Indijanka vegetarijanka

09.10.2013., srijeda

50 godina jede samo pregažene životinje

Arthur Boyt (74) živi u britanskom Cornwallu i zadnjih 50-ak godina jede samo životinje koje pronađe pregažene na cesti.

Boyt je 1960-ih počeo jesti životinje koje bi našao na cesti, a koje su pregazila vozila. Pojeo je dosad životinje koje većina sigurno ne bi htjela okusiti: miševe, tvorove, pa čak pse i mačke. Sve dok je životinja na cesti stradala slučajno, a ne namjerno, smatra da je njegov način hranjenja ispravan,.

Sad se 74-godišnji Boyt javio britanskim medijima jer je britanska vlada naredila ubijanje tisuća jazavaca zbog širenja tuberkuloze među stokom. Iako se protivi ubijanju jazavaca, kad se plan već mora provesti, Boyt tvrdi da bi bilo ludo baciti svo to meso.

'Jedem jazavce već 55 godina i sigurno nisam dobio tuberkulozu... Oni su jestivi i njihovo bi se meso moglo iskoristiti da nahranimo gladne, a ne da ih spalimo u peći, ne vidim smisao toga', kazao je Boyt.

Za agenciju AFP Boyt je otkrio još više detalja o svojim prehrambenim navikama. 'Jeo sam smrdljive stvari tamno zelene boje - čini se da ako sve jako dobro skuhate, truljenje neće pokvariti uživanje u životinji. Nije u pitanju okus hrane, sve je to u glavi. To je prag koji trebate prijeći ako želite jesti ovakvu hranu. Samo sebi kažete: OK, to je samo meso", kazao je Boyt.

Otkrio je i da je dosad pojeo tri psa koje su udarili automobili, a okus mesa je usporedio s janjetinom. 'Uz to pijem crveno vino, po mogućnosti Chianti', kazao je Boyt.

Priznao je da je meso počeo jesti nakon što je počeo skupljati i preparirati mrtve fazane. Umjesto da baca meso, počeo ga je jesti, a onda je svoju odluku proširio i na druge vrste životinja koje je pronalazio.

A prije nego se neki počnu zgražati, treba reći da je ovo zapravo vrlo ekološki način preživljavanja i k tome mnogo humaniji nego kad se jede meso kupljeno u trgovinama!

Image and video hosting by TinyPic

Oznake: Atrhur Boyt, meso, Životinje, pregaženo


<< Arhiva >>

Creative Commons License
Ovaj blog je ustupljen pod Creative Commons licencom Imenovanje-Bez prerada.