Ragbi klub Makarska rivijera

23.04.2008., srijeda

POBJEDA HRVATSKE

U 7. kolu Europskog prvenstva grupe 2B Hrvatska je u Splitu ugostila reprezentaciju Andore i slavila 15 : 10 ( 8 : 10 ). Iako pomlađena i bez stranaca Hrvatska je pružila dobru igru, naročito u drugome dijelu utakmice, ali i pokazala neke loše strane na kojima će morati dosta poraditi. Još kad bi savez adekvatnije podržao ovu generaciju i stručni stožer utakmice s reprezentacijama poput Andore, Malte i slićnih završavale bi puno izraženijim krajnim rezultatima.Po mom sudu, igrač utakmice je Marin Tvrdić, 20- godišnja spojka Nade koji je odlićnu igru okrunio zgoditkom za pobjedu!!!Čini se da je nakon Puljiza Split podario još jednu odlićnu spojku koja će biti nosioc ove nove Hrvatske!!!Velike zasluge za ovu pobjedu idu i igračima Makarske riviere, Ivici Letici ( igrao do 60 min. ), Ivici Šimiću ( izašao na poluvremenu zbog ozljede ramena), Jakši Lovreti ( igrao cijelu utakmicu), Miroslavu Pregunu ( igrao cijelu utakmicu) ali i Josipu Dediću i debitantu Igoru Letici koji su dobili posljednih 15 -ak minuta da pokažu svoje znanje. Veliko bravo i čestitke na prikazanoj igri i borbenosti svima!!!Ovom pobjedom Hrvatska je izbila na drugo mjesto u skupini no nažalost bez šansi da preskoći prvoplasiranu Poljsku i ode u viši rang natjecanja. Hrvatsku još očekuje gostovanje u Latviji 10.05.2008 godine.
- 11:53 - Komentari (4) - Isprintaj - #