Nogometni klub Orebić

subota, 24.05.2014.

OREBIĆU BRONCA Vodopić prvi topnik lige!?

OREBIĆ-METKOVIĆ 5:2

Dan nakon što je Dubrovnik 1919. u prvoj utakmici posljednjeg, 26. kola bio bolji u Lapadu od Hajduka 1932. s 2:0, Orebić je na svom terenu slavio protiv ONK Metković s 5:2 te zauzeo treće mjesto u prvenstvu.
ONK Metković, kojem je za treće mjesto igrao i neodlučan rezultat, poveo je u Orebiću pogotkom Marina Talajića u 38. minuti. U nastavku golijada - čak pet pogodaka u 9 minuta. Prvo je u dvije minute Mateo Vodopić preokrenuo rezultat u korist Orebića (48. i 50. minuta). Tri minute nakon 2:1 vodstva Orebića Metkovci su izjednačili pogotkom Ante Družijanića. Zatim, dvije minute poslije u dvije minute dva pogotka Ante Kordića za domaćina (55. i 57. minuta). Uspjeh Orebića potvrdio je Mateo Vodopić, koji je s nova tri pogotka vodeći strijelac lige s 20 pogodaka!

Preostale tri utakmice posljednjeg, 26. kola, igraju se u nedjelju, 25. svibnja. Prvak stiže u Čibaču.