Nogometni klub Orebić

nedjelja, 31.10.2010.

NK OREBIĆ -NK GRK 2:1,Derbi sasjenila teška povreda Joška Jovice

Danas na igralištu Trstenica odigran je derbi 1 ŽNL Dubrovačko -Neretvanske gdje su se sastali NK Orebić i NK Grk Potomje.Prekrasna atmosfera na Tribinama koje su bili dupko pune. Derbi za veću razinu sve u svemu svi dobri osim sudaca koji su kao i obično katastrofalni,glavni sudac Boris Raguž sudio je sukladno svojim godinama neiskusno slabo donoseći dvojbene odluke i na jedu i drugu stranu i dobro je da je derbi završio.Derbi je počeo ispitivanjem snaga u kojima su nešto boljim otvaranjem gosti prvi zaprjetili .Utakmica se preskače a Grkovci svojim saveznikom jakom južinom imaju prednost ali je nisu iskoristili . Jedan oštar centaršut na gol domaćina brani Joško Jovica u 20 minuti nailazi protivnički napadač na našeg vratara,kontakt faul na našem golmanu i teška povreda ljeve ruke .Brza lječnička intervencija DZOrebić koja je Jovicu odvela na hospitalizaciju.U tom trenutku dok je Jovica ulazio u vozilo hitne pomoći tribinama se prolomio pljesak podrške našem vrataru. U takvim trenucima nije lako igrati ali propozicije drugačije nalažu utakmica se nastavlja. Igrači Orebića dolaze do daha i preko Tina Bikića u 36 minuti dolaze do 1:0 i tako završava prvo poluvrjeme . U drugom poluvremenu bolji gosti koji preko Rosa i Ivankovića davaju ton njihovoj igri i tako su iz kontre prekrasnim golom Ivankovića izjednačili na 1:1.Orebić sada ima svog saveznika vjetar,stalnim napadima napadaju gol Unkovića ali taj koda ima sto ruka i noga.Utakmica se bliži kraju i nervoza raste sa jedne i druge strane nabačena lopta u šesnesterac gostiju start obrambenog igrača gostiju nad Jakirom i jedanesterac svira Raguž.Loptu postavlja danas ponajbolji igrač Tino Bikić i lopta u jednu Unković u drugu stranu i 2:1. Ovaj put veliki derbi sretno je pripao NK Orebiću.U dva navrata sudac utakmice nije dosudio čiste jedanasterce za Orebić što je i mogao.

- 16:54 - Komentari (3) - Isprintaj - #