U 17. kolu 1. HMNL najveće "iznenađenje" je laka pobjeda Brodosplita u Zagrebu nad Uspinjačom. Gosti su cijelo vrijeme kontrolirali susret i do kraja ponizili domaćina. U ostalim susretima favoriti su lagano došli do bodova dok su Sokoli uspjeli primiti i stoti pogodak u svoju mrežu...
Derbi kola odigran je u Zagrebu. Uspinjača i Brodosplit Inž. ušli su bodovno izjednačeni u ovaj susret što se na kraju iz rezultata uopće ne bi dalo zaključiti. Iako su domaći poveli preko Novaka u sedmoj minuti, pokazalo se da je to bio samo trenutni bljesak budući da gosti do poluvremena preko Brazilaca Da Silve i Claytona preokreću rezultat. U nastavku se nastavlja agonija domaćih koji ne uspijevaju uloviti splitske brzance koji im nemilice pune mrežu za konačnih 6:1. Tim rezultatom obje momčadi mogu biti zadovoljne. Gosti visokom pobjedom, a domaći jer su mogli još gore nastradati.
Lider iz Gospića ponovo uvjerljiv. Pred svojom publikom "pregazili" su goste iz Knina koji su se vjerojatno već pri dolasku pomirili s porazom. Do poluvremena domaći vode 4:0 pogocima Drndića (2), Tomičića i Horvata da bi u nastavku nakon pogodaka Ibrišimovića i ponovo Tomičića malo "pustili gas" i dozvolili gostima da barem nastavak susreta odigraju neodlučeno. Rezultat su ublažili preko Jurića i Mijatovića.
Nakon odlične jeseni dubrovački GOŠK u nastavku prvenstva nikako da sastavi dvije dobre predstave. U lošoj utakmici domaći Mejaši lagano su pobijedili 7:3. Iako su gosti poveli već u drugoj minuti preko Saulana, do osme minute preko Žarkovića, Vujevića i Jelića domaći odlaze na nedostižnu prednost koja se do kraja i povećala.
Orkan bez pobjede u Petrinji (Davor Sajko)
U Petrinji podjela bodova. Petrinjčica i Orkan odigrali su tvrdu utakmicu koja je bila neizvjesna do samog kraja. Domaći dvaput love rezultat da bi na kraju uhvatili bod. Kada su gosti preko Suvajca poveli u 37. minuti, vjerojatno su pomislili da je to dovoljno za pobjedu. Ali u posljednjoj minuti iz akumuliranog udarca Bešić postavlja konačnih 2:2.
U Samoboru dosadna stara priča. Croatia je preko fantastičnog Alajbega koji je postigao šest pogodaka lako uzela bodove, a utješni pogodak za Sokole postigao je Novak u 28. minuti. Očito je da je nogomet u Samoboru pao na najniže grane.
Prva HMNL, 17. kolo:
Uspinjača Plamen - Brodosplit Inž 1:6, Gospić - Kijevo Jako Sport 6:2, Mejaši Innecto - GOŠK Mea Culpa 7:3, Petrinjčica - Orkan Profectus 2:2, Sokoli - Croatia 1:7.
| < | ožujak, 2007 | > | ||||
| P | U | S | Č | P | S | N |
| 1 | 2 | 3 | 4 | |||
| 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
| 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 |
| 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |
| 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | |
Dnevnik.hr
Gol.hr
Zadovoljna.hr
Novaplus.hr
NovaTV.hr
DomaTV.hr
Mojamini.tv