Croatia on line

samocroatia

19.05.2008., ponedjeljak

"Borinci" Jarmina - "Croatia" Jankovci 2:6

Utakmica se igrala u Jarmini koja je poznata kao tvrd domaćin pa je stoga ovaj rezultat još više iznenađujući nego što bi trebao biti. Počeli smo u standardnoj formaciji 3-5-2. Raspored igrača je sljedeći na vratima Božić, stoperski par Dario Dragičević i Dario Đuzel, zadnji Dražen Lamešić, desni bočni Hudi Tomo, lijevi Hudi Josip, u vezi Hrvoje Rončević, Blaž Jakšić i Tomislav Andrić. U napadu par Antonio Rončević i Kenjereš Josip. Utakmicu smo otvorili jako dobro i nakon samo par minuta je Blaž uspio proći po krilu preći jednog igrača i zapucati po golu. Lijepo otvaranje utakmice. Nedugo zatim slična akcija Blaž probija krilo nakon čega domaći rade faul na njemu. Prekid je uzeo izvesti Josip Kenjereš i fino zabio slobodnjak iz kosa a dio krivice za ovaj gol ide i na golmanovu dušu budući je obrambeni zid bio loše postavljen. No to je manje bitno, bitnije je da smo mi poveli 1:0. Nedugo nakon toga pada i drugi gol. Opet prekid, ovaj puta nešto dalje. Izvodi ga Dario Dragičević i lijepim centaršutom pogađa Blaža Jakšića i glavu a ovaj fino zakucava loptu ispod prečke. Naši gledatelji kojih je bilo dosta padaju u delirij a domaći nemogu vjerovati što ih je snašlo. To je bilo otprilike nekih 20-25 minuta prije kraja poluvremena. Nakon toga kreće veliki pritisak domaćina, ili bolje reći veliki pad koncentracije naših igrača i na razočaranje gostujućih navijača na poluvrijeme se odlazi s rezultatom 2:2 nakon 2 poprilično glupa gola. Komentari na poluvremenu su uglavnom isti da se bodovi ne smiju prokockati, nipošto. U drugo poluvrijeme kreće druga ekipa iako su igrači isti. Nedugo nakon početka (vremenski možda 5 minuta) Dario Dragičević pogađa malu mrežicu domaćeg golmana i opet su naši navijači u transu. Ispostavilo se da je to događaj koji je slomio utakmicu. Nakon toga kreće igra naše ekipe koju dugo nisam vidio. Totalni nogomet, samo naprijed. Naravno da je to moralo uroditi plodom. Nizale su se prilika za prilikom a na kraju je rezultat bio 2:6 a jedan od domaćih navijača je rekao da ih ovako nitko nije pobjedio od Zagrebačkog Dinama neznam jeli to istina ali evidentno je da smo ih pregazili. Golove su dali Blaž Jakšić (to mu je drugi gol na tekmi), Josip Kenjereš (također drugi gol na utakmici) i Hrvoje Rončević. Napomenimo samo da nam sudac nije svirao evidentan penal (opet na Blažu J)tj svirao ga je ali je PROMIJENIO odluku (da i to je moguće da sudac promijeni odluku). Također smo promašili nekoliko izglednih šansi (Blaž i Josip K.) ali sve u svemu je bilo jako dobro. Od izmjena su ušli Danijel Marković, Marko Budimir, Hrvoje Nikolić i Ivan Pejić.

Još su nam ostale 2 utakmice dokraja. Iduće kolo nam dolazi Cerić a zadnje kolo idemo kod naših neprijatelja u Laze.