UBI RIJEČANA, UBI SVAKOGA,
KO MRZI DINAMA!

© Dinamo- boja mojih vena

ddddiiiiiiiiiiinnnnnnnaaaaaaaaaaammmmmmmmoooooooo

Dinamo se danas plasirao u finalni turnir dvoranskog prvenstva s ukupno osvojenih 13 bodova. Iz prve skupine to su uspjeli još Zagreb s 9 te Inter s 6 bodova. Momčad trenera Ivankovića odigrala je tri utakmice iz kojih je odnijela dvije pobjede te jedan remi. Nastavak natjecanja 'modrima' slijedi u subotu.

Drugi dan kvalifikacijskog turnira otvoren je utakmicom Intera i Dinama. Prvi gol 'modrih' pao je već u drugoj minuti nakon Pokrivačeve odlične asistencije Mandžukiću. Već par minuta nakon toga, Mario je još jednom zatresao mrežu Intera čime se i upisao među najbolje strijelce dosadašnjeg dijela prvenstva. Pred kraj poluvremena Zaprešićani mijenjaju rezultat lijepim pogotkom Kukeca. Isti ih igrač na početku nastavka vodi do izjednačenja koje je potrajalo sve do 22. minute. Tada Buljat odlično asistira Sammiru koji glatko šalje loptu u mrežu vratara Vranjića za konačan rezultat od 2:3.

Inter: Vranjić, Ivanković, Mahi Ebem, Krišto, Lovren, Cavrić, Skulić, Sivonjić, Gulić (kapetan), Jonjić, Vidović, Vuljanko, Ištuk, Kukec, Rašić.

Dinamo: Kelava, Buljat, Čale, Pokrivač, Etto, Mikulić, Tadić, Bošnjak, Carlos, Mandžukić, Sammir, Guela, Vrdoljak, Bišćan, Schildenfeld.

Pobjedom nad Vinkovčanima 'modri' su se i službeno plasirali u nastavak natjecanja. Unatoč nekoliko akcija na početku susreta, do prvog vodstva došli su u 10. minuti golom Ettoa. Nastavak je donio mnogo borbenosti s obje strane, a Dinamo uspijeva realizirati u 17. minuti pogotkom Marijana Buljata. Odlična igra Cibalije rezultirala je pogocima Kujundžije u 20. minuti te Čuljka u 23. te Dinamo uspijeva odnijeti samo jedan bod.

Cibalia: Antolović, Zore, Čuljak, Radas, Leutar, Maroslavac, Bagarić, Bursca, Kerić, Radotić, Grgić, Kujundžija, Baraban, Malčić, Husić.

Zadnju utakmicu dana odigrali su Međimurje i Dinamo. Momčad iz Čakovca u 3. je minuti povela golom Darmopila, no 'modri' se uskoro vraćaju u igru pogotkom Sammira. Prvu pravu priliku za izjednačenje iskoristio je Josip Tadić. Nakon lijepog dodavanja s Mandžukićem, šalje loptu iza leđa vratara Čonkaša za 1:2. Ostatak susreta sve svoje kvalitete pokazuje mladi Ivan Kelava koji odlično reagira na prijetnje izrazito motiviranog Međimurja. U 23. minuti još jednom je odličan Sammir koji u rutinerskoj maniri puca za konačnih 1:3.

Međimurje: Čonkaš Grizelj, Bratkopvić, Jagec, Celiščak, Milardović, Mostarlić, Piškor, Tisaj, Banović Habuš, Darmopil, Pintarić

10.01.2008. u 21:38