četvrtak, 29.12.2005.

Pomak u drugom polju

Suzette će znati na što se to odnosi :-).

Image Hosted by ImageShack.us

Uglavnom, tekući je račun u veeeelikom plusu. Nije da to nije bilo očekivano ali fakat ne prije 5. siječnja. Stambena me štedionica (neću je sad reklamirati naravno) me ugodno iznenadila jer u ugovoru stoji da je isplata u roku do 14 dana, a ovo sjelo za 6 dana tako da me stanje na rn lagano zašokiralo al' sam se brzo oporavila :-).

Napokon ću u Novu godinu krenuti bez dugova jer u iduća dva dana planiram riješiti sve uplatnice koje se laganini skupljaju na polici. I prestajem koristi kartice i presipavati iz šupljeg u prazno, hm, barem se nadam :-)))).

Baš me briga kaj netko u to vjeruje ili ne al' ima jedna stvar koju sam zamijetila glede love koja je krenula pritjecati i to od Badnjaka. Novčanik. Naime, na Badnjak sam uzela jednu manju torbicu u koju mi baš ne stane veliki novčanik, pa sam novce i dokumente stavila u jedan minijaturni koji sam prošle godine na Božić dobila od kume. I tu sam torbicu i taj novčanik nosala i na Božić. A kod mojih ispod bora podeblja koverta za mene i mužića (svatko je dobio svoju J:-) al' smo doma naravno sve stavili na jednu hrpu ).
A oba sam dana imala i dobitke na Lotu iako ako igram , nedjeljni uopće ne igram, ovaj put jesam i na tom sam dobila više.
I onda kad sam u ponedjeljak nešto pospremala radni stol, primjetim veliki novčanik i sine mi, pa sam mužu prokomentirala kako su se stvari pomaknule od kada taj novčanik više nije u upotrebi. Iako ga ja volim i dobila sam ga od drage osobe. I odlučila da ću uzeti drugi veći novčanik koji sam nedavno dobila od svekrve, a mužić je zamišljeno prokomentirao kako ako nju nešto ide – ide lova.

I eto…ovo što je sjelo na tekući nije nešto što je poklonjeno, nego ušteđeno ali stvarno je tajming savršen :-).

- 13:47 - Tvoje rijeýi ( 21 komentara) - Tvoj papir - #

srijeda, 28.12.2005.

sitno brojim....

Krajnje je vrijeme da ostanem doma. Ovo danas me dotuklo. Putovala na posao 1,5 sat. Sad bih najradije legla na tepih i odspavala jedno 2 sata, al mantram „izdrzi jos to malo“ tj 3 radna dana, a onda gotovo sa rano jutarnjim dizanjem. Sve je bilo lako dok je bilo suho i sunčano al' sad kad je zapao snijeg i kad se kroz uske ugažene prtine probijam do busa, nije mi više lako. Još sam i jednoj babetini sa kojom sam se mimoišla ,a koja je komentirala da kak sam zauzela cijeli puteljak rekla „glupačo, kaj ne vidiš da sam trudna“. Inače se baš tak ne razgovaram sa ljudima al' jutros jednostavno nisam bila raspoložena za samožive babe koje u pol 7 ujutro imaju bilo kakve komentare.

Image Hosted by ImageShack.us
.

Zapravo su „zimske radosti“ počele još jučer, jer smo na poslu ostali na jedno 4 sata bez struje, grijanja i telefona. Pa sam iskoristila zatišje za pregledavanje ladica i ormara, da bacim sve što je za baciti prije nego što odem , tako da kolegici koja će me mijenjati ostavim koliko-toliko čistu situaciju.

A blagdani me nisu izmorili u smislu nakuhavanja i prežderavanja. Poslušala sam mužića koji me molio da ne pečem nikakve kolače , jer nakon posla ne može gledati još i doma zmazanu kuhinju. I dobro da nisam, jer smo i onak donijeli torte od svekrve i sitnih kolača od moje mame, a skupilo se i brdo čokolada i slatkiša iz raznih paketa tak da sam to na kraju stavila u špajzu jer mi se ta količina slatkiša na stolu zgadila.
Prejeli smo se „samo“ na Božić kod mojih ,a ostale dane bili relativno umjereni. Kuhalo se doma nije ništa, osim juhice i žganaca da se organizam malo oporavi :-).
Poklona ispod borava bilo je krasnih (nakit, parfemi, cash… najljepše omotan i pogođen bio je naravno od mužića ), a imala sam i dobitaka na lotu i to dva dana za redom (na Badnjak i na Božić) , sitnih al' čovjeka veseli…

- 09:31 - Tvoje rijeýi ( 7 komentara) - Tvoj papir - #

petak, 23.12.2005.

JOYEUX NOEL

Image Hosted by ImageShack.us

- 09:01 - Tvoje rijeýi ( 18 komentara) - Tvoj papir - #

četvrtak, 22.12.2005.

Nesanica

Već dvije-tri noći se budim, vrtim po krevetu i ne mogu zaspati. Nemam pojma zakaj. Nije ni Puni ni Mladi Mjesec, ne muče me neke velike brige, valjda klasična trudnička nesanica… Tako i noćas. Probudila se točno u ponoć, prvo do kuhinje popiti malo mlijeko, to me obično barem malo umiri, a onda sam nasumce otvorila telku , samo da vidim kaj ima i ostala prikovana sat vremena.
Bio je krasan dokumentarac o Renoiru, jednom od mojih omiljenih slikara, sa puno vizura povijesnog i sadašnjeg Pariza. Baš sam uživala.

Image Hosted by ImageShack.us

Ali se uvijek pitam zašto su takvi dokumentarci ili europski filmovi u „sova“ terminima ?

- 11:19 - Tvoje rijeýi ( 12 komentara) - Tvoj papir - #

srijeda, 21.12.2005.

Što on voli ?

Image Hosted by ImageShack.us

Dobih jutros mail od frendice sa pitanjem „Što on voli?“ misli na mog mužića, jer mu je za 20-tak dana rođendan. Pretpostavljam da je pitanje postavila zbog toga. Njih su se dvoje vidjeli samo na našem vjenčanju i njenom ročkasu, a nas se dvije znamo od 7 godine života i više imamo sestrinski nego prijateljski odnos. I zato me pita što on voli, kao što sam i ja nju pitala za njenog muža dok ga još nisam dobro poznavala.

Pa sam krenula razmišljati što on (moj mužić) voli :
- Lindt čokolade
- Guerlenove mirise (ja više volim Boss i Armani pa onda od mene dobije to , ipak ga ja mirišem :-) )
- Kuharice (kolači, torte, slastice)
- Povijesne knjige
- Sve vezano uz mitove
- Sve vezano u Francusku i Dalmaciju , bien sur :-)
- Sve vezano uz Marlene Dietrich
- Sve iz Nike dućana u Ilici

A nešto sa popisa dobit će pod bor. Jučer sam obavila dobar shoping, bez gužve. Na kraju ispada da u Centru uglavnom nema gužve, dok je u velik shoping-centrima katastrofa.
Bio je doma kad sam došla ali sam veliku (k vragu, narančastu ) vrećicu uspješno (bez suvišnih pitanja :-) ) odnijela u sobu i odmah šiknula u svoj garderobni ormar .
A kako ga je san shrvao već na sredini Dnevnika, lijepo sam u miru otišla u drugu sobu i zapakirala mu poklon. U obliku paketa, samo što je umjesto pak-papira , ukrasni papir, na što sam nalijepila marku (koju sam sama napravila da bude dovoljno velika), nacrtala žig, kao primatelja napisala mužića, a kao pošiljatelja Djeda Mraza.

I jedva čekam da to stavim ispod bora :-)

- 10:58 - Tvoje rijeýi ( 8 komentara) - Tvoj papir - #

utorak, 20.12.2005.

Domijenci - druga strana medalje

Jutros je sat zvonio u 3 ! Prodrmala sam mužića i ponovo zaspala, do 4, dok nije bio na odlasku. Po rasporedu je danas trebao biti slobodan i jučer. Al' u predblagdansko vrijeme za kuhare nema slobodnih dana. Radi se bez radnog vremena
.
Jučer je došao u pola 8 navečer, jutros otišao u 4. Ne zna kad će doći doma, jer ima 3 domjenka, ako ne upadne još koji. Sutra jedan, prekosutra pripremu za onaj u petak na kojem će biti 400 ljudi…

A još je ove godine dobro u usporedbi sa prošlom kad je u prosincu imao ravno 3 slobodna dana, zapravo 2, treći je dobio kad smo morali na sprovod izvan Zagreba..

31.12. je došao doma u 8 navečer. Ovog bi 31. trebao biti slobodan, trebao, a kako će biti , vidjet ćemo…

- 14:45 - Tvoje rijeýi ( 8 komentara) - Tvoj papir - #

ponedjeljak, 19.12.2005.

Kuda je nestalo vrijeme ?

Vrijeme za prijatelje, vrijeme za dokono ispijanje kave i prepričavanje važnih i nevažnih događaja, stavova.

Sve to postoji sa mužićem ali prijatelji su tu samo preko telefona, maila, sms-a, msg-a…I tako posljednjih nekoliko mjeseci. Kao da se vrijeme ubrzalo , nestaje , klizi kroz prste.

2 frendice rade u velikim firmama, trenutno na velikim projektima, više su na putu nego doma. Jedva imaju vremena za djecu, muža, ljubav.

Jučer se čujem sa frendicom koja radi kod privatnika, ima radnu svaku subotu i dođe nedjelja kad bi bilo logično da ima vremena za sebe, a ona ide odraditi nešto u fušu. I kaže kako joj se nikako ne sviđa kako živi, da je prije imala manje novaca ali potpuniji život.

Trudna frendica poslije posla trči u Petrovu na trudnički tečaj, 3x tjedno po 1,5 sat ! I tako mjesec dana.

Frendica profa – testovi, ispravljanje, zaključivanje ocjena…

I ostali...da ne nabrajam.

Ne sjećam se kad sam zadnje čula od nekog da je imao lagodan vikend, onako., stvarno bez ikakvih obaveza, da je popio kavu s nekim , kavu koju nije ugovarao danima ili tjednima.

Image Hosted by ImageShack.us

Ona kava kad se otipka broj i sve dogovori u pola minute..

- 14:45 - Tvoje rijeýi ( 16 komentara) - Tvoj papir - #

petak, 16.12.2005.

predblagdanske gužveeeeee

Ovih dana treba biti maksimalno prilagodljiv, izbjegavati fiksne dogovore i planove jer teško se stiže do odredišta, bilo da se putuje autom ili gradskim prijevozom. Čak mi se čini da tramvajima ide najbrže.

I tako sam jučer na putu doma 2x promijenila plan, jer drugačije nije išlo. I baš sam bila zadovoljna, jer se nisam iznervirala i bezglavo gledala na sat, iskakala iz auta na zatvorenom semafaru i žurila prema odredištu.
Ništa od toga, nego lijepo mob u ruke, poslala poruku da ne dolazim, nazvala muža da ne dolazi tamo po mene nego ja dođem kod njega na posao i zajedno doma.

Isto tako i sa kupovinom. On je obavio veću kupovinu u Mercatoru neki dan kad je bio slobodan prijepodne i do poslije NG ne ulazimo više u mega-dućane. Sve što treba ćemo kupovati usput na placu i kvartovskim dućanima kojih i onako ima više nego dovoljno,
a i dobro su opskrbljeni.

Sa poklonima isto. Za mužića mi je jutros sinulo što ću mu kupiti , a taj dućan i onak nije krcat, pa neće biti ni ovaj put iako je u strogom centru. A u kvartu imam dovoljno knjižara, poklon-galerija i parfumerija za ostale poklone, u koje ću lagano poslije posla ili predvečer.

- 10:29 - Tvoje rijeýi ( 13 komentara) - Tvoj papir - #

srijeda, 14.12.2005.

Mjesec u akciji

Puni Mjesec u Blizancima, sutra u 17,16.

"This usually light and breezy lunation is anything but that this year. Instead of a friendly face-off between Sun in Sagittarius principles versus Moon in Gemini playfulness, we've got a deeper tale of sibling rivalry that could leave blood on the floor. That's because 'all or nothing' Pluto is closely conjunct the Sun and opposite the Full Moon. Expect to meet your inner religious warrior, the joking jihadist whose judgments may be masked with humor, but is deadly serious about his or her beliefs. Gemini's famous flexibility can be hard to find in this pressure-packed zone when failure to come up with the right answer can be treated like a capital crime. Taking ourselves less seriously is a much-needed remedy." (www.stariq.com)

A mene drži već danas. Imadoh 2 ispada, dobro ne baš ispada al' sam odreagirala oštro, oštrije nego što sam namjeravala. Jednostavno mi je izletilo.
Malo prije na montere koji mijenjaju filtere u klimi.
A za dobro jutro na kolegicu koja je potpisala nešto bez da pogleda kaj potpisuje, pa sam sve to podrapala (?!!!!???) i hitila u koš. A nije ona jedina previdjela grešku, nego još troje ljudi ispred nje i dvoje iza nje.
Al dobro, nemam baš preveliku grižnju savjest, jer je to jedan od odjela koji je konstantno šlampav, valjda zato kaj su gotovo svi mr i dr pa se bave višim sferama (tako oni sebe doživljavaju) i ne mreju se oni zamarati „nebitnim“ detaljima…
Pa ih se treba malo oprat , barem 2 puta godišnje da se saberu.

A i sredstva komunikacije zaštekavaju. Nešto mi se događa sa mobom, ne prikazuje propušteni poziv npr., a i server je bio u out-u skoro cijelo prijepodne i tko zna što će se još zbivati... jer pod ovim su konstelacijama frke i panike u komunikaciji , prometu, medijima i sl uobičajene…

- 12:46 - Tvoje rijeýi ( 11 komentara) - Tvoj papir - #

utorak, 13.12.2005.

grrrrrrrrr

Danas grizem, ne jako al' onak, cijelo me vrijeme drži unutrašnja nervoza.

Image Hosted by ImageShack.us

I sve mi smeta.
Jutarnja primjedba mužića „Te ti čarape ne idu na tu suknju, presvijetle su. I ta ti suknja nije za trudnoću“
„Je,je, sad bi trebala nosit samo suknje do gležnja,ne ?!“
„Ma ne, neg ti je sigurno hladno u njoj“ Pa valjda ja znam u čemu mi je hladno ,a u čemu nije.
Tak mi je u nedjelju navečer kad smo izašli iz Cinestara stavio kapuljaču na glavu ! Kao, hladno je. A do auta 2 minute i treba mi zraka.

I sve mi smeta.
Dođem na posao, a stol pun nekakvog sitnog smeća. Pogledam na strop, a kad tamo maknuta jedna ploča i očito je netko nešto radio i nije za sobom počistio !
Al sam u 5 minuta saznala tko je i što radio. Ko da mi je to od neke koristi :-) !

I niš mi se ne da. Popodne test na francuskom. Nešto brljavim po bilješkama, kao ponavljam, a niš koristi jer su mi misli posvuda.
A i trebala bih polako srediti ormare , ladice i komp, jer radim do kraja godine , pa onda na duuugi godišnji , bolovanje i rodit. I krenula jučer sa arhiviranjem, al danas ni da bi.

Sutra bu valjda bolje.

- 14:03 - Tvoje rijeýi ( 14 komentara) - Tvoj papir - #

ponedjeljak, 12.12.2005.

22

Jučer smo napunili 22 tjedna trudnoće. Nekak' sam si otežala (a dobila samo 4 kg do sada).
I osjećam se tromije.
I zapuhavam se na najmanji napor.
I čini mi se da mi je trbuh narastao preko noći :-).
I gledam se u subotu pred ogledalom iz profila i velim mužiću
„Daj pogle koliki mi je trbuh !“
A on „Pa izgledaš upravo tak kak sad i trebaš izgledati, pa trudna si, ne natječeš se za Miss Universe“.
I teško mi se seksati. Buuuuuuuuu! Baš sam mu rekla da mi se čini da bi mi sad najbolje pasalo na stolu, al' naš je kuhinjski stol prilično star i nisam baš sigurna da bi izdržao sve to…Ah.

I beba reagira na zvukove. Sinoć u kinu se počela meškoljiti kad je muzika postala prilično glasna.

I tak…

- 12:55 - Tvoje rijeýi ( 12 komentara) - Tvoj papir - #

četvrtak, 08.12.2005.

odgađanje

Image Hosted by ImageShack.us

Jučer sam obavila dvije stvari koje odgađam već neko vrijeme. Posjet stambenoj štedionici, (tak je dobro prošlo da sam fakat mogla i prije :- ) i razgovor s direktorom.

Zapravo je završilo dobro i jedno i drugo, pa se samoj sebi čudim zakaj uvijek al' baš uvijek odgađam neizbježno.
Nemam pojma gdje mi je kočnica odnosno zašto ne otpustim strah od suočavanja sa mogućim neugodnostima. I ovak i onak mi prije toga to što moram, cijelo vrijeme stoji u mislima, dakle ne da mi (ne dam si!) da se opustim
.
Baš ak je neka gadna frka si postavim pitanje - a što je najgore što mi se može dogoditi, pa kad sagledam što bi to najgore moglo biti , krenem u akciju.
Umjesto da u akciju krenem odmah, pa da riješim tu unutrašnju neizvjesnost.

A kaj mogu…. Mužić na to ima rečenicu „Jebe tebe tvoja Vaga (podznak)….“ Je, kaj je – je :-)

- 11:53 - Tvoje rijeýi ( 15 komentara) - Tvoj papir - #

srijeda, 07.12.2005.

Sjever-Jug III

Ovaj put nije u pitanju saga o maslinovom ulju :-) .

Nazove sinoć tata (moj) „ Kak si ? Kak mali Roko ?“
„Kakav Roko ??!! Od kud ti to ?! To smo ime eliminirali“
Tajo se smije, ne znam zakaj se meni svi smiju kad se pjenim :-) , a mužić sa strane „Nismo ga eliminirali, zvat će se Roko“

Aha, malo sutra !

Poslije razgovaraju tajo i mužić
„Ma meni se baš sviđa Roko , a ona neće. A mora biti neko dalmatinsko ime“.
Pretpostavljam da se tajo na to smijao i mislio si svoje, jer on je jedna pristojna i fina Vaga koja se ne miješa u tuđe odluke….

Poslije kaže mužić „Vidiš , ni stari nije protiv Roka, sad smo već dvojica“
„Dragi moj, o imenu našeg djeteta odlučujemo samo ti i ja, drugi nitko nema pravo glasa. Oni mogu komentirati i to je sve.“

Image Hosted by ImageShack.us

Nije da ja neću dalmatinsko ime, ima jedno koje bih jako htjela al' on neće, iako ima neke nama (emotivno) važne simbolike u njemu.
I tak su oko muškog imena i dalje pregovori, žensko je definirano skoro pa odmah. Valjda zato kaj je 99% siguran da neće biti curica :-)))

- 12:22 - Tvoje rijeýi ( 16 komentara) - Tvoj papir - #

utorak, 06.12.2005.

malo je takvih

Jučer mi se na vratima ureda pojavio lik kojem sam se baš razveselila. Kolega s kojim sam radila na samim počecima, prije puno, puno godina. Sjedili smo ured do ureda, no ubrzo su ga putovi odveli u predstavništvo preko velike bare. Surađivali smo jako dobro, on je ostao isti i nikad nije zaboravio na službenim godišnjim sastancima sa Upravom imenom i prezimenom spomenuti sve one koji pridonijeli uspjehu tog tržišta kojeg je bio direktor.
I uvijek je barem na kratko posjetio „bazu“, donio poklone i zekao se na isti način kao i kad smo sjedili vrata do vrata (zapravo sam ja u svoj ured-špelunku prolazila kroz njegov ured)
Nakon uspješno odrađenih nekoliko mandata u predstavništvu, vratio se u Zg i postao drugi čovjek firme. I ostao je isti. Nikad ga se nije moglo sresti na hodniku ili u gradu bez da se zaustavi , pita „kaj se još nisi registrirala, kaj čekaš ?“ ili „još copraš ?“ (misleći na astrologiju).
To me isto naravno odmah pitao i jučer, osim što je preformulirao pitanje „vidim novo prezime, kaj si se napokon registrirala ?“ .

On je jedini od svih ostao isti bez obzira na velike uspjehe u karijeri i visoke pozicije do kojih je došao.
Svi su se ostali promijenili, odnosno sva trojica kojima sam bila prva suradnica i sa kojima sam dijelila ured. Svi su postali veliki direktori i svima je položaj promijenio ponašanje, nekima više, nekima manje.

- 11:58 - Tvoje rijeýi ( 7 komentara) - Tvoj papir - #

ponedjeljak, 05.12.2005.

ima dana koji su tak-tak...

Subota. Planova puna a realizacija slabašna.

Dođem do frizeraja, a kad tamo cedulja „3.12. zatvoreno zbog preuređenja“. Nice :-(. Sad moram čekati još tjedan dana, jer mi je jedino subota zgodna za tu aktivnost. A kosa (i nokti) mi u trudnoći rastu ubrzano…

Druga destinacija – Importane centar - ponovni pokušaj traženja zimske obuče tj sad je red na gležnjačama, jer sam od čizama definitivno odustala. Prokrstarila sam sve dućane al' našla nešto odgovarajuće - nisam. Il' ne valjda peta il' nema broja.

Izađem van – pada kiša. A ne, nemam kišobrana u torbi, glavno da sam stavila sunčane očale, jer kad sam izašla iz kuće sijalo je sunašce. A prognozu sam zanemarila. Spasila me kapuljača na kaputu, tak da ipak nisam pokisla. A i otišla sam mužiću na posao (zvao me na kavu) jer radi u blizini.

Jedino uspješno taj dan bila je kupovina knjige „Vježbe za trudnice“. Spremam se već neko vrijeme na nekakvu trudničku jogu , pilates ili sl al' nikako da nađem nešto što mi je u kvartu i u odgovarajućem terminu. Knjigu sam otkrila na Internetu, našla je u prvoj knjižari u kojoj sam pitala, proučila u nedjelju ujutro i sad krećem sa gimnasticiranjem. Vježbe su razrađene prema tromjesečjima, tak da znam koje su primjerene ,a koje trebam izbjegavati.

I da, razveselila sam (neposredno) hrpu muškaraca. To je jutro mužić odnio dečkima u skladište (koje je odmah kraj njegovih kuhinja) kalendar (za 2006) sa golim komadima, a koji sam mu ja donijela s posla (dobila od frenda). Kaže da ih se odmah skupilo jedno 10-tak koji su ga pomno pregledali (komentare bolje da ne čujem… :-) ) i puni oduševljenja ga stavili na zid.

- 15:00 - Tvoje rijeýi ( 16 komentara) - Tvoj papir - #

petak, 02.12.2005.

Zašto nije dobro kad muž dobro kuha

Zato što završite kao ja sinoć. Osjećala sam se ko' nasukani kit. Nisam mogla disat ni naći bilo kakav udoban položaj na kauču. Ni sjedit , ni ležat. Morala sam otići u spavaču sobu, otvoriti prozor , izvaliti se na krevet i tek sam se nakon pola sata vratila u normalu. Kakvu-takvu.

Dotuko' me bakalar, jer bio je to najbolji bakalar koji sam u životu jela. I tražio je barem malo vina. I pojela jednu porciju, ne više al' očito je i to bilo previše.
Ili ipak možda onaj komadić Tarte Tatin , francuska pita od jabuka , al' nije ko' naša nego se jabuke režu na krupne komade i najprije dinstaju na putru i šećeru itd. (ima recept na www.foodnetwork.com). Najbolja je dok je topla jer se toooopi u ustima i takvu sam je prvi put jela u Parizu 2001, al dobra je i hladnoj varijanti.

Image Hosted by ImageShack.us

Prvo se čudio kak' me večera (umjesto ručka, jer došli smo doma tek u pola 8) dotukla, a onda kad sam ja došla k sebi, samljelo je njega…

- 13:54 - Tvoje rijeýi ( 15 komentara) - Tvoj papir - #

četvrtak, 01.12.2005.

Mladi Mjesec u Strijelcu

Danas u 16,02 je Mladi Mjesec u znaku Strijelca.

Evo što o tome kažu na www.mountainastrologer.com :

Faith and fanaticism. Morality and mortality. Justice and judgment. Motivation and meaning. Sagittarius is the sign most concerned with the interpretation and valuation of experience. "What's it all about, Alfie? Is it just for the moment we live?" What do we believe, and what do we know? This New Moon invites us to discover new answers.

I na www.stariq.com :

A hard square from erratic Uranus to the New Moon makes this an explosive event. Retrograde Mars in Taurus is still balky, especially in a cranky quincunx to the Sun-Moon conjunction. Sagittarius' ruler Jupiter opposes that Mars, raising the tides of tension if we fall short of expectations and project blame on others. However, inventive capacities are high now, with solid Saturn forming a helping trine with the lunation that can channel emerging flashes of insight constructively. Similarly, the integrating North Node in Aries also trines the New Moon, casting light on fresh paths of independent action that bypass old obstacles in relationships.

Vrijeme Mladog Mjeseca je povoljno za nove početke, pa iako bi zbog drugih nepovoljnih aspekata moglo biti nekih početnih teškoća, stvari bi se ipak mogle okrenuti u pozitivnom smjeru.

Mjesečeve mijene općenito uzburkaju emotivna stanja, pa danas i sutra može biti nešto više nervoze , nestrpljivosti ili netrpeljivosti.
Stoga treba pripaziti na komunikaciju i ponašanje u prometu.

- 12:58 - Tvoje rijeýi ( 12 komentara) - Tvoj papir - #