NOVO VOZILO ZA DVD JELENJE
[ # ]

JELENJE

U prostorijama DVD Jelenje izvršena je svečana primopredaja i prezentacija novog vatrogasnog vozila na šasiji Iveco Daily 4x4. Vatrogasna nadogradnja izgrađena je u tvrtki MG-Rijeka. Osim vatrogasaca iz cijele Hrvatske, na primopredaji su nazočili i predstavnici lokalne samouprave iz Općina Jelenje i Čavle te predstavnici Državne uprave za zaštitu i spašavanje, Grada Rijeke, Primorsko-goranske županije, Hrvatske gospodarske komore i Vatrogasne zajednice Primorsko – goranske županije.

Image and video hosting by TinyPic

Upravo su zbog specifične konfiguracije terena Općine Jelenje kao i Primorsko-goranske županije na vozilu primijenjena tehnička rješenja prilagođena konkretnim potrebama vatrogasaca DVD Jelenje. Tako je vatrogasna nadogradnja izgrađena bez pomoćne šasije dok je težište vozila postavljeno nisko čime se postigla iznimna stabilnost i fleksibilnost vozila u teškim terenskim uvjetima.

Vozilo je opremljeno i mlaznicama za samozaštitu koje se aktiviraju u blizini požara kako bi se spriječilo eventualno oštećenje zbog temperature, po čemu je jedinstveno šumsko vozilo u Hrvatskoj. Zahvaljujući tehničkom razvoju tvrtke MG-Rijeka, na ovakvim vozilima su po prvi puta u Hrvatskoj ugrađene srednjetlačne vatrogasne pumpe koje mogu dati i visoki tlak do 24 bara. Podvozje Iveco Daily 4x4 također je među najboljima u svojoj klasi te zadovoljava sve zahtjeve vatrogasaca kod gašenja šumskih požara na terenima Grobnika i Primorsko-goranske županije.

„S obzirom da do sada nismo imali vozilo za šumske požare sa momčadskom kabinom, ovakvo vozilo bilo je i više nego potrebno našem DVD-u. Dio sredstava uspjeli smo izboriti vlastitim radom na Automotodromu Grobnik, ali prije svega moram zahvaliti Općini Jelenje i Vatrogasnoj zajednici Primorsko-goranske županije koji su prepoznali naše potrebe i financijski pomogli ovaj projekt nabavke nama neophodnog vozila“ – izjavio je Mark Kovačić, predsjednik Dobrovoljnog vatrogasnog društva Jelenje.

„Iznimno mi je zadovoljstvo u ime tvrtke MG-Rijeka predstaviti novo šumsko vatrogasno vozilo na kojem smo implementirali originalni dizajn i određena tehnička rješenja te tako postavili nove trendove u proizvodnji vatrogasnih nadogradnji u Hrvatskoj pa i šire. Zahvaljujem se našim vatrogascima iz DVD Jelenje koji su nam ponovno ukazali povjerenje te povjerili izgradnju vozila. Za nas je to velika čast, ali i obaveza da u budućnosti zadržimo, ali i unaprijedimo kvalitetu naših vozila“ – izjavio je Ante Milković, direktor MG-Rijeka. r-1

10.03.2010. ...12:00 [ Komentari (0) ] Isprintaj

<< Arhiva >>

Creative Commons License
Ovaj blog je ustupljen pod Creative Commons licencom Imenovanje-Bez prerada.





eXTReMe Tracker
free counters