JANICA IS THE BESTTTT

- 11:06 - Komentari (0) - Isprintaj - #

09.08.2006., srijeda

VIDEO

5. siječnja 2006. - Austrijanka Marlies Schild pobjednica je Snježne kraljice, slaloma Svjetskog kupa održanoga na zagrebačkome Sljemenu. Do druge pobjede zaredom došla je s vremenom 1:53,63. No, utrku je obilježila Janica Kostelić, koja je na početku druge vožnje ostala bez rukavice i štapa, ali je hrabro odvozila utrku do kraja i osvojila sjajno treće mjesto. Time je ostala vodeća u poretku slaloma i Svjetskoga kupa. Drugo mjesto osvojila je još jedna Austrijanka, Katthrin Zettel (1:54,07).

Janica uskratila trostruko slavlje Austrijankama

Janica se sa sedmoga mjesta iz prve vožnje probila do treće pozicije. Najbolja hrvatska skijašica došla je do pobjedničkog postolja iako je cijelu drugu vožnju skijala bez štapa i rukavice, koji su joj ispali prije prvih vratiju. Na kraju je ostvarila treći rezultat druge vožnje.

Nika Fleiss je zauzela 12. mjesto s rezultatom 1:57,41, a Ana Jelušić je bila 25. (1:58,18).

Janica prošle godine uopće nije završila slalom na Sljemenu, no ovaj je put unatoč svim teškoćama završila na postolju. To joj je četvrto uzastopno pojavljivanje na slalomskom postolju ove sezone.

Napravila sam veliku glupost. Ispao mi je štap i rukavica, što mi se nikada nije dogodilo, ni na treningu. U jednom trenutku sam razmišljala o odustajanju, no ipak sam uspjela doći do kraja. Ruka me boli, dobro sam je natukla, ali bit će sve u redu, rekla je Janica, koja je danas proslavila 24. rođendan. Ljudi su radili, mučili se i nisu spavali. Zbog svih ovih ljudi koji su došli na Sljeme morala sam dovršiti utrku, dodala je Jana, koja se nakon prolaska ciljem obratila i navijačima: Prva vožnja bila je sramotna, a u drugoj sam vozila za vas. Radila bih zvijezde, ali ruka me boli.

Utrku na Crvenom spustu pratilo je između 15.000 i 20.000 gledatelja.

Jelušić vozila pod blokadom

Zadovoljna sam, slalomska forma mi je u usponu i vjerujem kako ću na idućim utrkama biti još bolja, poručila je Nika, dok je Ana zbog problema s ozljedom noge nastupila pod blokadom, pa je ovaj rezultat daleko ispod njezinih pravih mogućnosti.

Trećim mjestom Janica je zadržala vodeću poziciju u ukupnom poretku Svjetskog kupa, te poretku slalomašica. U ukupnom poretku Janica vodi sa 652 boda, druga je Paerson (585), a treća Austrijanka Michaela Dorfmeister (510), dok u poretku slalomašica vodi s 280 bodova. Druga je Marlies Schild (260), a treća Anja Paerson (245).

Janica - U Mariboru će mi zavezati štap za ruku

Ruka me boli, ali mislim da nije ništa slomljeno, a ako u Mariboru za dva dana ne budem mogla držati štap, onda će mi ga zavezati za ruku, rekla je u svojem stilu Janica Kostelić na konferenciji nakon slalomske utrke.

Pokušala sam se koncentrirati prije prve vožnje da zapamtim stazu, ali nije išlo. Previše ljudi htjelo je razgovarati. Prva vožnja bila je pomalo sramotna, brat Ivica mi je rekao da pripazim na ciljnoj strmini, a ja sam to preozbiljno shvatila. Na startu druge vožnje mislila sam na sve ove ljude koji su došli i one koji su dva dana i noći pripremali stazu. Željela sam im se odužiti, a onda načinim glupost da mi ispadnu štap i rukavica. Slično mi se dogodilo prije desetak godina na jednoj utrci u Italiji, kada sam prvo izgubila jedan, onda i drugi štap, da bi konačno pala. Pokušala sam u drugoj vožnji okretati desnu ruku, kako ne bi svaki put udarila štap u isto mjesto, rekla je Janica Kostelić, koja je za 24. rođendan dobila posebni poklon - ulaznicu za susret Hrvatska - Brazil na Svjetskom prvenstvu u nogometu i posebnu rođendansku tortu.

Zettel impresionirana Janicom

Bilo je fenomenalno skijati pred toliko veselih gledatelja, a ja sam se uspjela koncentrirati dovoljno dobro da pobijedim. U zadnjih pet vratiju druge vožnje vozila sam gotovo savršeno, obožavam ciljne strmine i to mi je donijelo pobjedu. Nadam se da ću ovu formu zadržati do Olimpijskih igara, nada se pobjednica, Austrijanka Marlies Schild.

Za Janičinu vožnju saznala sam tek naknadno i to me jako impresioniralo, a bila sam sretna i kada me Janica nazvala najvećom nadom svjetskoga skijanja. Zagrebačku utrku ne mogu usporediti ni s jednom drugom, motivira nas nazočnost toliko gledatelja. Staza je bila sjajno pripremljena s obzirom da je stalno padao snijeg, dodala je Kathrin Zettel.

- 09:07 - Komentari (0) - Isprintaj - #