Još smo kod odgovora na prilaz kutu po trećem redu 'tsuke-nobi'-jem. U prošlom postu smo vidjeli standardni pristup raspodjelom interesa po stranicama.
Ovaj puta ćemo pogledati kako ide razvoj ako se napadač odluči, nakon početnog razvoja, uskočiti u kut. Umjesto produženju prema kutu, nakon izmjene poteza G4, F5, bijeli će ovaj puta pokušati direktno zahvatiti i lijevu stranicu igrom na 1.C4. Upad na C3 dao bi crnom mogućnost igre na C4, čime bi si jako učvrstio utjecaj po lijevoj stranici prema gore, a bijeli bi morao braniti valjanost upada u kut. To bi rezultiralo gubitkom inicijative u razvoju bijelome. Stoga je aktivnije ovako s C4. Sada su mogučnosti razvoja na dvije strane i to prema gore ili dolje od toga kamena.
Crni zaustavlja razvoj prema gore, jer je tamo veće područje širenja i veći izgledi dobre igre za bijeloga. Igra 2.C5. Tu je sada raznih kombinacija i većina bijelom ne odgovaraju. Najčvršće i sigurnmo je igrati na 3.C3. Tim potezom se pokušava čvrsto uhvatiti kut i spojiti se s F3, ili pokušati izaći prema gore.
Onemogući li crni spoj po doljnjoj stranici igrom na 4.D3, bijelom ostaje problem stvaranja žive grupe u kutu i nekoliko poena prostora kuta. Prvo treba iskoristiti preostalu mogućnost spoja s F3 igrom na 5.D2. To bijeli radi kako bi aktivnom igrom osigurao prostor koji mu garantira život grupe u kutu. Slijedi razmjena poteza koji traže jedan drugoga.
S 6.E2 crni nastoji zaustaviti spoj po doljnjoj stranici, a ujedno priejti narednim C2 staviti D2 pred pad.
Bijeli to brani s 7.C2. sada ostaje mogućnost bijelome da igra na E3 natkriljenjem crnoga na E2 i njegovim stavljanjem u svoj posjed. Crni to spriječava igrajući na 8.E3. Time je završena sekvenca na doljnjoj stranici u pokušavanju spajanja s F3 i izlaza na doljnju stranicu. Inicijativa ostaje bijelome, što je bio jedan od najvažnijih elemenata odluke za ovaj dio razvoja.
Slijedi finalizacija upada u kut na ovaj način. Bijeli sada razvija igru prema gore od kuta s 9.B5. Crni mora sigurno razvijati utjecaj prema sredini s 10.C6, a bijeli još produži na 11.B6, a crnom ostaje još jedan stabilan odgovor na 12.C7. Odigra li umjesto toga na B7, bijeli bi mogao početi igrom na C7 slabiti crni zid i razvijati se po lijevoj stranici prijetnjama na slab kamen na B7 i grupu koja od njega nastaje. Razvoj je završio i na potezu je bijeli i to je 'sente'.
Interesantna je odluka kretanja na spoj po doljnjem redu s D2 prije nego razvoj prema gore s B5. Da se krenulo s B5 prije, crni bi imao mugućnost odmah nakon B5 igrati na B6 i u nekim situacijama izvesti za njega povljnu kombinaciju koju smo ranije već radili. (B5, B6, C6, D5, B7, B4, A6, B3 i zarobljavanje bijelih na C-vertikali bilo bi neobranjivo. U situaciji koju smo radili to nije moguće, jer nakon C3, bijeli bi imao C2.