ponedjeljak, 22.06.2009.

Na III tradicionalnom međunarodnom turniru Stolac 2009. u konkurenciji 8 klubova osvojili smo 3. mjesto. Turnir je osvojila crnogorska ekipa RK Lovćen iz Cetinja. Turnir se održavao 3 dana, a sve utakmice su se igrale na vanjskom terenu srednje škole u Stocu.

Na turniru je sudjelovalo 8 ekipa (RK Iskra Stolac, RK Konjuh Živinice, RK Hercegovac Bileća, RK Turbina Jablanica, HRK Široki PAVONE, HMRK Zrinjski Mostar, RK Lovćen Cetinje i RK Iskra Bugojno) raspoređenih u 2 grupe.

HMRK Zrinjski - HRK Široki PAVONE (10:22) 27:40

Prvog dana turnira na rasporedu smo imali jednu utakmicu i to protiv Zrinjskog. Ostvarili smo uvjerljivu pobjedu protiv pomlađene momčadi Mostaraca od 13 golova razlike.

Od samog početka utakmice nametnuli smo svoj tempo i ritam te tako kroz cijelu utakmicu dominirali terenom i povećavali prednost iz minute u minutu. U drugom dijelu utakmice nastavlja se istim tempom te na kraju pobjeđujemo s visokih 13 golova razlike i tako ostvarujemo prvu pobjedu na ovogodišnjem turniru.

Najbolji strijelac utakmice je bio Predrag Lukić (HMRK Zrinjski) s 12 postignutih golova, dok je iz naših redova najbolji bio Ivan Kraljević sa 10 postignutih golova.

STATISTIKA:

HMRK Zrinjski

Strijelci: P. Lukić (12), M. Zadro (7), M. Mikulić (3), R. Kožulj i M. Zelčić (2), Ž. Mandić (1).

Sedmerci: -/- ( - %)
Isključenja: 14 min.

HRK Široki PAVONE

Strijelci: I. Kraljević (10), I. Lasić, M. Mandić i I. Šaravanja (8), T. Gašpar i B. Mikulić (2), I. Sesar i D. Ledić (1).

Sedmerci: 2/5 (40 %)
Isključenja: 4 min.

HRK Široki PAVONE - RK Lovćen Cetinje (10:18) 23:29

Drugog dana odigrali smo dvije utakmice, prvu smo igrali protiv neugodne ekipe Lovćena, inače kadetskog prvaka Crne Gore iz sezone 2007./2008., koja će na kraju osvojiti prvo mjesto na turniru.

Na samom početku utakmice crnogorci su nametnuli svoj tempo i ritam utakmice te u prvih nekoliko minuta prave mini seriju od 5-1 i odmiču na pristojnu gol razliku koju su povećavali do kraja poluvremena. Na odmor se otišlo sa 8 golova zaostatka.

U drugom dijelu puno bolja naša igra te se sjajnom igrom u obrani i smirenim napadom vraćamo u utakmicu. Desetak minuta pred kraj utakmice smo zaostajali samo 2 gola te smo imali kontru za 1 razlike no nismo je uspjeli realizirat. Taj promašaj nas je dosta demoralizirao i do kraja Lovćen osigurava sigurno pobjedu, prvo mjesto u grupi i samim time utakmicu za 1. mjesto.

Najbolji strijelci utakmice su bili Ivan Lasić (HRK Široki PAVONE) i Nikola Marković (RK Lovćen) sa 7 postignutih golova.

STATISTIKA:

Strijelci: I. Lasić (7), I. Kraljević i M. Mandić (6), V. Kutle (3) i D. Draškić (1).

Sedmerci: 4/5 (80 %)
Isključenja: 6 min.

RK Lovćen Cetinje

Strijelci: N. Marković (7), D. Kalođorđević i I. Padalica (6), V. Stanković (5), N. Abramović (2), M. Vuličević, Đ. Perunčić, V. Vujović (1)

Sedmerci: 1/3 (33,3 %)

HRK Široki PAVONE - RK Iskra Bugojno (9:9) 25:18

U trećoj utakmici igrali smo protiv neugodne Iskre iz Bugojna, utakmica je odlučivala o tome tko će osvojit 2. mjesto u skupini B i tako igrat utakmicu za 3. mjesto.

U prvom poluvremenu veoma tvrda utakmica, igralo se gol za gol, nije palo puno golova, na odmor se otišlo rezultatom 9:9.

U drugom dijelu puno bolja naša igra u napadu i odlični golman Ivo Mandić nisu dopustili Iskri da nametne svoj tempo te se utakmica upravo u tim trenucima u lomila. U 38. minuti pravimo seriju od 4-0 i tako povećavamo naše vodstvo koje smo očuvali do kraja i još ga povećali, tako da na kraju zasluženo pobjeđujemo sa 7 golova razlike.

Najbolji strijelac utakmice je bio Ivan Šaravanja (HRK Široki PAVONE) sa 10 postignutih golova.

STATISTIKA:

Strijelci: I. Šaravanja (10), M. Mandić (6), I. Lasić (4), I. Kraljević (3), V. Kutle (2).

Sedmerci: 2/2 (100 %)
Isključenja: 12 min.

RK Iskra Bugojno

Strijelci: N. Marjanović (5), Dž. Dželihodžić (4), A. Ćano, E. Redžić, S. Hadžiabdić, J. Musić (2), R. Zukić (1).

Isključenja: 8 min.

RK Iskra Stolac - HRK Široki PAVONE (11:12) 16:21

Utakmica za 3. mjesto, igrali smo protiv domaće Iskre Stolac te uvjerljivo i zasluženo slavili s 5 golova razlike.

U utakmicu smo ušli veoma loše, domaćini su poveli 3-0 i izgledali smo nemoćno u napadu. No u nastavku vraćamo također serijom 3-0 i stvari polako dolaze na svoje. Preuzimamo vodstvo i do kraja poluvremena smo vodili 1 gol razlike i domaćini nisu uspjeli izjednačit. Na odmor smo otišli s 1 golom prednosti.

U drugom dijelu nošeni sjajnim obranama našeg golmana Ive Mandića i raspoloženim Šaravanjom i Mandićem povećavamo prednost i tako osiguravamo pobjedu i 3. mjesto nekoliko minuta prije kraja.

Da vas podsjetimo, lani smo izgubili utakmicu za 3. mjesto upravo protiv ekipe Iskre Stolac koja je imala veliku pomoć sudaca, no ovog puta sve se ponovilo, suci su smješnim odlukama i bezrazložnim isključenjima i sedmercima opet htjeli domaćinima donijeti 3. mjesto. Ali nisu uspjeli, jer ne mogu nas pokrast onoliko koliko mi možemo pobjedit! Osvetili smo se Iskri za lanjski poraz i uzeli im pehar na njihovom terenu i pred njihovom publikom i sucima. Na kraju smo slavili sa 6 golova razlike.

Najbolji strijelac utakmice je bio Nedim Ratkušić (RK Iskra Stolac) sa 7 postignutih golova.

STATISTIKA:

RK Iskra Stolac

Strijelci: N. Ratkušić (7), M. Nuhanović i E. Isaković (3), H. Mulać (2), S. Trbonja (1).

Sedmerci: 4/4 (100 %)

Strijelci: Ivan Šaravanja i M. Mandić (5), I. Lasić i I. Kraljević (4), V. Kutle (2), T. Gašpar (1).

Sedmerci: 1/2 (50 %)
Isključenja: 10 min.

Ostalo:

Što se tiče organizacije, sve je prošlo u dobrom redu, samo je kiša pokvarila odlično finale između Konjuha i Lovćena. Utakmica je prekinuta pri vodstvu Lovćena 21-20 i dogovorom svih trenera odlučeno je da se pokal za prvo mjesto preda crnogorskoj ekipi koja je zasluženo osvojila ovaj turnir.

(kapetan Mladen Mandić prima pehar za 3. mjesto)

Igrač turnira: Smajić (RK Konjuh Živinice)
Strijelac turnira: Predrag Lukić (HMRK Zrinjski)
Golman turnira: Ivo Mandić (HRK Široki PAVONE)

(RK Lovćen - pobjednik turnira)

(zajednička slika - 3 najbolje ekipe: RK Lovćen, RK Konjuh i HRK Široki)

(trener HRK Širokog Stjepan Skoko i Ivan Padalica - RK Lovćen)

- 17:14 - Komentari (0) - Isprintaj - #

RK LIVNO - HRK ŠIROKI PAVONE (12:24) 28:45

U četvrtak smo odigrali posljednju ovosezonsku prvenstvenu utakmicu. Riječ je bilo o 12. zaostalom kolu Lige HB. Gostovali smo u Livnu kod istoimene momčadi te im nanijeli težak poraz od 17 golova razlike; 28:45!

Od samog početka utakmice apsolutno smo dominirali terenom i iz minute u minutu povećavali prednost. Najveća je iznosila u drugom poluvremenu, iznosila je 21 razlike. Zadnjih desetak minuta dosta opuštenija igra što je i rezultiralo sa smanjenjem razlike na 16 golova.

Igrači su izgledali dosta odmorno iako smo nekoliko dana prije ove utakmice bili u Sarajevu na državnom natjecanju i odigrali 3 teške utakmice. Također ova je utakmica bila dobra uvertira za Međunarodni turnir u Stocu koji se održavao sljedeća tri dana nakon ove utakmice.

Najbolji strijelac utakmice bio je Ivan Šaravanja (HRK Široki PAVONE) sa 13 postignutih golova.

(Ivan Šaravanja i Ivan Lasić)

STATISTIKA:

Strijelci: I. Šaravanja (13), I. Lasić (8), M. Mandić (7), I. Kraljević (5), V. Kutle i B. Mikulić (4), T. Gašpar (2), M. Gugić i S. Musa (1).

Sedmerci: 3/6 (50 %)

RK Livno

Strijelci: I. Vukadin (7), T. Krolo (5), K. Vrdoljak (4), M. Markov(3), I. Čuljak i R. Pavlinović (2), M. Kalinić, J. Periša, T. Krzelj, A. Šantro i M. Kelava (1).

Sedmerci: 6/7 (85,71 %)

Suci: Mihovil Bilać i Domagoj Ledić.

- 16:29 - Komentari (0) - Isprintaj - #

utorak, 16.06.2009.

Od 12.-14. lipnja u Sarajevu pod organizacijom RK Bosna Sarajevo SO, održavala se završnica juniorskog prvenstva BiH na kojem je sudjelovalo 9 najboljih ekipa iz države (HRK Široki PAVONE, HMRK Zrinjski, RK Sloga G. Vakuf, RK Sloga Doboj, RK Cepelin, RK Krajina, RK Bosna SO, RK Lokomotiva, RK Konjuh). Prvak BiH je HMRK Zrinjski dok smo mi osvojili 6. mjesto!

Sami plasman na završnicu nama je velik uspjeh, a tek 6. mjesto u BiH. Nekima možda to zvuči loše, ali s obzirom na naše uvjete treniranja i financijsku situaciju u klubu to je odličan rezultat. Možemo sa sigurnošću reći da smo prva ekipa u povijesti ovog natjecanja, koja se sa samo jednim treningom tjedno, i to na otvorenom, plasirala u završnicu državnog.

U nastavku pročitajte opsežne izvještaje, foto i statistiku s naših utakmica:

HRK Široki PAVONE - RK Sloga G. Vakuf (12:17) 23:34

Nakon napornog puta, dolazimo pred prekrasnu dvoranu Ramiz Salčin na Mojmilu i saznajemo da igramo prvu utakmicu na otvaranju. Protivnik nam je neugodna Sloga iz G. Vakufa.

U utakmicu smo ušli veoma dekoncentrirano, umorni od puta, ali i trema je učinila svoje s obzirom da nam je ovo prvi put da sudjelujemo na završnici. U početku utakmice, prvih 10-ak minuta, vodstva su se izmjenjivala. U 12. minuti Sloga pravi seriju 5-0 i tako odlazi na ugodnu gol razliku da bi je do kraja poluvremena povećala na 7. U nastavku susreta nešto bolja naša igra i rezultat smanjujemo na 2 razlike. Sve do 50. minute, rezultat je bio u egalu, a onda nam se događa neviđeni pad koncentracije u igri i Sloga pravi veliku seriju od 7-0 i tako na kraju zasluženo pobjeđuju s velikih 11 razlike.

Najbolji strijelci utakmice bili su Ivan Lasić (HRK Široki PAVONE) i Aldin Demirović (RK Sloga G. Vakuf).

STATISTIKA:

Strijelci: I. Lasić (9), M. Mandić i D. Karačić (4), I. Šaravanja (3), I. Gugić (2), M. Jelić (1).

Sedmerci: 2/4 (50 %)

RK Sloga G. Vakuf

Strijelci: A. Demirović (9), M. Pokvić (8), A. Ljutić (7), N. Tokić (5), E. Karahodžić (2), K. Crnica, H. Dedić i A. Behlo (1)

Sedmerci: 3/4 (75 %)

RK Krajina Cazin - HRK Široki PAVONE (14:17) 28:33

Drugog dana završnice igrali smo 2 utakmice, prvu tog dana odigrali smo protiv RK Krajine iz Cazina i upisali prvu pobjedu.

Već u samom početku dalo se naslutiti tko će diktirati tempo i rezultat ove utakmice; u prvih nekoliko minuta pravimo seriju 6-2 i tako stvaramo ugodnu prednost koju smo održavali sve do kraja prvog poluvremena. U drugom dijelu odlično raspoloženi naši igrači, a posebno odlični golmani donijeli su nam veću prednost u toku utakmice, jedno vrijeme je razlika iznosila i 8 golova razlike, da bi do kraja utakmice kad je pitanje pobjednika bilo rješeno, Krajina je s nekoliko brzih golova snizila svoj zaostatak na 5 golova.

Najbolji strijelac utakmice bio je Ivan Lasić (HRK Široki PAVONE) sa 11 postignutih golova.

STATISTIKA:

RK Krajina Cazin

Strijelci: A. Čoralić (7), A. Ljubijankić (6), I. Salkić (5), A. Lipović i J. Harpaš (3), N. Čoralić i S. Bašagić (2)

Strijelci: I. Lasić (11), I. Šaravanja (8), V. Kutle (5), M. Mandić (3), D. Karačić i I. Kraljević (2), M. Jelić i B. Mikulić (1).

HMRK Zrinjski - HRK Široki PAVONE (28:13) 46:33

Utakmica bez ikakvog važnog rezultatskog značaja za nas i za Zrinjski jer su Mostarci već unaprijed osigurali finale, a dok smo mi zapečatili 3. mjesto i utakmicu za 5. mjesto, ali smo znali da je nećemo odigrat, nažalost.

U utakmicu se ušlo veoma opušteno i umorno od utakmice s Krajinom. Prvih nekoliko minuta smo i vodili s golom razlike. U nastavku počinje show, kasnije će se uspostaviti prvaka BiH, Zrinjskog koji pravi veliku seriju od 12-2 i tako ubijaju svaku nadu za naš bolji plasman. Prvo poluvrijeme smo izgubili s 15 razlike, a katastrofalan je taj podatak da smo u samo 30 minuta primili čak 28 golova.

U drugom dijelu Mostarci nastavljaju istim tempom te gol razlika je u jednom trenutku iznosila čak 22 gola! U tim trenucima, trener Mostaraca iz igre vadi svoje najbolje igrače i tako priliku dobivaju oni igrači koji su imali manju minutažu na prvenstvu. Mi to dobro iskorištavamo te u priliku ˝smanjujemo˝ zaostatak da bi na kraju to ipak završilo s 13 golova zaostatka.

Najbolji strijelac utakmice bio je Ivan Šaravanja s 9 postignutih golova, dok su kod Mostaraca najraspoloženiji bili Dario Zadro sa 8 i Igor Orlović sa 7 golova.

STATISTIKA:

HMRK Zrinjski Mostar

Strijelci: M. Zadro (8), I. Orlović (7), V. Delić i P. Lukić (6), D. Jurić (5), I. Perić i M. Zadro (4), R. Kožulj i M. Marić (3).

Isključenja: 2 min.

Strijelci: I. Šaravanja (9), I. Lasić i D. Ledić (5), M. Mandić i B. Mikulić (3), I. Sesar, V. Kutle, M. Jelić i T. Gašpar (2).

Sedmerci: 1/1 (100 %)

(dvorana ˝Ramiz Salčin˝ - Mojmilo)

Završne riječi:
Prvenstvo je bilo dobro organizirano, utakmice grupe A su se igrale u dvorani˝Gazaz˝, dok su se utakmice grupe B igrale u dvorani ˝Ramiz Salčin˝ na Mojmilu. Naša ekipa te još Zrinjski i Lokomotiva su bili smješteni u hotelu Terme na Ilidži. Smještaj je bio odličan, s 4 *. No, cijena nije bila odlična. Baš zbog financija nismo bili u stanju odigrati utakmicu za 5. mjesto, te smo tako ekipi Konjuha bez ˝ispaljenog metka˝ predali 5. mjesto i tako na kraju ipak završili kao 6. ekipa u BiH. Nažalost, iz uprave našeg klub iz Širokog su nam taj dan javili da klub nije u stanju platiti još jednu večer u hotelu te da se vraćamo u subotu nakon utakmice sa Zrinjskim. Ta vijest nas je dodatno demoralizirala što se i vidilo na krajnjem rezultatu i igri u zadnjoj utakmici.

Ekipa Zrinjskog je u finalu pobjedila domaćina Bosnu Sarajevo s visokih 13 razlike (33:25) te ovom prilikom čestitamo Zrinjskom na zasluženoj tituli juniorskog prvaka BiH.

srijeda, 10.06.2009.

U 14. kolu RL-HB na gostovanju u Ljubuškom doživjeli smo poraz od 3 gola razlike. U izmjenjenom sastavu uputili smo se na neugodno gostovanje kod ekipe Izviđača, nedostajala su nam 3 najbolja naša igrača (Mandić, Šaravanja i Lasić). Mandić se ovih dana razbolio, sad mu je puno bolje, i nismo htjeli riskirati da ide na utakmicu da se stanje ne bi pogoršalo jer već u petak idemo na državno prvenstvo BiH u Sarajevo!

U prvih desetak minuta utakmice igralo se gol za gol, ali domaćini pred kraj poluvremena ubacuju u višu brzinu i tako na poluvrijeme odlaze s velikih 6 razlike. U nastavku susreta, naša izmjenjena i jedva skrpljena ekipa uspijeva napraviti seriju od 6-0 i tako izjednačiti, vodila se tvrda igra do samog kraja utakmice, kad Ljubušaci 2 min pred kraj postižu 2 gola i time rješavaju pitanje pobjednika.

Najraspoloženiji naši igrači su bili Vinko Kutle sa 9 i Tomislav Gašpar sa 8 postignutih golova. Dok kod domaćina također vrijedi istaknuti T. Kordića sa 9 postignutih golova.

Ovo 14. kolo je ujedno bilo i posljednje regularno kolo u ovoj sezoni. Nama još preostaje da odigramo utakmicu 12. zaostalog kola protiv RK Livna.

STATISTIKA

Strijelci: V. Kutle (9), T. Gašpar (8), I. Kraljević (5), M. Jelić i S. Musa (4), D. Draškić (1).

Sedmerci: 3/5 (60%)

HRK Izviđač MG

Strijelci: T. Kordić (9), B. Bilić (7), K. Ilić (5), D. Ereš (4), A. Grbavac (3), V. Prskalo i D. Čuljak (2), F. Boras i M. Prskalo (1).

Sedmerci: 2/4 (50%)
Isključenja: 0 min.

- 21:44 - Komentari (1) - Isprintaj - #