< lipanj, 2005 >
P U S Č P S N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      


Dnevnik.hr
Gol.hr
Zadovoljna.hr
Novaplus.hr
NovaTV.hr
DomaTV.hr
Mojamini.tv

Komentari On/Off

Možda nikada nećete probati moju kuhinju ali će vas uvek zanimati šta imam da kažem
____________________________________

____________________________________
Domaćica i neki od boljih postova iz daleke prošlosti

Domaćica u Parizu
Domaćica i prosjaci
Domaćica i Nova 2006
Domaćica u Bratislavi II
Domaćica u Bratislavi I
Domaćica o televizijskom programu
Domaćica o dnevnoj politici II
Domaćica na moru IV
Domaćica na moru III
Domaćica na moru II
Domaćica na moru I
Domaćica na EXIT-u 2005
Domaćica na EXIT-u 2001
Domaćica za volanom
Domaćica i njena osebujna spoljašnjost
Domaćica i blogocoolerske liste
Domaćica i Evrovizija
Domaćica i članak sa kojim je dospela na naslovnu stranicu blog.hr
Domaćica o poštama i zašto ih mrzi
Domaćica o dnevnoj politici I
Domaćica i nepozvani gosti
Domaćica i Branko Kockica
Domaćica i holandski studenti
Domaćica u kozmetičkom salonu
Domaćica u Albaniji
Domaćica i drug Tito
Domaćica o zvezdama koje su svi jedva čekali da zaborave
Domaćica i institucija braka
Domaćica i udžbenička problematika
Domaćica i njena iskušenja na putu ka fakultetskoj diplomi
Domaćica i porodica Milošević

Uz pomoć Hala njušim:



Manualno posećujem sledeće fellow-Srbiće:

Azizamku
Beogradoholika
Jelo i ostalo
Kanidju
La Laru
Markomaniju
Natty
Ostap Bendera
Sibonija
TV blog
Fiesty Kitten
Shoshona

I drag mi komšiluk:

Big Mamu
Beštijicu
Blogistiku
bugenviliju
Chipi Chipsa
Cranberrie
diverzanta
divljakušu
draguljčeta
Espadrilu
Egotripp
Jade
Jazzie
Kulericu
Ma kaj got
Neve-neru
Odu jagodi
Parah dox
Rabljenog političara
Ribca
Riječanku
Skalicha
Utvaru iz pakla
Yellenu
YogaGirl
i druga Tita, naravno

Autentična ili ne, naša Belle de jour

Image Hosted by ImageShack.us


Blogovi mojih real-life drugara iz prijateljskih i svrstanih zemalja:

Bettina
Tommi Laitio

U suzama su nas izgleda napustili:

Bankrobber
Cookie
Oko promatrača
Pastoralna kupusica
Pinacolada
Poetik
Portobello Belle
URLanje

Image Hosted by ImageShack.us

I ja bedz za trku imadem!


online


___________________________________

rijama@yahoo.com
___________________________________

Moj vodič kroz teskobe svakodnevnog života

Žal za mlados'

Pop Boks
Leksikon YU mitologije

Na poslu je dosadno? Zabava je one click away

SpaceJap
Apsolutni hit
Najbolje otkriće trash patrole
Dobra reklama govori sto jezika
Nešto actually korisno

Linkz to my hall of cool

Vincent Price
Peter Sellers
Michael Caine
Peter Greenaway
Matori seronja koji mi je još uvek drag
The Housemartins
Billy Bragg
They might be giants
Jeff Buckley
The Faint
James
Kings of Convenience
4AD klika
Inspirativni tepisi
Delboy and Rodney Trotter


Rođendan, kažeš?

Rođendan mi je prošao a na poklon mi niste kupili:

Knjige

John Fisk "Popularna kultura" (izdavač Clio)
Vida Ognjenović "Put u putopis"
Sue Towsend - bilo koji od nekolicine dnevnika Adriana Mole-a
P.G. Woodhouse "Jutro donosi radost"
P.G. Woodhouse "Hvala ti, Dživse"
Oto Oltvanji "Crne cipele"

A o ovome ni da ne govorimo ..

USB kabl za moj telefon
Jednu dobru masažu
Biotherm mleko za telo (da, ono sa limunom)

..::Domaćički shit-lit::..
02.06.2005., četvrtak
Kauboj jaše ljut, pred njim je dalek put ...

Taman sam obavestila svu rodbinu i prijatelje, napisala prigodan post, obavestila novine i televiziju, premijera i predsednika i poslala goluba pismonošu monasima na Svetoj Gori sa notom o sopstvenom prispeću na almost cool, kad ja tamo a ono međutim:

Konačno i "People's Choice" Cool lista na Blogu

Svako spominjanje Cool lista na Blogu je redovito izazivalo polemike, što je normalno jer su liste redakcijske i neizbježno subjektivne. Ako se tome doda činjenica da na Fresh listi postoji mnogo kvalitetnih blogova, a da u 130 entrija Fresh liste stanu svega zadnja dva sata osvježenih blogova, došto je vrijeme da promijenimo sustav Cool lista, te omogućimo i vama dragi blogeri da sami kreirate novu Cool listu na kojoj će se brojati samo vaši glasovi. Tehnologija glasanja je realizirana putem sveprisutnih SMS-ova: napišete u SMS "Blog + naziv domene bloga" i pošaljete ga na 66095 i taj blog dobiva jedan glas... Cijena jednog SMS-a je 3,66 kn, PDV uključen. Usput ćemo sadašnje dvije redakcijske Cool liste svesti u jednu skraćenu, koja će sadržavati samo blogove osvježene u zadnja 24 sata, pa će otpasti i kritika da su na listama oni koji žive od stare slave. Danas puštamo u eksperimentalni pogon SMS Cool listu s napomenom da se trenutno može glasati samo sa T-Com mobitela, dok očekujemo da će sutra biti moguće i sa VIP mreže. Glasajte za svoje cool blogove. A možete i za sebe. ;)


Bez sumnje, ovo je najveći idiotizam kojeg je moj malecni mozak tokom svog kratkog i neefektivnog postojanja imao prilike da absorbira.

Ne, lažem.

Najveći idiotizam se desio onomad kada su devojci na mom fakultetu ukrali mobilni telefon pa se sekretaru fakulteta ukazala sledeća ingenioznost: "Neka onaj, ko je telefon ukrao, isti stavi u kovertu i donese u moju kancelariju do kraja radnog vremena jer samo u tom slučaju neće snositi nikakve sankcije".

Da.

Iz ovoga zaključujemo da je SMS glasanje za najcool blogove najidiotskija ideja broj dva. Ukoliko se jednom zapijem pa zaboravim sekretara fakulteta, lako će skliznuti na mesto broj jedan. A tamo će i ostati. Zauvek.

Zašto mislim da je ovo idiotizam?

Zato što jeste.


Prvo, zato što u tom slučaju cool ne ispadaju oni blogovi koji su zapravo cool nego oni blogovi čiji su autori/čitaoci dovoljno dokoni i rasipni da po ceni od 3,66kn izglasavaju neke debilane do besvesti.

Među ovim autorima/čitaocima neće biti onih koji pohode ovaj blog. Zašto?

Zato što ljudi koji pohode ovaj blog imaju mozga.

Ne.

Oni koji se budu našli na ovoj SMS-cool-listi će biti isti oni dvanaestogodišnjaci koji ostatak novca za telefon troše na one «Amire, VOLIM TE» poruke na televiziji, po čemu zaključujem da će cool lista biti sastavljena od sve samih fanova Saše, Tina i Kedže.

A ti mi nisu cool. Nimalo.

Nadalje treba obratiti pažnju na cenu poruke. Nemam ništa protiv izglasavanja najboljih blogova ali neka to bude besplatno, ravnopravno i dostupno svima. Čime dolazimo do toga da je SMS glasanje omogućeno samo ljudima iz Hrvatske. Čime ponovo dolazimo do toga da je ovo idiotizam. Čime se krug zatvara.

Mislim da sam upravo dobila onaj stav o cool listama koji prethodno nisam imala. Dobila sam i stanovita mišljenja o onim klanovima koje sam spomenula. Dobila sam i mnogo toga drugog ali ne bih sad o tome.

Samo bih vas zamolila da nikad i ni pod kakvim uslovima ne glasate za mene. Poštedite me sramote bivstvovanja u onom malom kvadratiću pored koga stoji broj glasova. Uštedite taj novac i potrošite ga na neko pivce. Bog zna da to ima puno više smisla od bilo čega sa čime ćemo se u narednom periodu susresti na domenu poznatijem kao bloghaer.

Ukoliko na istom ostanemo a i to je očito došlo pod znak pitanja. Veliki, da ne bude zabune.

UPDATE: E a šta mislite da ovi sa www.blog.hr upregnu Sašu, Tina i Kedžu da prerade onaj svoj hitić "3-6-5 je prošlo dana, bez tebe bolje sam, tralalalalalala-lalala-lala-la" u "3-6-6 ste dali kuna, sa njima bolj(estojeć)i smo, tralalalalalala-lalala-lala-la" Eto, već naslućujem hit a ideju još nisam ni razradila. :Hmmm:

- 16:17 - Serviraj mi svoje mišljenje sa malo peršuna (32) - Uvrsti ovo u svoju knjigu recepata - Popni se na ove merdevine da okačiš zavesu

<< Arhiva >>