|
BREZJE DRAVSKO
Foto: Andrej Švoger /Cropix
Na dijelu ceste u blizini Dubrave Križovljanske sudarili su se vatrogasni kombi slovenskih registracija i osobni automobil. U nesreći dvoje poginulih i 10 ozljeđenih.Vozač automobila nekoliko je puta prešao na suprotnu stranu kolnika i u jednom se trenutku sudario s kombijem. Identitet poginulih nije moguće utvrditi jer se još uvijek nalaze prikliješteni ispod olupine automobila.U tijeku je očevid.

Nekoliko ljudi ozlijeđeno je u teškoj prometnoj nesreći što se dogodila jutros u mjestu Brezje Dravsko. Osobni automobil i vatrogasni kombi slovenskih registarskih oznaka sudarili su se na dijelu ceste u blizini Dubrave Križovljansk.Do nesreće je došlo u trenutku kad je 25-godišnji vozač osobnog vozila, koje se kretalo u pravcu Varaždina, zbog neprilagođene brzine izgubio nadzor, prešao na suprotnu stranu kolnika i udario u vatrogasno kombi vozilo u kojem su bili vatrogasci iz jednog slovenskog vatrogasnog društva.

Na mjestu su poginule dvije osobe iz osobnog automobila, a ozlijeđeno je deset osoba - devet iz kombija i jedna iz automobila. Oni su prevezeni u varaždinsku bolnicu.U nesreći u blizini graničnog prijelaza Dubrava Križovljanska su poginuli vozač i suvozač B.R.(21) iz Daewooa, a teško je ozlijeđen i njihov suputnik B.I.(23). Vozač, šest muškaraca i dvije tinejdžerke iz kombija lakše su ozlijeđeni. Slovenski vatrogasci bili su na 123. godišnjoj izvještajnoj skupštini DVD-a Rasinja te su sinoć potpisali povelju o bratinjenju. Nakon skupštine slijedilo je druženje, a u trenutku nesreće vatrogasci su bili na putu kući.
- Vozač i dva suvozača s prednjeg sjedala nisu konzumirali alkohol. Svi su dobro, a jedan će od suvozača, J.P. (27) ostati nekoliko dana u varaždinskoj bolnici na promatranju zbog krvarenja mjehura - rekao je Davor Tetec, tajnik DVD-a Rasinja. Tetecu je jedan od slovenskih kolega iz kombija rekao da je nakon nesreće izašao iz vozila i pokušao potražiti pomoć. Vozač prvog auta koji se zaustavio rekao mu je "s time ne želim imati veze" i produžio dalje. Ubrzo je naišao policajac u privatnom autu koji im je pružio pomoć.
Vatrogasci iz Rasinje trenutno se nalaze u Varaždinu s hajdošanskim kolegama. Donijeli su im sendviče i napitke, a ozlijeđenom J.P. nabavili su pidžamu i ostale potrepštine nužne za boravak u bolnici.
večernji list
|