Nogometni klub Orebić

nedjelja, 25.05.2014.

GOTOVO JE, GOTOVO Sretno Pločani!

N.K "JADRAN LP"Ovogodišnji prvak 1.ŽNL
Bez pobjednika u Čibači gdje su gledatelji vidjeli čak šest pogodaka. Damir Žustra, Matej Nađ i Josip Vidić su pogađali za Župu dubrovačku, a za Jadran Luka Ploče dva pogotka je postigao Mario Kraljević, a jedan Nikola Marinović. Župa je dobila prvo poluvrijeme s 1:0. U nastavku se na pogodak čekalo 20 minuta, a potom u idućih 20 minuta, od 65. do 85. minute, čak pet pogodaka. Pločani su vodili s 2:1 i 3:2.

U Potomju radost gostiju. Croatija je s 2:1 pobijedila Grka, koji je tako nije uspio ostvariti pobjedu kod kuće ove sezone. Naime, obje pobjede Grk je ostvario u gostima (Slaven i Hajduk 1932.). Petar Matana i Pero Njire su pogađali za Croatiju. Grk je izjednačio prekrasnim pogotkom Matka Čepa iz slobodnog udarca. Uspjehom u Potomju Croatija je stigla do četvrtog mjesta.

Uspjehom u gostima sezonu je zaključio i Slaven, koji je sa čak 6:1 slavio na Lastovu. Stijepo Njire je tri puta tresao mrežu domaćina, a po jednom Vlatko Bobanović, Antonio Mišić i Niko Bratoš.

Mateo Vodopić (Orebić) s 20 pogodaka je prvi topnik lige,
dva manje je postigao Nikola Marinović (Jadran Luka Ploče)...

Jadran Luka Ploče je u 23 utakmice ostvario 19 pobjeda, 2 remija i 2 poraza, postigao najviše pogodaka (78), a primio najmanje (15). Pločane sad čekaju kvalifikacije za popunu južne skupine Treće hrvatske nogometne lige.

subota, 24.05.2014.

OREBIĆU BRONCA Vodopić prvi topnik lige!?

OREBIĆ-METKOVIĆ 5:2

Dan nakon što je Dubrovnik 1919. u prvoj utakmici posljednjeg, 26. kola bio bolji u Lapadu od Hajduka 1932. s 2:0, Orebić je na svom terenu slavio protiv ONK Metković s 5:2 te zauzeo treće mjesto u prvenstvu.
ONK Metković, kojem je za treće mjesto igrao i neodlučan rezultat, poveo je u Orebiću pogotkom Marina Talajića u 38. minuti. U nastavku golijada - čak pet pogodaka u 9 minuta. Prvo je u dvije minute Mateo Vodopić preokrenuo rezultat u korist Orebića (48. i 50. minuta). Tri minute nakon 2:1 vodstva Orebića Metkovci su izjednačili pogotkom Ante Družijanića. Zatim, dvije minute poslije u dvije minute dva pogotka Ante Kordića za domaćina (55. i 57. minuta). Uspjeh Orebića potvrdio je Mateo Vodopić, koji je s nova tri pogotka vodeći strijelac lige s 20 pogodaka!

Preostale tri utakmice posljednjeg, 26. kola, igraju se u nedjelju, 25. svibnja. Prvak stiže u Čibaču.
D:V.

- 22:49 - Komentari (0) - Isprintaj - #

nedjelja, 18.05.2014.

DERBI MAESTRALU!

Maestral je u derbiju kola slavio protiv Orebića sa 4:2. Poveo je pogotkom Darka Jerkovića u 6. minuti, potom u 24. minuti pogađa Andrija Bebić. Orebić je smanjio u 42. minuti pogotkom Barija Kajzogaja. Svojim drugim pogotkom Darko Jerković je vratio Maestralu prednost od dva pogotka u 53. minuti. Marko Tolj u 65. je postigao drugi pogodak za goste, vratio nadu Orebiću, međutim, nakon pogotka Antonija Galova u 75. minuti bilo je jasno kako bodovi ostaju u Krvavcu. Maestral je tako osigurao drugo mjesto. Slobodan je u zadnjem kolu.
Iznenađenje u Vela Luci. Grk je pogotkom Marija Ivankovića u 27. minuti slavio protiv Hajduka 1932. Drugi put ove sezone Grk je osvojio tri boda. Prvi i jedini put prije gostovanja kod Hajduka u 2. kolu na Gnjilama protiv Slavena kada je bio bolji s 2:1, a ta utakmica odigrana je 22. rujna 2013. godine, dakle, nakon gotovo osam mjeseci pobjeda Grka!
U Pločama se nije igralo jer Omladinac nije doputovao na ogled protiv prvaka, Jadran Luka Ploče. Kako za nedolazak nije bilo opravdanja, 3:0 za Pločane bez igre.
U Gabrilima Croatija je s 2:0 bila bolja od Župe dubrovačke. Domaćin je poveo pogotkom kapetana Marija Mostine iz kaznenog udarca, a pobjedu domaćina potvrdio je Kristijan Ređepaj u 79. minuti.
U Kominu Gusar je nadigrao Dubrovnik 1919. sa čak 5:1 te zaključio sezonu. Kominjani su poveli pogotkom Jure Vladimira u 10. minuti. Za 2:0 pogodio je Jure Parmać u 44. minuti. U nastavku prvo gosti - Ante Daničić u 59. minuti, a potom nova tri pogotka Gusara, redom: 3:1 Stjepan Vlahović u 61., 4:1 Josip Parmać u 67. te 5:1 Jure Vladimir u 72. minuti.

PRVAK NIJE SLAVIO PROTIV SLAVENA

Slaven je uzeo bod lideru. Pločani nisu uspjeli dobiti na Gnjilama. Završilo je bez pogodaka i pobjednika.

U Čibači je Župa dubrovačka povela protiv Hajduka 1932. s 1:0 pogotkom Damira Žustre već u 6. minuti. Gosti su izjednačili pogotkom u 14. minuti. Strijelac je bio Damir Gugić. Dvije minute poslije izjednačujućeg pogotka gostiju, Velimir Kajba vraća domaće u vodstvo, ali u 42. minuti opet je strijelac Damir Gugić. Ipak, početkom nastavka, Župa dubrovačka postiže treći pogodak. Postigao ga je u 56. minuti, dvije minute nakon što je ušao u igru, Dominik Kružević, koji je iz mrtvog kuta zatresao mrežu Hajduka 1932.

U Lapadu Josip Kralj je u 4. minuti doveo Dubrovnik 1919. u vodstvo protiv oslabljenog ONK Metković. Za 2:0, u 29. minuti, pogodio je Goran Šorgić. Gosti su smanjili u nastavku, u 85. minuti, preko Ivana Bebića.

2. ŽNL – 14. kolo
Trpanj: Faraon – Žrnovo 1:3 (zaostala utakmica 14. kola)

- 21:25 - Komentari (0) - Isprintaj - #

nedjelja, 04.05.2014.

MAESTRAL OTPUHAO DUBROVNIK

Maestral je opet ostvario uvjerljivu pobjedu. Sa čak 6:1 ispratio je kući Dubrovnik 1919. Junak utakmice na Limanu, pobjede koja je ostavila Maestral na drugom mjestu, bio je Darko Jerković, koji je čak četiri puta tresao mrežu Dubrovnika 1919.

U Kominu također radost domaćina. Gusar je dobio Župu dubrovačku s 3:1. Eduard Raguž je postigao dva, a Stipe Vlahović jedan pogodak za Gusara, dok je strijelac za momčad iz Čibače bio Damir Žustra. Gusar je vodio 2:0, Župa dubrovačka je prepolovila prednost domaćina...

Slavio je kod kuće i Hajduk 1932. s 2:0 protiv Omladinca (Ante Berković je pogodio za 1:0 u 10. minuti, a za 2:0 u 64. Hrvoje Žuvela. Domaćin je od 51. minute igrao s igračem manje budući je isključen Igor Žuvela). Jedino je neporažen u gostima ostao posljednjeplasirani Grk, koji je u Metkoviću odigrao 1:1 protiv istoimenog domaćina. ONK Metković je unatrag dva kola bio drugi, ali poraz u Čibači sa 4:0, sad samo bod kod kuće...
Konavoski derbi pripao je Croatiji, koja je u Gabrilima s 2:0 bila bolja od Slavena. Slavlje domaćinu osigurali su Vlaho Radičević u 25. te Nikša Milković u 46. minuti utakmice. Ovim uspjehom Croatia je preskočila na tablici Slavena. Croatia 25 bodova, a Slaven dva manje.
Iizvor:Dubrovački vjesnik