Nogometni klub Orebić

nedjelja, 25.05.2014.

GOTOVO JE, GOTOVO Sretno Pločani!

N.K "JADRAN LP"Ovogodišnji prvak 1.ŽNL
Bez pobjednika u Čibači gdje su gledatelji vidjeli čak šest pogodaka. Damir Žustra, Matej Nađ i Josip Vidić su pogađali za Župu dubrovačku, a za Jadran Luka Ploče dva pogotka je postigao Mario Kraljević, a jedan Nikola Marinović. Župa je dobila prvo poluvrijeme s 1:0. U nastavku se na pogodak čekalo 20 minuta, a potom u idućih 20 minuta, od 65. do 85. minute, čak pet pogodaka. Pločani su vodili s 2:1 i 3:2.

U Potomju radost gostiju. Croatija je s 2:1 pobijedila Grka, koji je tako nije uspio ostvariti pobjedu kod kuće ove sezone. Naime, obje pobjede Grk je ostvario u gostima (Slaven i Hajduk 1932.). Petar Matana i Pero Njire su pogađali za Croatiju. Grk je izjednačio prekrasnim pogotkom Matka Čepa iz slobodnog udarca. Uspjehom u Potomju Croatija je stigla do četvrtog mjesta.

Uspjehom u gostima sezonu je zaključio i Slaven, koji je sa čak 6:1 slavio na Lastovu. Stijepo Njire je tri puta tresao mrežu domaćina, a po jednom Vlatko Bobanović, Antonio Mišić i Niko Bratoš.

Mateo Vodopić (Orebić) s 20 pogodaka je prvi topnik lige,
dva manje je postigao Nikola Marinović (Jadran Luka Ploče)...

Jadran Luka Ploče je u 23 utakmice ostvario 19 pobjeda, 2 remija i 2 poraza, postigao najviše pogodaka (78), a primio najmanje (15). Pločane sad čekaju kvalifikacije za popunu južne skupine Treće hrvatske nogometne lige.