ponedjeljak

svibanj

2011

36.KASTAFSKI KROS

U subotu je održan 36.Kastafski kros u dužini od 13,7 km na kojem je nastupilo 37 natjecatelja.
Trčalo se je poznatom valovitom stazom od Crekvine do Breze i natrag.
Vrijeme je bilo svježije nego prethodnih dana i zato povoljnije za utrku.
Rezultati u mojoj kategoriji:

1.Josip Jahn 1:11:03
2.Mahmutović Sead 1:18:56
3.Puharić Robert 1:30:34

Ovo je moje drugo najbolje istrčano vrijeme na Kastafskom krosu do sada i prvo mjesto u kategoriji.
Nakon utrke bila je organizirana podjela medalja po kategorijama i ručak na Vidikovcu.
Sljedeća utrka je Plitvički maraton u subotu,4.lipnja gdje ću nastupiti na stazi 42 km.

Uploaded with ImageShack.us

24

utorak

svibanj

2011

13.međunarodni polumaraton Jaska

U nedjelju,22.svibnja održan je 13.polumaraton Jaska na kojem sam nastupio po prvi puta.
Start polumaratona je bio u 10 sati,a 124 natjecatelja su završila utrku u limitu.
Vrijeme nije pogodovalo za ovakav tip utrke koja u prvih 10 km ima veći broj uzbrdica,od kojih su neke s vrlo velikim nagibom terena.
Bilo je vruće i sparno tako da sam na 10.km imao vrijeme od 53 minute što i nije tako loše s obzirom na konfiguraciju terena.
Međutim,u drugom dijelu utrke ritam je opao te sam utrku završio s rezultatom 1:58:24 što i nije tako loše s obzirom da su neke prognoze govorile da ću ići i iznad 2 sata.
Sve u svemu sam zadovoljan jer sam istrčao tešku stazu koja je bila u planu
kao trening za Plitvički maraton.
Sljedeća utrka je u subotu u Kastvu - Kastafski kros,a onda sljedeću subotu (za 10 dana ) dolazi ono za što smo se pripremali ove sezone - Plitvički maraton.

03

utorak

svibanj

2011

7.Rovinjski polumaraton

U nedjelju,1.svibnja održan je 7.Rovinjski polumaraton.
Start je bio u 11 sati po sunčanom vremenu i uz visoku temperaturu zraka za trčanje.
Utrku je završilo 165 natjecatelja od kojih je veći broj bio Slovenaca i Talijana.
Ja sam završio utrku sa vremenom 1:56:38 kao 4.u svojoj kategoriji.Ispred mene su bila tri predstavnika Slovenije.
Ovo je drugi put da sam trčao Rovinjski polumaraton.Staza utrke je nešto izmijenjena tako da se trči prema sjeveru,vraća natrag u grad i nastavlja kroz atraktivno područje šume Zlatni rt uz morsku obalu.
Proglašenje pobjednika je bilo u 14,30 sati,a prije toga Pasta party u restoranu i na obali je serviran ugor sa palentom.
Rovinjski polumaraton pored sportskog ima i veliko turističko značenje jer atraktivnost stare gradske jezgre i okolice privlači svake godine veliki broj turista koji su u prolasku kroz grad natjecatelje zdušno bodrili.