Slibe.com - Free Image Picture Photo Hosting Service - Click to enlarge mostar Free Image Hosting at www.ImageShack.us ultrasi Free Image Hosting at www.ImageShack.us još jednom ultrasi

- HŠK ZRINJSKI MOSTAR -

SVE PROLAZI SVE SE MIJENJA, IDU DANI IDU GODINE, SAMO ZRINJSKI OSTAJE PONOS MOJE HERCEGOVINE

četvrtak, 20.07.2006.

ZRINJSKI - BROTNJO 6:0

Jučer su Zrinjevci odigrali još jednu prijateljsku utakmicu u kojoj su slavili s visokim rezultatom od 6:0. Za protivnika su imali Federalnog prvoligaša Brotnjo iz Čitluka.
Već u drugoj minuti Zrinjski je poveo golom Krešimira Kordića na asistenciju Softića koji je došao u Mostar na probu iz bugojanske Iskre. Već tad se mogla naslutiti prava golijada u mreži Brotnja.

Osim Krešimira Kordića u strijelce su se još upisali Diarra sa tri i Đurić sa dva pogotka. Prvo ime susreta zasigurno je Diarra koji je već po tko zna koji pokazao da je pravo pojačanje za Zrinjski i da nije bez razloga već na početku postao ljubimac izbirljive publike u Mostaru.

Trener Blaž Slišković sa svojim pomoćnicima zasigurno treba biti zadovoljan igrom svoje momčadi jer ''danas'' je svakoj ekipi teško ubaciti šest pogodaka, a ne primiti ni jedan. Ekipa Brotnja se pokazala kao nedorastao protivnik i sigurno da će trener Brotnja morati do početka Prve lige Federacije mnogo toga promijeniti.

zrinjski.info

- 22:32 - Komentari (0) - Isprintaj - #

subota, 08.07.2006.

OPROŠTAJ OD EUROPE

Suviše lijepo da bi dugo trajalo sveukupni je dojam nakon još jednog debakla Zrinjskog u europskim takmičenjima.Odavno jedna lošija momčad nije otišla iz Mostara pjevajući kao izraelski Maccabi večeras.Ekipa u rangu solidnog premierligaša BiH ponajmanje zahvaljujući sebi ide u dalje takmičinje.
Da budem iskren očekivao sam više gledatelja ali ponajprije zahvaljujući skupoj ulaznici a zatim i lošem vremenu na stadionu se okupilo oko 3000 gledatelja.Nažalost i oni koji su došli još jednom su razočarani napustili teren, mnogi i tridesetak minuta prije kraja utakmice.

Zrinjski je počeo u sastavu:

Marić, I.Džidić, Nikolić, Landeka, D.Džidić, Smajić, Gagro, Prodanović, Žižović, Đurić i Diarra.

Utakmica počinje pritiskom Zrinjskog a gosti su se bazirali na obranu.U 4 minuti korner za Zrinjski ali dobru loptu ne koristi I.Džidić i prva prilika odlazi u nepovrat.Još nekoliko dobrih prodora napravili su Plemići ponajprije preko Smajićeve strane ali rezultat se nije mijenjao.

U 15 minuti Žižović krade jednu loptu u protivničkom šesnaestecu i proigrava Diarru koji na radost cijelog stadiona dovodi Zrinjski u vodstvo od 1-0.Nažalost sreća traje samo dva minuta i gosti iz svog prvog napada daju gol za poravnjanje.

Do kraja poluvremena samo je Zrinjski na terenu ali nažalost prednost i ne donosi pogodak.U 28 minuti Žižović sam ispred golmana ne postiže gol, u 34 Nikolić tuče pored gola.Zatim u 40 minuti Smajića čita gostujući vratar i zadnju šansu za promjenu ima Đurić koji puca pored gola.

Na čuđenje svih prisutnih u drugo poluvrijeme Zrinjski ulazi sa istim sastavom.Prva nedaća dolazi u 51 minuti kada Prodanović dobija crveni karton i to je bio izgleda trenutak odluke.

Gosti koriste igrača više i ubrzo zahvaljujući lošoj procjeni Gagre i Marića dolaze u vodstvo.Nakon toga ulazi Joldić umjesto Žižovića, a Bišćević umjesto Gagre ali za promjene je kasno.

Gosti koriste trenutak i još jednu grešku obrane Zrinjskog i nakon udarca u stativu niko ne blokira gostujućeg igrača koji mirno pogađa za 1-3.Tu je priči kraj i Kordić koji ulazi u sastav ništa nije mogao promijenuti.

Ostaje još jedna propuštena prilika za prolazak dalje ali zaista su Smajić i Diarra premalo da bi se pobjedio i ovako nesiguran sastav kao gosti iz Izraela.Još jednom se pokazalo da defanzivna igra ne donosi ništa dobro i da to više nigdje ne prolazi.

Ultrasi su zauzeli sjeverni dio tribine i navijali sjajno prvih 30 i fenomenalno zadnjih 20 minuta.Veliki dio gledatelja napustio je stadion prije kraja utakmice vidno razočaran još jednim taktičkim porazom.Ovakav sustav koji je danas koristio Zrinjski sumnjam da bi prošao i sa lošijim protivnikom od izrealca.

Na kraju sve pohvale Smajiću koji treba da bude primjer svima kako se bori za dres Zrinjskoga.

- 23:39 - Komentari (0) - Isprintaj - #

subota, 01.07.2006.

MACCABI - ZRINJSKI 1:1

Iako su ih mnogi, pa čak i oni najvjerniji navijači prežalili već kada su krenuli put Izraela nogometaši Zrinjskog su napravili vrlodobar rezultat u prvoj utakmici drugog kola Intertoto kupa i vraćaju se neporaženi u Mostar.
Utakmica je odigrana u gradu Herzliya koji je na nekih dvadesetak minuta vožnje od Tel-Aviva, a prisustvovalo joj je nekih šestotinjak gledatelja naravno navijača domaće momčadi.

Prvo poluvrijeme je završeno bez pogodaka iako su oba kluba imala po nekoliko izglednih šansi. Naš vratar je izvanredno intervenirao u nekoliko navrata, a sa druge strane naši nogometaši nisu bili precizni.

U drugom poluvremenu, točnije u 54. minuti Zrinjski dolazi do vodstva i to preko Smajića. Vodstvo Plemića traje samo desetak minuta i u 64. minuti domaćini izjednačuju. Do samog kraja rezultat se ne mijenja iako su obe momčadi imale po nekoliko prigoda.

Nogometaši Zrinjskog napravili su veliki posao pre uzvrat u Mostaru koji se igre već naredne subote na stadionu Zrinjskog pod Bijelim brijegom.

Counter

Free Image Hosting at www.ImageShack.us grafit - falluja iraq Free Image Hosting at www.ImageShack.us stadion Free Image Hosting at www.ImageShack.us bakljada Free Image Hosting at www.ImageShack.us fešta prvaka