subota, 21.06.2008.

MLAĐI KADETI DRUGI NA TURNIRU U GRUDAMA

Mlađi kadeti HRK Širokog PAVONE (´92. i ´93. godište) osvojili su drugo mjesto na izuzetno jakom turniru u Grudama! U prvoj utakmici uvjerljivo su pobijedili HRK Međugorje 22:12. U drugoj utakmici još uvjerljivije pobijedili su vršnjake iz Gruda 29:10 dok su u trećoj pobijedili HRK Posušje 18:14! Za prvo mjesto igrali su protiv RK Zrinjskog te u vrlo teškoj utakmici i u dramatičnoj završnici izgubili su 15:14.
Unatoč porazu za prvo mjesto, mlađi kadeti imaju razloga za slavlje jer postigli su jedan odličan rezultat i to im samo može bit poticaj za daljni rad i treniranje jer samo tako mogu stići do samoga vrha!

Konačan poredak:
1. mjesto RK Zrinjski Mostar
2. mjesto HRK Široki PAVONE
3. mjesto HRK Posušje
4. mjesto HRK Međugorje
5. mjesto HRK Grude

Najbolji strijelac turnira sa 27 golova bio je naš Ivan Gugić.

- 18:04 - Komentari (27) - Isprintaj - #

utorak, 17.06.2008.

SASTANAK S ČELNICIMA HSP-a

Danas smo imali čast razgovarati o statusu rukometa u gradu te o stanju našeg kluba s čelnim ljudima Hrvatske stranke prava Đapić - dr. Jurišić! Ispred HSP-a govorio je gospodin Miljenko Jelić član predsjedništva stranke te bivši načelnik Širokog Brijega i gospodin Živko Marić član nadzornog odbora stranke (ŽZH). U početku gosp. Jelić je govorio o povijesti rukometa u Širokom Brijegu i njegovim počecima još davnih 50-ih godina 20. st. Na sastanku je nazočio naš trener Mihovil Bilać, tajnik našeg kluba Danijel Ivanković te nas 14 rukometaša! Govorili smo o našim uspjesima i dobrim rezultatima! Također smo mnogo razgovarali i o statusu gradske dvorane te o financijskoj situaciji u klubu! Gospoda iz HSP-a su nam osigurali financijsku pomoć preko ministarstva te su nam rekli da će pokušat na sljedećim sjednicama raspravljat s čelnicima grada o statusu dvorane! Da napokon rukometni klub koji nosi naziv ovog grada može zaigrati u ˝gradskoj˝ dvorani!
Ovim putem bih se želio zahvalit Hrvatskoj stranci prava Đapić - dr. Jurišić na pruženoj financijskoj pomoći i nadamo se da će se uspjet izborit za naše termine u gradskoj dvorani!

- 20:35 - Komentari (4) - Isprintaj - #

ponedjeljak, 09.06.2008.

4. MJESTO NA MEĐUNARODNOM RUKOMETNOM TURNIRU STOLAC 2008.

7. i 8. lipnja nastupili smo na Međunarodnom rukometnom turniru Stolac 2008. Turnir je bio veoma jak! Uz nas, još su na turniru sudjelovale ekipe: RK Iskra Stolac, RK Neretva Konjić, RK Metković, RK Bosna Sarajevo i RK Sutjeska Nikšić! Osvojili smo 4. mjesto što i baš nije sjajno, jer smo očekivali bolje rezultate! No, ipak kad se vidi tko je sve nastupao na tom turniru, možemo bit zadovoljni i ovim rezultatom!

7. lipnja

HRK ŠIROKI PAVONE - RK BOSNA SARAJEVO (17:14) 33:20

Igrali smo prvu utakmicu na turniru, protivnik nam je bio nepoznat, igralo se u veoma lošim uvjetima u skučenoj školskoj dvorani! U prvom poluvremenu Bosna je vodila s 4 do 5 golova razlike sve do zadnjih 10 minuta poluvremena! Tada mi pravimo seriju 8:0 i na odmor odlazimo s 3 gola! U drugom dijelu igre podižemo igru na višu razinu i Bosna nije mogla pratit nametnuti tempo te smo mi odlazili na sve veću prednost! Na kraju smo zasluženo pobjedili sa 13 razlike!
Najbolji strijelac utakmice bio je naš Ivan Lasić s 11 postignutih pogodaka! Ostali naši strijelci: M. Mandić i I. Šaravanja (6), V. Kutle (4), D. Karačić, I. Kraljević i D. Ledić (2).
Sedmerci: 5/8
Isključenja: 8 (16 min)

RK SUTJESKA NIKŠIĆ - HRK ŠIROKI PAVONE (17:8) 42:24

U drugoj utakmici u skupini smrti igrali smo protiv prvaka Crne Gore, RK Sutjeske iz Nikšića! Njima je to bila prva utakmica na turniru dok smo mi iscrpljeni i umorni od prve utakmice morali odmah igrat! Već na samom početku crnogorci odlaze na nekoliko golova razlike i bilo je jasno da ćemo izgubit! Na kraju velikih 18 razlike za Sutjesku! Najbolji strijelac utakmice bio je Risto Blagojević (RK Sutjeska) sa 13 golova! Naš najbolji strijelac je bio Mladen Mandić sa 6 golova! Ostali naši strijelci: I. Šaravanja (5), I. Kraljević (4), D. Karačić, I. Lasić, M. Jelić (3).
Sedmerci: 3/6
Isključenja: 4 (8 min)

8. lipnja

RK ISKRA STOLAC - HRK ŠIROKI PAVONE 20:18

Utakmicu za 3. mjesto igrali smo protiv domaćina RK Iskre Stolac! Cijelu utakmicu smo vodili 3 do 4 razlike i Stočani su izgledali nemoćni! Bili smo sigurni da ćemo osvojit to 3. mjesto! No nekoliko minuta prije kraja sudački dvojac braća Šabanović sude nekoliko čudnih i smješnih odluka i bilo je očigledno da suci pomažu mnogo slabijim domaćinima! Jadno je bilo gledat kako bezvezni faul kažnjavaju s isključenjem i svaki naš kontakt u napadu oduzimaju nam loptu zbog faula u napadu kojeg uopće nije ni bilo! No to je naša divlja država podmitljivih sudaca koji čine sve da domaćin pobjedi! Moram napomenuti kako je naš igrač Ivan Šaravanja bio izložen prijetnjama domaćih navijača! No, to ga uopće nije pomelo, dapače, to mu je bio i dodatni motiv za igru jer je na kraju bio strijelac utakmice s 9 golova! Odmah nakon utakmice smo se povukli tako da nismo gledali finale! Dok smo ulazili u svlačionice navijači su nas vrijeđali na nacionalnoj osnovi!
U finalu su igrali pobjednici skupina RK Metković i RK Sutjeska Nikšić! Rezultat finala su nam javili dok smo bili u putu! Ekipa RK Metkovića neočekivano je pobjedila ekipu Sutjeske sa 8 razlike!

- 10:16 - Komentari (10) - Isprintaj - #

nedjelja, 01.06.2008.

HRK ŠIROKI PAVONE - HRK POSUŠJE (11:7) 23:13

Još jedna sjajna pobjeda u nizu! Uvjerljivo smo pobjedili Posušje, moglo je i više razlike bit! Prvih nekoliko minuta se igralo gol za golom no onda mi pravimo seriju 7-1 i tako odlazimo na ugodnu prednost koju smo sačuvali do kraja poluvremena! U nastavku utakmice još boljom igrom i odličnim golmanom Kristijanom Penavićem povećavali smo razliku pa je čak jednom bilo i 13 razlike za nas! Ali ipak na kraju rezultat 23:13!
Najbolji strijelac utakmice bio je naš Ivan Šaravanja s 5 postignutih golova!
Ostali naši strijelci: D, Karačić (4), V. Kutle, I. Kraljević (3), S. Musa, T. Gašpar (2), D. Ledić, M. Jelić, I. Lasić i L. Marić (1)!
Broj isključenja: 5 (10 min)