od uzroka manjka. Istraživači aludiraju da se "plak od sluzi" može nalaziti u čitavom prehrambenom kanalu što može uzrokovati kroničnu neishranjenost. Čak i mali sloj ovog "plaka" sprečava pravilnu probavu hrane. Nepotpuna probava stvara dalju toksičnost, rezultirajući u povećanju "plaka od sluzi". Visoki postotak ljudi pati od pothranjenosti bez obzira koliko jeli ili koliko hrana bila zdrava. Ironično, što je osoba teža, vjerojatnije je da će on ili ona imati problema s lošom probavom, iako i mršava ili osoba normalne tjelesne težine mogu također biti pothranjene.



Dokazano je da samo 5-8% osoba u Americi danas nema "plak od sluzi". Oni su općenito zdraviji od prosječnog, ali čak i oni mogu imati koristi od čišćenja. Organizam prosječne osobe može čišćenjem osloboditi kilograme toksičnog "plaka od sluzi". Zajedno s otklanjanjem toksičnog "plaka od sluzi", nestaju i "toksične" emocije. Čišćenje može osloboditi i olakšati transformaciju bolesti u emocije.

- 13:20 - Komentari (0) - Isprintaj - #

........

..budući da pospješuje izlučivanje štetnih i otrovnih tvri iz tijela, za poboljšanje tena treba svako jutro popiti čašu tople vode pomješane sa sokom jednog limuna ..



i



https://www.k-link-eu.com/index.php?nick=jjk7



- 11:08 - Komentari (2) - Isprintaj - #

Detoksikacija za dugovječnost i zdravlje


Što je detoksikacija?



Detoksikacija je način na koji organizam uklanja toksine iz stanica. Kada provodite detoksikaciju, možda ćete se osjećati bolesno zbog toga što se sve negativne tvari prerađuju imunološki sustav. Npr., ukoliko ste ujutro odlučili popiti svježe iscijeđeni voćni sok ili smoothie, Vaš organizam će započeti detoksikaciju. Možda ćete se osjećati umorno ili tromi! Na duže vrijeme, Vaš organizam će sam od sebe završiti detoksikaciju i ukoliko ćete redovito konzumirati voće odmah ćete biti ispunjeni energijom!



Preporučuje se popiti svako jutro sok od iscijeđenog agruma jer agrumi ubrzavaju proces detoksikacije.



Zbog čega bih ja trebala/o detoksicirati svoj organizam?



Vaš organizam sam sebe detoksicira neprestano, no puno više tijekom noći dok spavate. Općenito, ukoliko Vaš organizam nije zaposlen probavljajući ono što ste pojeli ili obavljajući neku drugu zahtjevniju funkciju, pokušat će detoksicirati stanice. Zbog toga se detoksikacija događa većinom tijekom noći. Proces se nastavlja tijekom jutra sve dok nešto ne pojedete. To je bitna stvar koju trebate imati na umu - trebali biste pojesti nešto lagano i lako probavljivo. Preporučuju se svježe voće i voćni sokovi. Također "zeleni" smoothie ili neki drugi voćni smoothie, jer on organizmu daje mnogo energije. To Vas sprečava da ujutro pojedete nešto kalorično, kao npr. jaja i šunku.



Dajući ujutro svojem organizmu stanku, kada se radi o probavi, pomažete svom organizmu da se detoksicira. To znači da Vaš organizam može detoksicirati sve što pojedete dan prije i ukoliko ne pretjerujete s hranom, može početi detoksicirati hranu koju ste pojeli 10 godina prije! Priznajmo, nismo se uvijek hranili zdravo. Vrlo dugo je Vaš glavni način prehrane vjerojatno bilo mnogo mesnih obroka s malo povrća. Stoga, pustite organizmu da se očisti iznutra.








Ukoliko ste često umorni i rastrgani te osjećate neprestanu bol ili imate probavnih tegoba, možda bi mogli imati koristi od detoksikacije. Detoksikacija je način obnavljanja energije i cjelokupnog zdravstvenog stanja. Baš kao što redovito mijenjate ulje u Vašem automobilu, detoksikacija Vam može pomoći da organizam funkcionira bez zastoja. Potičući organizam da oslobodi tvari koje normalno ne oslobađa, detoksikacija može pomoći ublažiti probavne tegobe, umor, glavobolje, osip, ekcem, akne, loš zadah…..



Koncept poboljšanja zdravlja unutrašnjim čišćenjem organizma nije nov. Ideja originalno potječe iz kineske, egipatske i indijske medicine.



Simptomi koji indiciraju na potrebu provođenja detoksikacije mogu uključivati loš zadah, alergije, umor, poteškoće sa spavanjem, probavne tegobe, glavobolje te probleme s kožom, uključujući osip, svrbež ili neugodan miris tijela. Čak i ukoliko se hranite zdravo, mnogi toksini iz zraka, vode i svakodnevni stresori se mogu akumulirati u Vašem organizmu i ugroziti Vaše zdravlje.



Na početku detoksikacije, neki ljudi mogu imati glavobolje, lošu koncentraciju i biti umorni. Često se navodi kao "detoksikacijska reakcija" ; ti simptomi se javljaju kad se toksini oslobađaju iz organizma. Simptomi obično nestaju četvrtog ili petog dana i većina ljudi počinje zapažati poboljšanu mentalnu budnost, povećanu energiju i, najbitnije, gubitak početnih simptoma.





- 08:48 - Komentari (3) - Isprintaj - #

<< Arhiva >>

< travanj, 2006  
P U S Č P S N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30


Dnevnik.hr
Gol.hr
Zadovoljna.hr
Novaplus.hr
NovaTV.hr
DomaTV.hr
Mojamini.tv

Opis bloga

Linkovi